II Lekker dansen en springen met Zoom BEVELANDEN EN THOLEN 5 RESTAURANT NIEUWE UITBATERS Kats heeft straks weereen restaurant. In de jachthaven, het oostelijkste puntje van Noord-Beve land, heropenen Kris en Kelly de Wee komend voorjaar de Katse Kaai. ,,Het is een vreemde tijd om ergens in te springen. Maar dat durf ik wel." Cameratoezicht op Plein Borssele Ik heb nog wel iets leuks, zei horecamakelaar Bart Brink man een tijdje geleden. We tend dat het duo de wens had om voor zichzelf te beginnen. En dus toog het Goese stel naar Kats, keek door het verouderde ge bouwtje heen en zag zichzelf er al aan de slag gaan. Natuurlijk helpt het mee dat ha venbedrijf Van der Rest Nautic plannen heeft voor óf renovatie óf nieuwbouw. Hoe dan ook ziet het restaurant er op termijn totaal an ders uit. Desondanks beginnen ze liefst zo snel mogelijk. ,,We kun nen nu de gasten al kennis laten maken met wat we willen gaan doen", zegt Kris. „Misschien zijn er volgend jaar wel tien anderen die hier ook een restaurant willen openen." Het stel hoopt in maart te kun nen openen. Het is belangrijk om dat in ieder geval voor Pasen te doen, legt Kris uit. „Anders mis je alles." Zelf zal hij in de keuken staan, terwijl Kelly gastvrouw is. ,,Er kunnen ook niet zoveel gasten zitten", zegt Kris. ,,Dus kunnen we het wel met zijn tweeën. Dat is ook een reden dat we dit durven: we hebben dus geen personeel. En een klein restaurant betekent dat je de aandacht kunt geven die mensen willen. Ze hebben hier ook al anderhalf jaar niets gehad. De mensen met een ligplaats in de haven zitten er ook echt op te Een klein restaurant betekent dat je de aandacht kunt geven die mensen willen wachten, zeggen ze. Nu er in Kats niet is, moeten ze naar andere dor pen om wat te eten." Het zijn vooral de fruits de mer die straks de menukaart zullen sieren. Losse kreeft, waar het res taurant voorheen om bekend stond, zal er niet op staan. Ze zijn er van overtuigd dat ze het niet op dezelfde manier moeten aanpak ken, legt Kelly uit. Eters zullen wat hen betreft ook verrast worden. ,,Ik geef altijd ergens mijn eigen draai aan", zegt Kris. ,,Dat begint al met de frisdrank die we serveren. Een flesje coca-cola of pepsi naast zo'n mooie schaal fruits de mer, dat is 'm net niet. We gaan waar- schijnlijk voor Fritz-kola. Dat merk heeft een mooier flesje en is lekker." Wie het stel hoort en ziet vertel len kan het niet ontgaan: ze heb ben er écht zin in. Meestal slaan de mensen af naar Kamperland, Kort- gene of Colijnsplaat, zegt Kris. ,,We hopen dat de mensen straks ook naar Kats afslaan." Hij kijkt nog maar eens opzij, naar de boot jes in de haven en de Ooster- schelde erachter. ,,Dit is toch fan tastisch." Ruim voordat het eerste Zoom-bal begint, verschijnen de eerste snoetjes al in beeld. Kinderen tus sen de 5 en 8 jaar die allemaal veel zin hebben in een feestje. Vol ver wachting en een tikje onrustig wippen ze voor de camera heen en weer. Het is DJ Arno die de show gaat leiden. Hij staat in een veel- kleurig verlicht decor nog de laat ste voorbereidingen te doen en dan gaat het van start. ,,Wat leuk dat jullie er zijn!", roept hij. „Allemaal even zwaaien?" Zo'n 120 handen vliegen de lucht in en even later stuiteren de kinderen door het beeld op een van de vrolijke en aanstekelijke liedjes van show. ,,Willen jullie iets zoeken waar mee je lawaai kan maken?" Dat lukt. Opmerkelijk veel pannen en deksels, maar ook trommels en le pels verschijnen in beeld. ,,Sorry voor de buren", roept Arno nog terwijl de kinderen al vol overgave met de pannen, deksels en lepels in de weer zijn. De vele dansjes wor den afgewisseld met quizvraagjes waarmee ze kleine prijsjes kunnen winnen. Een half uur later is de groep van 9 tot 12 jaar aan de beurt. Zij krijgen een muzikale bingo voorgescho teld en moeten hun kaarten vol krijgen door heel veel vragen over muziek te beantwoorden. Het was de eerste keer dat Bor- sele Beweegt koos voor een digi tale activiteit. ,,We vonden het erg leuk gaan", vertelt Anita de Pun- dert, leefstijlcoach. ,,Het was voor ons de eerste keer dat we het zo ge daan hebben en als het nodig is, is het zeker voor herhaling vatbaar." donderdag 31 december 2020 De Katse Kaai heeft weer toekomst Michiel Bouwman Kats Kris en Kelly de Wee zijn de nieuwe uitbaters van restaurant de Katse Kaai. foto marcelle davidse - Kris de Wee Dansen en springen via Zoom? Ja hoor, geen probleem! Rond de honderd kinderen deden gis teren via de videoverbinding mee aan het Borsele Beweegt Bal. Een digitaal alternatief voor de normale kerstvakantie activiteiten. Melita Lanting Heinkenszand DJ Arno tijdens het Borsele Beweegt Bal. FOTO DJ ARNO BORSSELE Op het Plein in Borssele komen camera's te staan tijdens de jaarwisseling. Op deze manier houdt de poli tie extra toezicht in het dorp. „Vorig jaar was het nogal rom melig in het dorp en waren er veel meldingen van overlast", zegt burgemeester Gerben Dijksterhuis. ,,En er zijn signa len dat er veel illegaal vuur werk in omloop is." De came ra's zijn alleen bedoeld voor toezicht tijdens de jaarwisse ling en daarna worden ze weer weggehaald. Ook in Goes, Krabbendijke en Wemeldinge is cameratoe zicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 66