NYNKEDEJONG Gezin doet aangifte van racisme tegen politie na arrestatie 6 Je hoeft geen rendier te zijn. Word gewoon een wandeldier. Column Op camerabeelden van de Vereni ging van Eigenaren in de Dordtse Beekmanstraat is de volledige ar restatie vastgelegd. Daarop is vol gens Justin Kötter, advocaat van het Dordtse gezin, 'disproportio neel geweld' te zien en zijn 'meer dere racistische uitlatingen die strafbaar zijn van aard' te horen. Namens het gezin heeft de advo caat aangifte gedaan tegen de po litie van discriminatie in de uitoe fening van een ambt, zware mis handeling en belediging. De dag na het incident op sin terklaasavond meldde de politie via een persbericht dat de betrok ken agenten zouden zijn belaagd. 'De vader en zoon deelden rake klappen en trappen uit en vader, een 45-jarige Dordtenaar, ging boven op een politievrouw zitten en probeerde haar te verstikken. Een van de gezinsleden heeft twee weken in hechtenis gezeten wegens poging tot doodslag op een agent', aldus de politie. Die gene moet zich op 14 januari voor de rechter verantwoorden. Advocaat Kötter noemt dat be richt 'wel erg eenzijdig'. De moe der van het gezin meldde hem di rect na de arrestatie van haar man en zoon dat er racistische uitlatin gen werden gedaan door de agen ten. Zo zou de vader onder meer i Advocaat noemt berichtgeving van politie 'erg eenzijdig' voor 'kutneger' zijn uitgemaakt. Kötter: ,,Zij kwam daar onmid dellijk mee, nog voordat we de be schikking kregen over de camera beelden.'' Voor de politie-eenheid Rotter dam is de aangifte een nieuwe smet op het blazoen. Eerder dit jaar kwam al aan het licht dat meerdere agenten in een app- groep bepaalde verdachten als 'kankervolk, kutafrikanen en pauperallochtonen' omschreven, op wie ze willen 'schieten'. Zij werden op non-actief gezet. Ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport Al met een half uurtje wandelen per dag. Gezonder leven is makkelijker dan je denkt. Artsen zeggen bijvoorbeeld: wandel elke dag minimaal een half uurtje. Juist in deze tijd. Dat draagt bij aan een goede weerstand. Je wordt minder ziek door bacteriën en virussen, zoals corona. En als je toch ziek wordt, herstel je meestal sneller. Ga voor meer informatie over leefstijl en corona naar www.leefstijlencorona.nl Het is maar een markering in de tijd. Uitgevonden door paus Gregorius XIII, die in 1582 bedacht dat 1 januari het be gin van het jaar zou worden. Door hem komt het dat we in december gedag zeggen tegen het oude, alsof het nieuwe jaar echt anders gaat worden. Door hem gillen we op 31 december om twaalf uur 'gelukkig nieuwjaar'. Op de een na laatste dag van dit jaar stond ik in de file voor de Zwolse mi lieustraat, in een lange rij met allemaal mensen die klaarblijkelijk iets wilden achterlaten in 2020. Ze waren in deze lockdown hun huis gaan oprui men, of ze had den iets gesloopt. En dus stonden we allemaal een uur in de rij om iets in een contai ner te mogen mikken. Ik heb een jaarwisseling nodig, en ik geloof veel mensen met mij om heel hard met dingen te smij ten. Ik snap dat. Smijten lucht op. Net als boksen, of gillen en schreeuwen wanneer je ergens fietst waar toch niemand je kan horen. Ik smeet met haar mee, uit alle macht. Ik wierp al mijn waar deloze hout zo ver mogelijk in de container. Het voelde goed, het luchtte op. Morgen verandert het leven niet ineens. 2020 is misschien voorbij, maar we nemen onze problemen en zorgen gewoon mee naar 2021. We zijn morgen niet eens allemaal gevaccineerd. De ziekenhuizen zijn niet ineens leeg. En Berend is nog altijd dood. En toch. Ik heb een jaarwisseling nodig, en ik geloof veel mensen met mij. Omdat die wisseling in elk geval impliceert dat we aan een begin staan. Een begin van wat dan ook. Dat had die ouwe Grego- rius toch goed gezien. journalist Gijs Groenteman, waarin mijn lieve collega Nynke Sietsma vertelde over de ziekte en de dood van haar 4-jarige zoontje Berend, die afgelopen oktober overleed. In de beschutting van mijn eigen auto huilde ik mee met Nynke, die sprak over de pijn en het gemis, maar die ook vol trots ver telde over wat voor fantastisch bijzon der jongetje hij was. Ik weet dat Nynke tijdens zijn ziekbed ook ooit eens naar de stort is gereden, met een auto vol puin. Ge woon omdat ze zin had donderdag 31 december 2020 GO $0 @Nynke Nieuwe start Opnieuw is de Rotterdamse politie in opspraak geraakt vanwege racisme. Bij een ar restatie van een 37-jarige witte moeder, haar 45-jarige zwarte partner en hun 18-jarige zwarte zoon in Dordrecht zou de vader onder meer racis tisch zijn bejegend. Bas Boerma Dordrecht In dat uur luis terde ik naar de podcast van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6