O O CD H O 8 ZEELAND Van de regenboogtrui van veldrijdster Shirin van Anrooij tot de blessure van voetballer Rick van Drongelen. En van tweeduizend man publiek bij het duel in de derde divisie tussen Goes en Hoek tot het einde van de carrières van ID-renner Joannathan Duinkerke en basketballer Jesper Jobse. Ook voor de Zeeuwse sport was het een bewogen (corona)jaar. De sportredactie van deze krant licht de tien meest memorabele Zeeuwse momenten uit. Shirin beste van de wereld Zo vervelend als het jaar voor Shirin van Anrooij eindigde, zo mooi was het begin van 2020 voor de Kapelse veldrijdster. In Zwitserland werd ze op 1 februari op zeventienjarige leeftijd de eerste we reldkampioene ooit bij de juniores. Al in 2018 lanceerde haar coach Marc Herremans het 'Project Shirin 2020'. De stip op de horizon daarbij was het WK voor juniores. Samen werkten ze er hard voor om de titel binnen te kunnen ha len. Dat loonde. Van Anrooij reed op het parkoers in Dübendorf een perfecte race en soleerde naar de overwinning. Met de regenboogtrui op zak verdiende de Zeeuwse profcontracten bij Telenet Baloise Lions (voor in het veld) en Trek-Segafredo (weg). In 2021 zullen beide ploegen haar weer voorzichtig laten be ginnen na haar crash van begin december in Tabor, waarbij ze een diepe snee in haar arm opliep. IDoelpuntenmachine Swift De korfballers van Swift pakken elk zaal seizoen uit. In 2019 zetten ze het Zeeuws doelpuntenrecord op 41. Op 18 januari 2020 gingen ze daar nog een keer overheen: het werd 21-42 bij het Haagse HKV. ,,Als een paar dipjes er niet geweest waren, hadden we zelfs de 50 kunnen halen", zei Stephan den Boer, één van de Middelburgse topschutters, na afloop. Omdat de overgangsklasser het in andere duels soms liet liggen, volgde er geen kampioenschap. In het zaalseizoen 2020-2021 wilde Swift zich graag revancheren. Maar corona zorgt ervoor dat de favo riete competitie van de Middelburgers niet door gaat. Derby Goes-Hoek Bijna tweeduizend toeschouwers rond het veld, op een koude maar sfeervolle vrijdagavond. De laatste dag van januari. De derby in de derde divisie tus sen Goes en Hoek eindigde in een - terechte - 2-0- overwinning voor de thuisploeg. Hoek kwam voor rust met tien man te staan na een rode kaart voor Fabian Wilson, waarna Steve Schalkwijk de toege kende strafschop benutte. In de tweede helft legde Daniël Wissel de eindstand vast, in een bijzonder goed bezochte Zeeuwse voetbalderby. Als het meezit, hebben we die in 2021 nog minimaal twee keer. Duinkerke zet een punt Op de laatste zondag van februari reed Joannathan Duinkerke uit Kapelle zijn laatste wielerwedstrijd. Ondanks een vroege val werd de ID-renner nog derde bij een veldrit in Oostmalle. Daarmee zette hij een punt achter een carrière volgestouwd met prijzen. Alleen een wereldtitel ontbreekt in zijn prijzenkast. ,,Je moet mijn carrière zien als een grote puzzel waarvan net één stukje ontbreekt. Je kunt niet alles hebben.'' Landelijke bekendheid verwierf hij - onbedoeld - in 2010. In het slot van de tweede Giro-etappe, die finishte in Middelburg, fietste hij zo'n 4 kilometer mee met de derde waaier. Een filmpje daarvan ging viraal en hij zat de week erna in De Wereld Draait Door. ,,Dat ene moment zal me altijd blijven achter volgen", besefte hij. ,,Het heeft me wel een duwtje in de rug gegeven: mensen zijn op me gaan letten na de Giro en vervolgens zijn ze me nog nadrukkelijker gaan volgen omdat ik zoveel won.'' Einde zondagtak Vlissingen Jarenlang was VC Vlissingen voor Zeeuwse be grippen toonaangevend in het zondagvoetbal. Be gin dit jaar sijpelden steeds meer geluiden door dat het wel eens einde verhaal zou kunnen zijn met de zondagtak van VC Vlissingen, dat ook een presta- tief team in de vierde klasse zaterdag heeft. In een interview in deze krant gooide Johan de Visser, sponsor en drijvende kracht, de knuppel in het hoenderhok. De zondagtak had in zijn ogen geen bestaansrecht meer. De Visser wilde geld en ener gie in de uitgeholde jeugdafdeling steken, om zo aan de toekomst van de vereniging te werken. Een paar dagen later werd, na nieuwe onenigheid bin nen het bestuur, inderdaad de stekker uit de zon- dagtak getrokken. Het betekende het einde van een tijdperk. Op zondag dan. Nancy wéér tweede Zuurder kon het WK motorcross voor vrouwen niet eindigen voor Nancy van de Ven. De Vlis- singse kwam na vijf Grand Prix-wedstrijden uit op een puntentotaal van 207, net als de Nieuw-Zee- landse Courtney Duncan. Omdat die dit seizoen vijf manches won en de Zeeuwse 'slechts' drie, ging de titel aan de Zeeuwse Yamaha-rijdster voor bij. Van de Ven ging met een prettige voorsprong naar de laatste GP in Italië toe. Het vertrouwen in een goede afloop was aanwezig. Maar met een vijfde plek in de eerste manche en een overwin ning in de tweede heat redde ze het nét niet. Het was voor de vierde keer in vijf jaar dat de Zeeuwse genoegen moest nemen met de tweede plaats. Vader en Terpstra pieken Het internationale mountainbikeseizoen was ul trakort. Na de eerste coronagolf kwam de sport weer op gang en werden binnen een tijdsbestek van vijf weken het NK, het EK, het WK en twee wereldbekerwedstrijden verreden. Milan Vader en Anne Terpstra, de twee Zeeuwse wereldtoppers, slaagden er heel goed in precies te pieken. Hj werd Nederlands kampioen, pakte de eerste twee World Cup-medailles in zijn carrière en reed in de eerste ronde van het WK brutaal solo op kop. Z^' greep eveneens de nationale titel, werd in beide World Cups tweede en pakte ook bij het EK zilver. Beiden kunnen niet wachten op de Olympische Spelen van 2021 in Tokio. Jesper Jobse wacht niet Jesper Jobse uit Vlissingen zette begin september een streep onder zijn loopbaan. Een jaar geleden was dat niet meer dan logisch geweest. De 36-ja- rige basketballer, gespecialiseerd in de 3x3-variant, had immers al aangekondigd dat de Olympische Spelen in Tokio zijn eindbestemming zouden zijn. Door corona verschoven echter de Spelen naar En zo lang wilde Jobse niet wachten. Het gezicht van het 3x3-basketbal in Nederland liet het in maart al doorschemeren. ,,Zestien maanden vind ik echt een lange periode. Ik ga mezelf niet voor de gek hou den. Als ik het juiste gevoel niet heb, dan was dit mijn carrière en ga ik mij op een andere manier in zetten voor het 3x3-basketbal.'' Die tijd is nu geko men. Pechvogel Rick van Drongelen Deze week was het precies een halfjaar geleden dat Rick van Drongelen een zware knieblessure opliep. De Axelaar scheurde op 28 juni in het thuis duel met SV Sandhausen zijn voorste kruisband af. Een lange revalidatie wachtte, maar Van Dronge- len sloeg zich daar sterk doorheen. De begeleiding in Hamburg was uitstekend, als hij even thuis was in Axel ging hij bij Move to Cure in Antwerpen aan de slag. Vrijwel dagelijks werkte hij aan zijn her stel, waarna hij begin december terugkeerde op het veld. ,,Het was een heerlijk gevoel'', zei de ver dediger toen. „Eindelijk stond ik weer met de jon gens op het veld.'' In januari of februari wil Van Drongelen weer volledig inzetbaar zijn bij HSV. Ook omdat de jeugdinternational in maart en mei met Jong Oranje mee wil doen aan het EK in Hon garije en Slovenië. Rugbyrecord Jan Otte Begin maart kwam er een einde aan een indruk wekkende reeks van rugbyer Jan Otte uit Lewed- orp. Door een blessure moest de speler van het Goese Tovaal het duel met koploper Breda aan zich voorbij laten gaan. Sinds 9 maart 2012 had Otte geen wedstrijd van zijn club gemist. Begin dit jaar sputterde zijn knie tegen. Otte doorstond de pijn enkele duels, maar tegen Breda moest hij aan de kant blijven. Voor het eerst sinds 144 duels. Dat deed hij met pijn in het hart. ,,We hadden ei genlijk niet genoeg spelers. Het liefste trok ik mijn spullen aan om te helpen.'' Hij kon zichzelf bedwin gen. ,,Ik koos voor mijn herstel. Ik wil nog minimaal tien jaar rugbyen.'' En wat is het geheim van zijn clubrecord? ,,Ik heb een hoge pijngrens en ik ben niet blessuregevoelig.'' P JE& VI' E ci_cx ï3 uci c »s 0 uci_cycli donderdag 31 december 2020 GO Van Anrooijs WK-zege Barry van der Hooft, Roeland van Vliet en Rudy Boogert Vlissingen 2021. Zurich, Switzerland. Veldrijdster Shirin van Anrooij toont haar Swift (oranje) verbeterde zijn eigen puntenre- regenboogtrui na haar zege op het WK. foto cord. FOTO LEX DE MEESTER BELGA Jesper Jobse (met bal) zette een punt achter zijn loopbaan. foto luka de kruijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36