10-0 TWEE HON DERD ZEELAND 11 Ondanks een dubbele coronabreak zijn alle Zeeuwse voetbalclubs in actie gekomen. De één wat vaker dan de ander. Maar hoeveel vaker? Wie scoorden het vaakst in 2020? En wie won met de grootste cijfers? Ter afsluiting van een gebroken voetbaljaar zetten we de interessantste cijfers van 2020 op een rij. DERTIEN VAN DE VIER Daags voor de derby Goes-Hoek maakte Gert-Jan van Leiden zijn beslissing publiek: hij stopte met voetballen. Een chronisch schouderprobleem maakte een langere carrière on mogelijk. Bij Hoek won Van Leiden 57,5 procent van zijn wedstrijden. Dat is - met af stand - het hoogste winstpercentage van alle spelers die deze eeuw minstens 50 competi tieduels speelden voor de club. NUL. De ongelukkigste trainer was dit jaar Michel Leonhart. Begin maart pakte hij de hand schoen op om - naast zijn job bij Oostburg - het seizoen bij Goes af te maken. Hij was dat seizoen na Ruud Pennings (vertrokken), Ron Amperse/John Livramento (in terim) en Daan Eikenhout (in terim met dispensatie) het vijfde gezicht voor de groep. Na één uitlooptraining en één 'echte' training maakte corona een vroegtijdig einde aan het seizoen en het zeer kortston dige avontuur van Leonhart. Dat was de 200ste opeenvol gende wedstrijd waarin de Zeeuws-Vlaamse club geen 0-0 speelde. Het laatste doel puntloze gelijkspel dateert uit februari 2012, tegen Groede. donderdag 31 december 2020 GO Niels Luteijn heeft 'gewoon' 21 keer gescoord in 2020 tekst Rudy Boogert Kloetinge raakte in de zomer 618 competitieduels aan erva ring kwijt. Daan en Jaap Esser verlieten de club waarvoor ze in het seizoen 2002/2003 debu teerden. Daan kwam tot 327 wed strijden, Jaap tot 291 (mede doordat hij één seizoen - vreemd ging bij Oostkapelle). Samen kwam de tweeling tot y 77 goals, waarvan Daan er j 75 voor zijn rekening nam, Gert-Jan van Lei den zette dit jaar een punt achter zijn loopbaan. foto rob van VLIET-ORANGE PICTURES RCS heeft dit jaar vijf straf schoppen gekregen en er daarvan vier ge mist. Morad Bo- bouh (2), Yordi Nijland en Mario Ja- nisse waren de onge- lukkigen. Daarbij moet wel worden aangete kend dat Bobouh één gemiste pingel in de re bound nog benutte. De enige RCS-strafschop die dit jaar wel direct raak ging, was van Sven van Rosevelt. 7 Eén doel- I punt I kwam Kloetinge tekort voor de zo felbe geerde plaats in de hoofdklasse. Uit de door corona afgebroken competities bleken eind mei de drie beste koplo pers uit de eerste klasse toch te mogen promove ren. Kloetinge stond vierde op die ranglijst. Scherpenzeel derde, met één doelpunt meer. Dat maakte de laatste drie duels van Kloetinge voor de coronabreak extra pijnlijk: gelijk-gelijk- verlies SPS is de enige Zeeuwse ploeg die dit jaar in competitiever band een wedstrijd met dubbele cijfers heeft gewonnen. Eind september werd het 10-0 tegen SC Welberg. Er waren nog wel twee Zeeuwse clubs die met dubbele cijfers verlo ren: Aardenburg (10-0 tegen NVS) en Sluiskil (10-1 tegen Devo). Niels Luteijn heeft dit kalenderjaar toch nog 21 doel punten gemaakt in officiële wedstrij den. De aanvaller van Zeelandia Mid delburg maakte er 15 in competitie verband en 6 in de districtsbeker. Met dat aantal was hij veruit de produc tiefste voetballer op de Zeeuwse velden. Jahrdell Constansia (Ter- neuzen) en Can Özgan (Patrijzen) waren met 13 doel punten zijn eerste achtervolgers. Hoek en Goes hebben dit jaar de meeste competitiewedstrijd ge speeld in Zeeland. Beide clubs hebben toch nog 13 wedstrijden gespeeld in de derde divisie. Dat staat in schril contrast met het aantal van Oostburg, RIA West- dorpe en Sluis. Deze drie Zeeuws-Vlaamse vierdeklas sers zijn niet verder geko te >■- men dan vier potjes. m< DRIE Drie Zeeuwse clubs zijn dit jaar ongeslagen gebleven in officiële wedstrijden: Duive- land, Luctor Heinkenszand en Clinge. Van deze drie der deklassers speelde Duive- land de meeste wedstrijden: 12. Daarvan won het er 5 en eindigden er 7 in een gelijk spel. De balans van Luctor Heinkenszand (9 zeges, 1 ge lijkspel) en Clinge (8 zeges, 1 gelijkspel) was beter, maar beide clubs speelden minder duels. De laatste wedstrijd dit jaar van Schoondijke was op 10 oktober een 4-2-nederlaag tegen MZVC uit Middelburg. nTwee clubs hebben al hun officiële wedstrij den dit jaar verloren: Corn Boys en Stave- nisse. Voor Corn Boys ging dat om 11 duels (8 competitie en 3 beker, doelsaldo 10-59), voor Sta- venisse om 9 wedstrijden (6 competitie en 3 beker, doelsaldo 10-39). Schoondijke en Hansweertse Boys wonnen dit jaar ook geen enkele wedstrijd, maar kon den wel bogen op één of meerdere gelijke spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39