cr A MEDIA CULTUUR 23 We vroegen u welk lied onlosmakelijk verbonden is met dit coronajaar. Wat bood troost of juist hoop? U reageerde massaal, met honderden liedjes en verhalen. Het vaakst genoemd werd, hoe kan het ook anders, Danny Vera's Roller Coaster. Vandaag presenteren we de 'Soundtrack van Corona'. Van u en daarom ook een beetje van ons. Roller Coaster is het nummer van het jaar een geweldig nummer vond. Na een aantal chemokuren ben ik weer de oude en heb ik voorlopig geen en treekaartje voor de hemel nodig. Joel Corry Head Heart De titel staat voor mij voor het dilemma tussen verstand en gevoel. Ik wil mijn ouders van 84 knuffelen en dicht bij ze zijn, maar ik weet dat dat niet slim is. Ik wil mijn zwangere dochter troosten als ze weer zo mis selijk is dat ze bijna flauwvalt, maar ik moet op afstand blijven. Voor me zelf ben ik niet zo bang, maar ik zou het vreselijk en onvergeeflijk vinden als ik mensen in een risicogroep ziek zou maken. Ik ben juf op een basisschool en mijn hart brak toen er met tape op de grond een 'veilige zone' voor mij werd afgeplakt. Voor de kinderen werd dit al snel gewoon, dat vond ik heel erg. Onze oudste kleindochter (1 jaar) is wel elke donderdag bij ons, omdat haar ouders moeten werken. Samen dansen en zingen we op Head Heart, want het is een lekker vrolijk en aanstekelijk nummer. Zo gauw ze het hoort begint ze te bewe gen. Ik wens voor alle kinderen dat de huidige situatie met mondkapjes en alle sociale beperkingen heel snel verandert in weer kunnen doen wat je hart je ingeeft zonder eerst tien keer je hoofd te hoeven gebruiken. Karin Stolwijk (58, Doetinchem) Hetty Blok Leen Jongewaard M'n Opa In april lag ik op de ic met 50 procent kans op overleven, met zuurstofmas ker, infuus en nog meer slangen en sensoren. Een lieve zuster hield mijn telefoon bij mijn oor, mijn 6-jarige kleindochter uit Cyprus zong voor mij M'n Opa m'n Opa. Zo lief en zo zuiver, ik heb moeten huilen zo emo tioneel was het. Het heeft me heel veel kracht gegeven om het gevecht vol te houden en nu op mijn 77ste te genieten van mijn tweede leven. Rob van Olphen (77, Den Haag) Lady Gaga Bradley Cooper Shallow Twee weken voor de lockdown in maart ontmoette ik mijn nieuwe grote liefde Erik. Ik voelde dat de eer ste avond al tot in al mijn vezels. Veel tijd om elkaar beter te leren kennen hadden we niet. We hebben één keer in een cafeetje wat gedronken en zijn één keer uit eten geweest. Toen kwam de lockdown. We bleven thuis of we gingen wandelen, waarbij we vanaf het begin veel mooie diep gaande gesprekken voerden. Pas na maanden kwamen we op het idee om eens samen een film te kijken in plaats van praten over wat ons bezig houdt in het leven. Dat werd A Star is born met Brad Cooper en Lady Gaga. Het nummer Shallow uit deze film vinden we allebei echt prachtig. Het is voor ons voor altijd verbonden aan de bijzondere, maar ook onzekere pe riode waarin we elkaar hebben leren kennen. Het heeft ons in korte tijd heel dicht bij elkaar gebracht. Miss Montreal Door de Wind Dit lied heeft alles wat bij deze tijden hoort. Energie, hoop, een traan, een lach. Dit is mijn favoriete nummer. Meer dan ooit voel ik me verbonden met mijn echtgenoot, die sinds enkele ja ren gediagnosticeerd is met Parkin son. Het komt uit het tv-programma De beste zangers, dat ik sowieso een cadeautje vind. Master KG Jerusalema Dit nummer zal me altijd aan 2020, ofwel corona doen denken. Een ge weldig opbeurend lied, waar zo mooi en enthousiast op wordt gedanst door zoveel personeelsleden van zie kenhuizen en zorgcentra, om ieder van ons een hart onder de riem te steken. Dit lied is voor mij het coro nalied, maar wel in positieve zin, om dat het me steunt, opvrolijkt, en de hoop geeft dat we het coronavirus ooit achter ons kunnen laten. Ieder een die ik op Jerusalema heb zien dan sen, hartelijk dank hiervoor. donderdag 31 december 2020 GO Dit is uw soundtrack van corona Was er dit jaar een prijs die niet naar Danny Vera ging? Zijn Roller Coaster stamt al uit 2019, maar in het coro najaar blijkt de ballad alleen aan kracht en betekenis te hebben gewonnen. Het thema van het nummer, ge schreven door Vera en sin ger-songwriter Mercy John, is het ontbreken van con trole over je eigen leven. Dat dit zeker in dit jaar van toepassing was, blijkt uit de waardering voor Roller Coaster. Het veroverde de koppositie in zowel de Top 2000 van Radio 2 als de Evergreen Top 1000 van Radio 5. In de Top 4000 van Radio 10 eindigde het op de tweede plaats. Ook wij ontvingen de meeste stemmen van lezers voor Roller Coaster. ,,Het voelt bijna alsof het nummer niet meer van mij is'', zei Vera. ,,Ik maak muziek omdat ik het leuk vind, om dingen van me af te schrijven, en om mensen te raken.'' Piet Verhaegh (77, Deurne) Het nummer Soldier on van de band Di-Rect geeft lezers ener gie. Rechts: zorgper- soneel danst de Jerusalema van Master KG. FOTO'S HH/ANP EN PIX4PROFS Tamara Kraan (47, Apeldoorn) Maria de Fretes (54, Amsterdam) Maria van Ommen (60, Hengelo) Hetty van de Geer (63, Utrecht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23