'Als we jong zijn, hebben we het recht uit te gaan van onze dromen, niet van angst' geld gekost en natuurlijk verbeter ik de wereld er niet mee, want er stonden tien meisjes klaar om te doen wat ik niet wilde. Maar ik stond achter die keuze.'' Het schrijnde, toch. „Bestaat karma wel, word ik hiervoor beloond en op welke ma nier dan? Ja, dat heb ik me wel afgevraagd. Het was niet leuk, nee. Ik heb toen letter lijk gezegd tegen mezelf: wat vind ik nou zo leuk dat ik er zelfs aan zou willen wer ken als ik er geen geld mee zou verdienen? Nou, dat was dus opera. Toen ben ik daar werk van gaan maken, bij de radio.'' ,,Weet je, als ik die vraag moet beantwoor den, dan moet ik in het hoofd van een omroepbaas kruipen en als er iets is in het leven dat ik niet snap, dan is het hoe een omroepbaas tegen het leven aankijkt.'' ,,Er is een Australische verpleegkundige die gesprekken heeft gevoerd met mensen op hun sterfbed. Waar heb je spijt van? Het antwoord luidde nooit - en dat geloven mannen niet: ik heb te weinig seks gehad. Nooit: ik heb te weinig kunnen bungee- jumpen, het is altijd: ik ben te weinig bij mijn kinderen geweest, ik heb te weinig gezegd wat ik op m'n lever had. De tijd die ik in Jasmijn heb gestoken, is dat verloren tijd geweest? De tijd dat ik mantelzorger was voor mama? Wat zou ik het erg hebben gevonden om niet bij haar te zijn geweest toen ze ziek was.'' Het is misschien toch karma, alles komt nu haar kant op, mijmert ze. ,,Het klinkt misschien pathetisch, maar nu met Pucci ni... Mijn man Marc zei: je bent nog nooit zo jezelf geweest op televisie en ook mijn vriendinnen zeggen: Sjaas, dit is het!'' Als klap op de vuurpijl behaalde dochter Jasmijn het afgelopen seizoen de finale van The Voice Kids. ,,Ze heeft veel gehoord, klassiek, opera, alles. Toen ze 2 was, nam ik haar mee naar gratis lunchconcerten hier in het Concert gebouw. Op een gegeven moment waren Marc en ik bij een ouderavond en toen zei de juf: 'Weten jullie dat Jasmijn regelmatig de les onderbreekt en dan voor de klas gaat zingen?' 'Wat?!' zei ik. 'Doet ze dat?!' Later is ze naar musicalkampen gegaan en kwam er serieuzere zangles bij.'' ,,Heel bijzonder. Ook eng. Ze mocht van mij zingen bij openluchtfestival Klassiek op het Amstelveld, hier in Amsterdam. Daar word je door niemand beoordeeld en kun je ook niet worden veroordeeld. Op een gegeven moment zei een vriendinnetje: 'Mag Jasmijn alstublieft meedoen met The Voice Kids?' Hadden ze met z'n tweeën een strategie bedacht om haar daar te krijgen. Ik dacht: dit moet je belonen, dit is onder nemerschap. Je vreest natuurlijk dat ieder een roept: o, dat is de dochter van die mevrouw van De zwakste schakel. Je ziet de scenario's al voor je. Maar ik vond het belangrijk om mee te geven: je mag uit proberen en je mag falen. Als we jong zijn, hebben we het recht om uit te gaan van onze dromen, niet van de angst die wordt veroorzaakt door de bulten die volwasse nen hebben opgelopen.'' Jasmijn auditeerde met een Franstalig lied je. ,,Ik had Marco Borsato aan de telefoon, hij zei: 'Jasmijn zingt vanuit haar hart en als je uit je hart zingt, dan raak je mensen in het hart'. Authenticiteit wordt altijd gevoeld.'' „Geweldig! Dat is de bedoeling van het leven, hè, dat zij het overnemen. Daar ging haar lied ook over, Je vole, ik sla mijn vleu gels uit.'' Mourali's liefde voor de Franse cultuur kwam met de navelstreng binnen. Ze werd geboren in hartje Parijs, waar haar ouders woonden in een studentenkamer naast de Notre-Dame. ,,Mijn moeder was au pair. Ze hebben elkaar ontmoet aan de Boulevard Saint-Michel, in een kroegje. Ik ben er een tijdje geleden geweest met mijn vader. Puccini's La Bohème, 'De bohemien', dat was hun leven. Er was nauwelijks geld, ze aten voor tien cent tripe, ingewanden.'' Trekt een vies gezicht. ,,Ze waren ontzet tend aan het keten. Ik herinner me een verhaal met een regenpijp waar mijn vader omhoogklom. Het was het Parijs van Sartre, Simone de Beauvoir, Juliette Gréco. Mijn ouders spraken daar altijd over.'' ,,Mijn vader komt uit Tunesië. Na mijn geboorte verhuisden we naar Nederland omdat hij een baan kreeg in Hilversum. Hij had radio gemaakt in Tunesië, maar vlak na de dekolonisatie in 1956 was er geen echte persvrijheid meer, en mijn vader was een beetje een rebel. Bij de Wereldomroep kon hij programma's maken voor de Arabische wereld.'' ,,Het waren avonturiers. Het is een inge wikkelde geschiedenis, met wortels in het Ottomaanse Rijk. Zijn broer was directeur van een school. Er zit een minister bij, maar ook vrijbuiters, zeelieden. Wild. Ik dacht dat ze uit een rijke familie kwamen, omdat het huis waar ik als kind kwam zo enorm statig was, maar dat konden mijn grootouders destijds kopen van Fransen Heb je nooit gedacht: ik kan een hoop, ik spreek m'n talen, waarom halen ze mij niet terug? Je bent nu 57. Heb je het gevoel dat er kostbare tijd verloren is gegaan? Wanneer ontdekte je eigenlijk dat Jasmijn kan zingen? Hoe was het om haar in The Voice te zien? Hoe voelde het dat niet jij, maar zij in de schijnwerpers stond? Komt jouw vader uit een familie van intellectuelen? ZATERDAG 2 JANUARI 2021 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 101