II Livestream festival Sneeuwbal sluit jaar toch een beetje vrolijk af 5 LASLOODS POP-UPRESTAURANT WERD DRIVE THROUGH Het liep helemaal anders met het Vlissingse zomerrestaurant dan tevoren gedacht. Maar chef Michel Louws en zijn (gast)vrouw Marianne van Ombergen kijken toch met een goed gevoel terug op de eerste ervaringen in de Lasloods. De vijf zomers ervoor dreef Michel Louws telkens een paar maanden een pop- uprestaurant in de Timmerfabriek. Nu die locatie wordt omgebouwd tot luxe logies- verblijf verkaste hij dit jaar naar de Lasloods. Door coronavoorschrif ten - ook in Nieuw-Zeeland, waar hij al jaren met Marianne woont - kwam Louws pas middenin de zo mer naar Vlissingen. Uiteindelijk heeft het horecastel vanaf eind augustus maar een paar weken echt dinerende gasten kun nen ontvangen in de Lasloods. Toen coronamaatregelen een maximumaantal bezoekers van dertig voorschreven, was renda bele bedrijfsvoering nauwelijks mogelijk. Net nadat er een oplos sing werd gevonden in de creatie van twee aparte ruimten, zodat zestig couverts konden worden geboekt, moesten de restaurants de deuren weer sluiten. En toen stond Louws in één keer voor de opdracht om afhaalmaal tijden samen te stellen. Die moes- ten met het stempel van chef Mi chel wel bijzonder zijn, maar mochten niet te veel kennis en tijd van de thuiskok vergen. ,,Verse vis of een mooie biefstuk durfde ik daarom niet mee te geven. Zeker niet nadat ik vragen kreeg over de bereiding van een simpele steak", lacht Louws achteraf. De chef ging niet bij de pakken neerzitten, maar zocht naar mo gelijkheden om een behoorlijk aantal bijzondere gerechtjes te kunnen leveren die een al dan niet ervaren thuiskok in een kwartier tijd op tafel kon zetten. Hij kreeg er zelfs lol in om spijzen te beden ken die anders niet zo snel wor den geserveerd. ,,Een stoofpotje van runderwangetjes maak ik an ders nooit, maar het is een prach- tig gerecht. Ook een vissoep, met wat meer structuur door er ook stukjes gerookte makreel in te verwerken, en kabeljauw-aardap pelbolletjes vielen bijvoorbeeld zeer in de smaak. De bolletjes van kabeljauw en aardappel waren door soesjesbeslag gerold en kon den vervolgens in de koekenpan of frituur." Een liefhebber van take away zal Louws niet snel worden, maar hij vond het toch ook wel wat hebben toen tijdens de kerstdagen lange rijen auto's door de Lasloods reden Wat een prachtige ruimte, daar komen Marianne en ik volgend jaar graag terug om een kerstdinerpakket op te ha len. En het pand is hem zeer beval len. ,,De locatie in de haven, vlak bij de vismijn, is natuurlijk al fan tastisch. Maar wat een prachtige ruimte, daar komen Marianne en ik volgend jaar, mocht de situatie genormaliseerd zijn, graag terug om een poos een pop-uprestau- rant te draaien." In quarantaine Op oudjaarsdag, als het in Nieuw- Zeeland net 2021 is, vliegen Van Ombergen en Louws naar 'huis' (ze zijn permanent-residents van Nieuw-Zeeland). Als ze aanko men, worden ze eerst naar een speciaal quarantaine-onderkomen gebracht, waar ze - mits niet be smet - twee weken moeten blij ven. Vervolgens verwacht Michel weer een maand of drie, vier in een restaurantkeuken de scepter te kunnen zwaaien. ,,Maar als corona niet langer in de weg zit, hoop ik dat we weer terug naar Vlissingen kunnen. Wat mij betreft in mei of juni al." zijn collega-bandleden van zowel Sixties Revolution als Woodworks enthousiast te maken voor een op treden. Zanger-gitarist Hans van der Werf van Woodworks hielp di rect mee met de organisatie. Aangevuld met Raiders Of the Lost Rock (ROLR, al vaker gast op Sneeuwbal), Hot Fuzz en aanko mende Zeeuwse ster Dax Hovius had het festival een programma dat klonk als een (sneeuw)klok. Niet te beluisteren in een tent op de Kleine Markt van Vlissingen, maar ge woon bie joe tuus, via een live- stream. 'Live' moet niet al te letterlijk worden genomen, verklapt Broek achteraf. ,,We moesten natuurlijk wel coronaproof optreden. Dus zijn er drie bands zondag naar de Mu ziek Kazerne gekomen en maandag nog twee. Vervolgens hebben we de vijf concerten dinsdagavond ach terelkaar uitgezonden." Vele hon derden mensen volgden de optre dens tijdens de livestream. Ook daarna wordt er nog veel ge keken en geluisterd, meldde Arjan Broek. Gistermorgen rond tien uur stond de teller al ruim boven de achtduizend mensen die via face- book.com/HetArchief of het You- Tube-kanaal van Woodworks het concert bezochten. Belangstellen den kunnen via die kanalen de op tredens alsnog bekijken en beluis teren. Vlissingen Het zat kroegbaas Ramon Ale- wijnse van 't Archief niet lekker dat tijdens de lockdown ook het rock festival Sneeuwbal geen doorgang kon vinden. Hij was de koning te rijk toen Arjan Broek de Muziek Kazerne beschikbaar wilde stellen om er bands coronaproof te laten spelen. Broek was ook direct bereid donderdag 31 december 2020 Chef- René Hoonhorst Vlissingen kok kijkt tevreden terug Chefkok Michel Louws aan het werk in de Lasloods. fotos LOUK PEPERKAMP -Michel Louws, chef-kok Dax Hovius, voormalig winnaar van The Voice Kids, op het podium in de Muziek Kazerne. foto mirella herwegh oom marketing Geen livemuziek op de Kleine Markt in Vlissingen aan het eind van het jaar. Maar wel een festi val Sneeuwbal op livestream dat dinsdagavond door vele honder den liefhebbers is gevolgd. René Hoonhorst Drive through door de Lasloods tijdens de kerstdagen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33