1 7 ging om het gemeentebestuur. Dit jaar echter niet. In februari trok DTV de stekker uit de coalitie want er werd volgens die fractie te weinig geluisterd naar de inwoners door SGP/CU, VVD en DTV. Zelfs de eigen DTV-wethouder, Marcel Steketee, werd verrast door dat besluit en mocht uiteindelijk ook niet terugkeren. PvdA/GL en CDA doken in het ontstane gat en vormen nu met DTV een coali tie. Dat vaart voor Veerse begrippen een gewaagde koers door de belastingen ongekend fors te verho gen. De OZB stijgt de komende twee jaar met bijna veertien procent en de toeristenbelasting in 2021 met maar liefst 53,8 procent voor iedereen die zijn eigen bed niet meeneemt. Dat extra geld is nodig om het tekort op te vangen dat is ontstaan door de coronacrisis. Maar ook om een ambitieus pro gramma te kunnen financieren: nieuwbouw van vier scholen, betere gymzalen en buurthuizen en geld in kas om het strand op te spuiten als er weer eens een superstorm langs raast. Jacht op jonge bende Dauwendaele Een bende jongeren terroriseerde zo'n zeven jaar geleden de Middelburgse wijk Dauwendaele. Nu lijken de broertjes en neefjes van de raddraaiers van toen het stokje overgenomen te hebben. Dat werd oktober dit jaar goed duidelijk toen met zwaar vuurwerk een woning in de Meanderhof werd beschadigd. De bewoner raakte daarbij niet gewond, maar de politie nam die aanslag zo serieus dat er gesproken werd van een poging tot doodslag. De gemeente was al van plan iets aan de overlast te doen omdat er al heel vaak was geklaagd over intimidatie, agressie en geweld. Anderhalve week na de vuurwerkaanslag stond er een bewakingsset met drie camera's in de wijk en politie en boa's laten zich sinds die aanslag ook veel vaker zien. De cameraset was ook direct het mikpunt van vandalisme. Twee jongeren vernielden één van de drie camera's, maar werden daarbij betrapt door de politie en kunnen rekenen op een forse schade claim. Inmiddels lijkt het een stuk rustiger, maar bewoners vrezen de jaarwisseling. Ze zijn bang dat er dan weer wat gebeurt. TOPTIEN Meest gelezen verhalen in 2020 Allister ruimt op Tijdens de lockdowns zijn niet alleen 'gewone' ho recazaken en winkels dicht. Ook zorgboerderijen, maneges en cafetaria waar mensen met een beper king werken, houden hun deuren gesloten. De 28-jarige Vlissinger Allister zorgde er tijdens de eerste lockdown dit voorjaar voor dat de straten rondom de Sint Jacobskerk er brandschoon bij la gen. Allister mocht niet werken bij de groendienst of manege Paardoes en ruimde daarom dagelijks de troep in zijn eigen woonomgeving - hij woont in begeleid-wonen-huis van 's Heeren Loo aan de Branderijstraat - op. Zelfs onverschillige passanten, die niet luisteren als hij hen maant geen afval op straat te gooien, brachten hem niet van zijn stuk. Allister vond het niet leuk als rotzooimakers hem doodleuk toevoegden: ,,Ruim jij het maar op." Maar hij liet zich ook niet ontmoedigen en bleef zijn 'plicht' vervullen. ,,Het is geen gezicht al die troep op straat. En het is niet goed voor het mi lieu." Bar American zwijgt voor altijd Bar American, het enige hardrockcafé van Walche ren, sloot dit jaar onverwacht. Eigenaar Kees Petiet nam begin dit jaar het besluit om te stoppen. Door corona werd het moment alleen maar vervroegd. Petiet wilde uiterlijk 31 december 2021 stoppen omdat hij met zijn 67 jaar daar ook wel aan toe is. Hij stond 42 jaar achter de bar in het café aan Plein 1940 in Middelburg. Hij had aanvankelijk hoop dat iemand zijn zaak zou overnemen, maar kwam er al snel achter dat in tijden van een besmettelijk virus niemand wil investeren in de horeca. Ook brouwerijen niet. Die hebben volgens hem hun handen vol aan het overeind houden van de zaken die ze al hebben. Toen het café op 1 juni weer open mocht en Pe tiet de anderhalve-meter-maatregelen vormgaf, trok hij meteen de definitieve conclusie: dit wordt niks. ,,Normaal kunnen we 150 mensen binnen hebben, nu nog maar dertig. Daar kan niemand iets op verdienen. En daar kunnen we geen perso neel en artiesten van betalen. Live muziek hebben we hier altijd gehad. Zo doorgaan, nee, dat gaat niet." donderdag 31 december 2020 WA mariniers blijven weg i r Allister houdt de openbare ruimte rondom de Vlissingse Sint Jacobskerk, vlak bij zijn woning, schoon als hij niet naar zijn werk bij een manege en de groenvoorzie ning kan door corona maatregelen. FOTO LEX DE MEESTER 1. Zorgpersoneel plaatste kerstboom: 'Het is een beetje uit de hand gelopen. Als we dit hadden geweten, hadden we het niet gedaan' (22 december) 2. Een hoogwerker, helikopter, acrobaat? Wie zette die kerstboom op het kunstwerk bij de Sluiskiltunnel? (18 december) 3. Familieuitje in Cadzand eindigt met liefst 12 coronabesmettingen (19 juli) 4. Milou gaat met haar Bastiaan nu echt Zee land ontdekken: 'Ik heb een paar onhandige dingen gezegd' (11 mei) 5. Café de Pompe sluit opnieuw de deuren: 'Mensen hebben schijt aan de regels en de re kening is voor ons' (5 juni) 6. Arsenio (82) stierf aan corona in Terneuzen. Zijn vrouw Wilma waarschuwt: 'het virus is een sluipmoordenaar' (3 april) 7. Opmerkelijke wending: dode man bij Oester- dam had vals paspoort, politie verspreidt nu foto (3 november) 8. Zanger Reginald Peene (54) overleden: Hij hoopte op veel mensen bij zijn uitvaart (28 juni) 9. Johanna hoort pas na de crematie dat haar moeder is overleden: 'Waarom heeft niemand mij gebeld?' (13 oktober) 10. Marina Beach eigenaar Peter Gillis heeft na een jaar nog altijd geen cent gezien van zijn 61 miljoen (4 december)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35