si MVG scheerde langs de rand van de afgrond 21 worden en eeuwige rivaliteit met die ene Belg wedstrijd: ik denk niet dat ik het slechter kon treffen om te sprin ten. Ik moet het beste uit mezelf naar boven halen om mijn rivaal te kloppen. Ik heb het nodig, ie mand die me tot het uiterste drijft. Daarom zoek ik ook nieuwe uitdagingen, zoals met het moun- tainbiken waar ik er een paar jaar over heb gedaan om de top te kunnen verslaan. Dat motiveert mij enorm.'' Voor 2021 puilt de Mathieu van der Poel-kalender uit. Het cross seizoen eindigt met het WK eind januari. Daarna het klassieke voorjaar met de Ronde van Vlaan deren en Parijs-Roubaix als grote doelen. In mei wereldbekerwed strijden mountainbike en eind juni al begint de Tour, die eindigt op 18 juli. Terwijl op 27 juli in To kio de mountainbikewedstrijd is op de Olympische Spelen. ,,Nee. Het is een onmogelijke puz zel. Als ik echt zou moeten kiezen zou ik de Tour niet rijden en alles op de Spelen zetten. Maar ik snap ook wel dat de sponsorbelangen groot zijn en dat ze mij in de Tour willen zien. Ik ga de Tour in, om goed te zijn op de Spelen. Dan ga ik misschien niet de beste renner zijn die ik kan zijn in de Tour, maar daar moet ik mee leren om gaan om het grotere doel te halen. ,,Mountainbiken is een sport waar ik echt verliefd op ben ge worden. En olympisch kampioen is iets heel unieks. Dat draag je voor altijd mee. Als ik moet kie zen tussen ooit olympisch kampi oen worden of ooit een rit in de Tour winnen, dan is dat een heel makkelijk keuze voor mij. Dan kies ik voor olympisch kampi oen.'' ,,Goh. Ik zou niet in de Tour wil len starten met de gedachte om er uit te stappen. Ik hou er geen re kening mee. Wat je misschien wel gaat zien is dat ik snel ga lossen bijvoorbeeld.'' ,,Dat is misschien kort door de bocht, maar ik heb nog geen ge- voel bij de Tour. Ik heb 'm ook nog nooit gedaan. Ik word niet warm of koud van de Tour en wel van de Olympische Spelen op de mountainbike.'' „Uiteraard staat ooit een gele trui dragen bij de mooiste din gen in de wielersport, maar toch vind ik dat een olympische titel mountainbike er naast mag staan.'' ,,Nee, geen eerbetoon, wel een mooi verhaal. Ik had gewoon heel graag de Tour gereden met hem elke ochtend in het village départ. En dan een knuffel. Hij zou tijdens de Tour mijn knuf felcontact zijn geweest.'' Michael van Gerwen scheerde woensdagavond langs de rand van de afgrond, toen Joe Cullen tot tweemaal toe de partij naar zich toe kon trekken door dubbel bull te gooien. Twee keer gooide hij de pijl in de single bull... Cullen had de partij mogen be ginnen (en dus ook de laatste set, evenals de beslissende vijfde leg daarin) omdat hij bij het 'bullen' vooraf wél de dubbele bull had gevonden. Beide spelers gooien dan in de ingooiruimte één pijl. Wie dat het dichtst bij het mid den van het bord doet, mag begin nen aan de wedstrijd. Van Ger- wen: ,,De hoogst geklasseerde speler moet eerst gooien. Dat ben ik altijd dus. Ik raakte de enkele bull, hij gooide 'm in de dubbele. Mooi dat hij dat toen deed en niet tijdens de partij, want dan had ik naar huis gekund." Tijdens die twee pogingen van Cullen om de partij in de achtste finales van het WK uit te gooien met dubbel bull, keek Van Ger- wen wel gewoon toe. ,,Ik kan er wel met m'n rug naartoe gaan staan, maar dat verandert niks aan zijn worp, hè. Gooit hij die dubbel bull, dan wint hij verdiend. En nu heb ik verdiend gewonnen, zo simpel is het." In de pauze na de vierde set (bij een 1-3 stand voor Cullen) sprak Van Gerwen zichzelf even streng toe. ,,Geen fouten meer maken, even vol gas door de zure apppel heen. En ik wist dat Cullen op een gegeven moment zou breken als ik hem onder druk bleef zetten. Dat het zo lang duurde tot dat ge beurde, had ik niet verwacht. Hij speelde echt heel goed." Omdat Van Gerwen het 'bullen' vooraf had verloren, mocht Cul- len dus ook aan die laatste, beslis sende leg beginnen. ,,Dat is meestal een voordeel, maar het kan ook tegen je gaan werken. Je weet dat je goed moet beginnen. Dat geeft veel druk." WK DARTS Liefst zou Van Gerwen in de be slissende set 'gewoon' een tie break gooien, maar vanwege coro- naregels is besloten het format wat in te korten. ,,We móeten op een bepaald tijdstip uit Alexandra Palace zijn. Hou je die tiebreak er in, dan weet je niet of dat wel gaat lukken. Dus we moeten er maar mee dealen." Dat hijzelf wél door bleef knal len het eind van de wedstrijd, dankt Mighty Mike aan zijn erva ring, denkt hij. ,,Ik speel al vijftien jaar op het hoogste niveau en heb dit soort situaties veel vaker mee gemaakt. Voor Joe was dit de wed strijd van zijn leven tot nu toe en dé kans om mij te verslaan op een WK. Die druk kon hij niet aan op het ultieme moment. Ik heb hem niet meer gezien na afloop, maar we zitten bij hetzelfde manage ment en ik hoorde dat hij er be hoorlijk doorheen zat. Logisch." Wereldranglijst Dat hij bij een nederlaag zijn lei dende positie (sinds 1 januari 2014) op de wereldranglijst zou kunnen verliezen, speelde tijdens de partij niet door het hoofd van Van Gerwen. ,,Daar ben ik dan echt niet mee bezig. Kijk, zo lang ik in het toernooi zit, kan nie mand die plek van mij afpakken. Dus ik moet gewoon blijven win nen. Peter Wright ligt er al uit en Gerwyn Price heeft al twee zware partijen gehad, waarin hij uitge schakeld had kunnen worden. Maar 'had' telt niet. Dat geldt voor hem, dat geldt voor mij, dat geldt voor iedereen." donderdag 31 december 2020 GO betere sprinter' Gaat het allemaal passen? Is het denkbaar dat je een halve Tour rijdt? Dan is de Tour eigenlijk een voorbereidingswedstrijd? Wacht even. Je hebt het Tour parkoers gezien en simpel ge zegd: jij kan ook zomaar in het geel staan? Nog een ding over de Tour. Vorig jaar vertelde je ons na het overlijden van je opa Ray mond Poulidor over het gemis dat hij jou nooit in de Tour zal zien. Anderhalf jaar na zijn dood rij je die Tour al. Is dat dan een eerbetoon? Bijna was het WK van Michael van Gerwen al in de achtste fi nales geëindigd. Maar in de allerlaatste leg brak tegen stander Joe Cullen alsnog. ,,Ik heb verdiend gewonnen.'' Max van der Put Londen "X Achtste finales Gurney (NIe) - Van der Voort 4-2 Bunting (Eng) - Searle (Eng) 4-3 Anderson (Sch) - Petersen (ZAf) 4-0 V. Duijvenbode - Durrant (Eng) 4-3 Price (Wal) - King (Eng) nnb Chisnall (Eng) - V.d. Bergh (Bel) nnb MORGEN Middag (vanaf 13.10 uur) 2x kwartfinale Avond (vanaf 19.10 uur) 2x kwartfinale Schema kwartfinales was nog niet bekend. JSL Ontlading bij Michael van Gerwen na zijn late ontsnapping tegen Joe Cullen. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21