Rustige jaarwisseling: oud en nieuw vooral binnen gevierd Coronacrisis helpt Zeeland een handje Provincie heeft er dit jaar onverwachts veel inwoners bij gekregen. zeeland 4 Hulst is op oudjaarsavond uitgestorven. Nor maal zie je ver voor middernacht al pijlen de lucht ingaan, maar deze keer houdt vrijwel iedereen zich aan het vuurwerkverbod. In het fietstunneltje van de Graauwse Poort, een geliefde afsteekplaats, omdat het zo lek ker knalt, klinken wel harde dreunen. En er gens in de verte hoor je altijd wel een stevige knal. Dithe, Valerie, Fenna en Jurre houden het braaf bij het categorie 1-vuurwerk, dat wel is toegestaan. In de Zoutestraat steken ze sterretjes en tollen af. De trektouwtjes zijn voor de allerkleinsten, om middernacht. In de verte klinkt een knal. Valerie vindt het niet erg. ,,Dan horen we nog iets, het is zo stil op straat. Ik ben blij dat we nog sterretjes mo gen afsteken." Hun vuurwerk komt van de Lidl. Opnieuw een knal in de Graauwse Poort. Dat vuurwerk is niet in een super markt gekocht. Ik wist niet dat er zoveel politieagenten in Zeeuws Vlaanderen waren Wat in Hoek de lucht ingaat, komt ook niet uit de supermarkt. Rond half één is een minu ten durende vuurwerkshow te zien, vanaf het plein aan de Noordstraat. Meerdere groepjes jongeren lopen door het dorp en steken hier en daar wat af. Rond één uur komen ze vanuit meerdere straten tezamen op het plein, maar de in groten getale aanwezige politie probeert ze daar weg te houden. Zonder al te veel mor ren verspreiden ze zich weer over Hoek. ,,Ik wist niet dat er zoveel politieagenten in Zeeuws-Vlaanderen waren", zegt een tame lijk benevelde vrouw. ,,Dit is ook alles", ant woordt een agent. Een andere diender ruimt lege flessen op en gooit ze in de glasbak. In de Omloop staat een groep vrienden. Een vuurkorf houdt hen warm. Ze hoeven niet zo nodig met hun neus op het vuurwerk te staan. ,,Daar zijn we al iets te oud voor", lacht een van hen. Elvira J onkman en Maaike de Witte proosten met gin tonics op het nieuwe jaar. ,,We gaan er iets van maken!" Rond half twee komen politieagenten te fiets langs. Het verzoek is naar huis te gaan. Dat gebeurt, maar niet voordat een andere groep eerst nog wat pijlen de lucht in schiet. De politie staat het toe. ,,Het is in Hoek veel rustiger dan normaal", aldus een agent. Goed verlopen Ook in West-Zeeuws-Vlaanderen zit vrijwel iedereen binnen aan de oliebollen en bubbels. In Breskens vliegen wat vuilnisbakken in brand, maar verder zijn er volgens burge meester Marga Vermue weinig incidenten in de gemeente Sluis. In vrijwel de hele streek is de nieuwjaarsnacht goed verlopen. ZEELAND2 It I zaterdag 2 januari 2021 pzc.nl e-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Show |r Hoek is In Hoek was ondanks het vuurwerkverbod een minutenlange vuurwerkshow te zien. foto camile schelstraete Natuurlijk ging er ondanks een verbod vuurwerk de lucht in. Toch vierden de meeste Zeeuws-Vlamingen oud en nieuw binnen, in klein gezelschap. ,,Ik ben blij dat we nog sterretjes mogen afsteken." Bob Maes Hoek -inwoonster van Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 141