JONG IN KAMPERLAND Latrelatie, dus twee bordspellen 14 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Maikel de Kam (13) uit Kamperland. ,,Dat valt wel mee. In de zomer maanden werk ik 's ochtends en vanaf het eind van de middag in de viswinkel hier op ons erf. Dan is er niet zoveel tijd over. Maar als ik ga, dan liever naar de Banjaard. Als je bij ons de duinen oversteekt, staat er een gevaarlijke stroming van wege de Stormvloedkering en er ligt veel zeewier." ,,Leuk. Je hebt hier veel ruimte. Dat is anders dan in het dorp, waar we ook gewoond hebben. Het ligt hier een paar kilometer vandaan. Daar hadden we een klein tuintje met buren aan beide kanten. Hier is ook plaats voor een trampoline en een voetbalveldje bij onze mi- nicamping." ,,Meestal game ik. Ik heb een spel waarmee je je eigen boerenbedrijf runt: Farming Simulator. Ik leer er heel veel van! Bijvoorbeeld achter uitrijden in een trekker met kar. Dat kan ik nu in het echt ook om dat ik het veel in dat spel gedaan heb!" ,,Daarnaast ga ik iedere zaterdag naar de scouting in Kamperland. 's Zomers varen we, in de winter plegen we onderhoud aan de bo ten. En iedere donderdag tennis ik." ,,Ja. Door corona was de viswinkel dicht dus hielp ik wel eens mee. Bij het rooien van de aardappelen bijvoorbeeld. We waren pas om 5.00 uur klaar!" ,,Ik zie mezelf wel inspringen. Mijn ouders zeggen dat ik moet doen wat ik leuk vind. Als ik klaar ben op het Pontes wil ik verder le- ren richting boerderij of autotech niek. Hier op het eiland zit Zee- landTrac, een bedrijf dat Valtra's maak. En onderhoud pleegt aan landbouwmachines. Mijn vader rijdt er ook mee en brengt er zijn machines heen als ze gerepareerd moeten worden. Dat lijkt me ook een mooie plek om te werken. Ik denk er in ieder geval over na mijn trekker-rijbewijs te halen als ik zestien ben." ,,Het is wel vol te houden. Wel moet ik iedere dag met een mondkapje op naar school. In het begin vond ik dat irritant, nu ben ik er wel aan ge wend. Ook heb ik twee weken thuis gezeten omdat ik verkouden was. Ik moest me laten testen om weer naar school te kunnen. Gelukkig was die negatief. Ze keken me wel raar aan toen ik verkouden op school aan kwam. Nu moeten we thuis blijven en dat vind ik wel weer jammer, want nu zit ik niet meer met mijn vrienden op school!" Lezers helpen lezers Edward Mosmans (74) speelt vaak, bijna elke dag wel, samen met zijn geliefde Els het cijfer- en letterspel dat de winkel DA in het verleden als promotieartikel hadden. Mos mans is gepensioneerd. Vroeger werkte hij als onderwijzer en een periode als gerechtsdeurwaarder in de regio Krimpen aan den IJssel. In 2007 verhuisde hij naar een woongemeenschap in Sint Lau- rens. Daar woonde hij met zijn toenmalige partner. Tegenwoordig woont hij in het voormalige huis van zijn huidige geliefde, waarmee hij een latrelatie heeft, in Lewedorp. Lekker rustig, met tuintje. Els zelf woont in Goes. Ze leerden elkaar kennen tij dens het beoefenen van de Argen tijnse tango. Een zwoelere versie dan de Spaanse tango. ,,Dat dansen in clubverband mis ik in deze tijd wel. De gezelligheid. We komen nu de tijd door met onder andere dit bordspelletje. Twee verschil lende spellen in één. Een soort yahtzee en scrabble. Mijn vriendin is goed in het eerste, ik win vaak bij het woorden leggen. We spelen soms ook scrabble, maar dan zon der de moeilijke letters Qen Y. Die halen we er dan uit." Omdat ze van dit specifieke cij fer- en letterspelletje maar één exemplaar hebben en verdeeld le ven over twee woonplaatsen, plaatste Edward een oproep in deze krant. ,,Ik kreeg heel snel een bericht van een vrouw uit Vlissingen die bij het opruimen op zolder een zelfde doosje bleek te hebben. Ik er heen. Dat doosje staat nu met de oproep in de PZC uitgeknipt en erop geplakt op het deksel in Goes. Met kerst hebben we er ons goed mee vermaakt." donderdag 31 december 2020 Maikel (13) leert achteruitrijden op een trekker door te gamen Michiel Bouwman Als je bij jullie de duinen over gaat, loop je zó de Ooster schelde in. Ben je daar vaak? Hoe is het om zo buitenaf te wonen? Is dat ook waar je je tijd het meeste mee doorbrengt? Maikel de Kam Kamperland Geboren: 20 juli 2007 Woont met: vader Rudi en moeder Wendy, zusje Tessa (8) en broertje Jordy (4) Huisdieren: een hond, Eyes School: Pontes locatie Berg weg in Goes Hobby's: scouting, tennis Bijbaantje: vakantiekracht in de viswinkel op het erf Verliefd: nu niet Help je ook wel eens mee op de boerderij? Zie jij jezelf het bedrijf later overnemen? Hoe is het om als jongere te leven in deze crisistijd? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Edward Mosmans uit Lewedorp en Els Verrijzer uit Goes die een cijfer- en letter spelletje zochten én vonden. Gerrit van Loon Edward Mosmans zocht een cijfer- en letterspel om samen met zijn vriendin Els Verrijzer te spelen. foto marcelle davidse Maikel de Kam woont, op steenworp afstand van de Oosterschelde, prima naar zijn zin in Kamper land. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42