1500kilometer fietsen langs alle poppodia DE PAQÏER 4 MACHINEFABRIEK PLANNEN RENOVATIE Dat er over drie jaar honderden auto's kunnen parkeren, staat vast. Maar of er bedrijven, kantoren, een (sport)school en/of een evenementenhal in de Machinefabriek aan het Vlissingse Dok komen, zal de komende jaren blijken. De ruim een eeuw oude Machinefabriek - de drie hallen wer den tussen 1913 en 1919 gebouwd - blijft behouden als het aan B en W ligt. De gemeenteraad moet het colle gevoorstel nog wel bekrachtigen, maar niemand kan zich voorstel len dat het Vlissingse gemeente bestuur het industrieel erfgoed van de Koninklijke Scheldegroep alsnog wil slopen. Ook al niet omdat het fabrieks gebouw mede kan worden opge knapt met geld uit het compensa tiepakket voor het afblazen van de Misschien komt er een supermarkt of een fitnesscentrum, die keuzes zijn nog niet gemaakt marinierskazerne. Vlissingen kan zich 'een onrendabele top' - geld dat niet, of pas na verloop van vele jaren, wordt terugverdiend met verkoop of huur van (bedrijfs)- ruimte en parkeerplaatsen - ver oorloven, omdat in dat pakket ruimte zit voor risicovolle investe ringen, legt wethouder John de Jonge (financiën) uit. Dat de meningen over de schoonheid van de Machinefabriek uiteen lopen, weet wethouder De Jonge als geen ander. Vlissingers en mensen van elders vinden de kolos aan Het Dok een wanstaltige klomp steen óf een machtig mooi gebouw dat iedereen in één oogopslag aan het roemruchte scheepvaartverle den herinnert. De Jonge hoort tot de liefhebbers. Hij verheugt zich al op het vooruitzicht dat het gebouw een levendig ontmoetingscentrum in het Scheldekwartier is door alle (evenementen)bedrijven en kanto ren die zich in de voormalige fa briek zullen vestigen. Basisschool Namen van bedrijven en kantoren kan de wethouder nog niet noe men. Kandidaten blijven op het vinkentouw, totdat duidelijk is of hun bedrijf of activiteit past in de nieuwe Machinefabriek. Of er een school of woningen in de Machine fabriek komen, staat bijvoorbeeld nog niet vast. ,,Dat er een basis school in het Scheldekwartier komt, is besloten. Maar vestiging tussen het nieuwe wijkje Broeder band en het hoofdkantoor van Schelde/Damen is ook mogelijk. Een supermarkt en een fitnesscen trum kunnen een plek krijgen in de Machinefabriek, maar die keuzes zijn nog niet gemaakt." Dat het gebouw onderdak gaat bieden aan honderden auto's (achthonderd denken de plannen makers nog) is wel zeker, meldt gemeentelijk projectleider Hans van Houdt. Voor gasten van de (hotel)suites in de Timmerfabriek en de ZeeLandToren zijn al een kleine tweehonderd parkeerplaat sen nodig. Ook bewoners van toe komstige woningen, personeel van Damen en bezoekers van bedrij ven in de Machinefabriek en om- geving zullen een beroep doen op stallingsplekken. Het was aanvankelijk de bedoe ling om zowel in de eerste als derde hal twee parkeerdekken in te richten en de tweede hal vrij te houden. Maar de hal aan de kant van de Timmerfabriek is mis schien nog wel geschikter om vrij zicht te houden. Om optimaal te kunnen blijven genieten van de prachtige lichtinval én de indu striële hijskraan ('de grootste van West-Europa') die daar nog in een rails onder het dak hangt. Van Houdt: ,,In een rapport over de aanpak van het cascoherstel wor den alle mogelijkheden onder de loep genomen, zodat we volgend jaar een keus kunnen maken en tot aanbesteding over kunnen gaan. Eind volgend jaar, begin 2022 is het tijd om de fabriek op te knappen, zodat tegen het eind van 2023 automobilisten hun voertuig in de Machinefabriek kunnen stal len." Later dan gepland, en met een ont stoken enkel, heeft Stefan School gisteravond een bezoek gebracht aan poppodia De Spot in Middel burg en 't Beest in Goes. In ruim een week fietst hij langs alle Neder landse popzalen en fotografeert hij de dichte deuren. Vandaag eindigt School zijn project Close Connec tion in uden, waar hij zelf program meur is van poppodium De Pul. Vanwege de coronocrisis zijn alle poppodia in Nederland voor de derde keer dit jaar gesloten. Met een fietstocht van 1500 kilometer wil School aandacht vragen voor het belang van livemuziek en de schrij nende situatie in de culturele sec tor. Bovendien zamelt hij geld in voor de stichting No Guts No Glory (stichtingngng.nl), voor kankerpa tiënten en hun mantelzorgers. Het valt School wel zwaar. Sinds dinsdag rijdt hij met een ontstoken enkel en daarom is hij gisteren overgestapt op een elektrische fiets. Pas laat in de avond was hij in Zee land en toen moest hij nog naar Bergen op Zoom. Alle gesloten deuren komen op een poster die wordt gepresenteerd tijdens de online versie van Euroso- nic Noorderslag 2021. donderdag 31 december 2020 Levendig centrum in oude hallen Vlissingen Projectlei der Schelde- kwartier Hans van Houdt (links) en wet houder John de Jonge op een verdie pingsvloer in de Machinefa briek. Op de voormalige personeels ruimte waar zij staan, parke ren over drie jaar misschien auto's. FOTO BOAZ René Hoonhorst TIMMERMANS - Johan de Jonge, wethouder Een voorstelling van de mooi opgeknapte en schoongemaakte fa- brieksgevel aan de kant van Het Dok, dat een functie krijgt als jacht haven. ARTISTS IMPRESSION GEMEENTE VLISSINGEN Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32