18 Dick Advocaat over zijn naderende afscheid ,?r* Onder leiding van Dick Advocaat (73) pakte Feyenoord in 2020 de meeste punten van alle eredivisieclubs. Een interview, na zijn laatste Kerstmis als clubtrainer. „Voetbal heeft mijn leven bepaald.'' Kort Bucks Stegeman niet door bij PEC John Stegeman (44, foto) vertrekt na dit sei zoen als trainer van PEC Zwolle. Dat is het resultaat van de evaluatie die deze week heeft plaatsgevonden tussen de directie en trainer, meldt technisch manager Mike Wil lems van de Overijsselse club. Stegeman is bezig aan zijn tweede seizoen bij PEC Zwolle. De oud-aanvaller volgde in 2019 Jaap Stam op. Stegeman was eerder trainer van Heracles Almelo en Go Ahead Eagles. PEC Zwolle staat na veertien speelronden op de elfde plek met 16 punten. Willems: ,,Onze huidige elfde plaats is voor PEC Zwolle een prima klassering. Wij zijn wel van mening dat er, ondanks de lastige omstandigheden, meer rendement uit het afgelopen half jaar gehaald had kunnen worden." Twente laat Lamprou gaan FC Twente laat Lazaros Lamprou (23, foto) per direct terugkeren naar Griekenland. De Griekse aanvaller werd sinds begin dit sei zoen gehuurd van PAOK Saloniki. In overleg tussen Lamprou en de clubs is besloten dat de verhuurperiode vervroegd wordt beëin digd. ,,Lazaros heeft bij ons aangegeven dat hij niet gelukkig was met de situatie; hij wilde graag meer spelen. Die garantie kon den we hem helaas niet geven. Daarom is dit voor beide partijen een goede oplossing", al dus technisch directeur Jan Streuer. Lam- prou maakte dit seizoen in zeven duels zijn opwachting, telkens als invaller. Allardyce pleit voor pauze Sam Allardyce, de trainer van West Brom- wich Albion, pleit voor het tijdelijk stopzet ten van de Premier League in verband met het stijgende aantal besmettingen. Tussen 21 en 27 december maakte de Premier League melding van achttien positieve tests, het hoogste aantal van het seizoen. ,,De veilig heid van iedereen is belangrijker dan wat dan ook. Als ik naar het nieuws luister, wordt het gemuteerde virus sneller overge dragen dan het originele coronavirus. We kunnen alleen het juiste doen; een pauze in lassen", aldus Allardyce. WK Schaken ick Advocaat voelt aan de ach terkant van zijn bovenbenen. De roltrap in de Kuip is weer eens buiten ge bruik en de trainer van Feyenoord is, eenmaal aangekomen bij de Guus Brox-zaal op de tweede ver dieping, even op zoek naar zijn tweede adem. ,,Dat voel je helemaal hier, hè'', zegt hij. Advocaat wrijft over zijn hamstrings. ,,De jaren gaan tel len.'' Advocaat: ,,Van die twee trappen omhoog?'' ,,Nee, eens komt de tijd dat je moet stoppen. 'Jij stopt toch, Dick?', vroeg Arnesen. Ik had mijn besluit al genomen. En toen Arne- sen dat nog eens vroeg, heb ik ja gezegd.'' ,,Nee, dan was ik misschien nog gaan twijfelen, hahaha. Maar seri eus: ik weet dat ik het al vaker heb gezegd, maar dit keer mag je mij eraan houden. Ik stop, Feyenoord is mijn laatste club. De club heeft Arne Slot al vastgelegd voor vol gend seizoen, het is goed zo.'' ,,In Nederland moet je altijd maar zeggen wat je nog wilt doen en wat je niet meer wilt doen. We zien wel.'' ,,Daar heb ik niet eens over nage dacht. En eerlijk, ik kom straks mijn dagen echt wel door. Al zal voetbal altijd in mijn leven blij ven. Ik ga na de zomer hier en daar nog een wedstrijdje kijken en op televisie zal ik mijn commentaar geven op wedstrijden. Af en toe een praatprogramma. Ook leuk.'' ,,Dat klopt wel een beetje. Ik ben voor acht uur in de ochtend op de club. Als de wekker nu gaat, is het echt nog pikkedonker. Dat vind ik weleens lastig. Als straks in maart en april de vogeltjes weer vrolijk fluiten, denk ik vaak een stuk po sitiever. Maar waar hebben we het over, ik ben 73 jaar. Eens houdt het toch op? Het is echt oké zo.'' ,,In het begin kregen Cor Pot en ik nog weleens op onze donder van onze clubarts Casper van Eijck. Ik vind Casper een geweldige en kundige man, ik luister altijd naar hem. Hij en onze virologe Anne- miek van der Eijk hebben de geva ren van het virus binnen de club enorm onder de aandacht ge bracht en het bewustzijn vergroot. Maar het blijft lastig. Op een gege ven moment hadden we een spe ler die een nominatie voor één of andere award had gekregen, de prijs die Haaland uiteindelijk won (de Golden Boy Award, red.). Ik hoorde dat. In een opwelling om helsde ik die jongen. Ik was blij voor hem. Kreeg ik een paar uur later een telefoontje dat ik uitgere kend die speler niet kon opstellen omdat hij positief getest was op corona. Daar zat ik toch even mee in mijn maag, hoor. Ik werk met jonge, fitte mensen. Veel van die gasten voelen het niet eens als ze besmet zijn. Maar ik ben zelf 73 jaar en ik behoor inderdaad tot de risicogroep. ,,Voor de tweede lockdown kwam Casper zuchtend bij ons binnen. Had hij gehoord dat Cor op maandag bij de Harbour Club had gegeten, op dinsdag bij Kaat Mossel en op woensdag net voor de lockdown nog even snel bij het Zalmhuis. Dat mocht ook gewoon, de res taurants waren open en Cor hield keurig afstand. Vond Casper toch geen goed idee hoor, hahaha. Ach, deze periode is voor iedereen lastig. Ik houd keu rig afstand en rond wedstrijden zien we eigenlijk niemand. Ik voel me veilig, maar je moet het niet opzoeken.'' ,,Maar het eerste wel meer dan het tweede, toch? Ik erger me weleens, mensen vormen vaak een mening terwijl ze niet weten hoe de situa tie is. Dan ben ik nog net als vroe ger hoor, dan kan ik erbovenop springen. Al laat ik me niet echt DICK ADVOCAAT AFSCHEIDSTOUR ALS CLUBCOACH meer op de kast jagen. Maar als het niet klopt, dan reageer ik. Als een verslaggever ergens roept dat ik geen trainer ben die met jeugd werkt, zeg ik een paar persconfe renties op rij dat ik negen spelers onder de 23 jaar in mijn wedstrijd selectie heb. Dat bedoel ik met Quote van de dag 'Niets is onmogelijk in het leven, maar de afstand met Atlético Madrid is wel heel groot.' donderdag 31 december 2020 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL De basketbal lers van Mil waukee Bucks hebben een NBA-record verbroken. De Bucks gooiden in het met 144 97 gewonnen duel met Miami Heat liefst 29 driepunters. Het oude re cord stond op 27 door Hous ton Rockets. 1 Raymond Do- menech's (foto) eerste training bij Nantes is ontsierd door fans die circus- muziek af speelden. De niet geliefde trainer stelde in 2010 met Frankrijk teleur op het WK. De Pool Rado- slaw Wojtaszek (mondiale num mer 36) ver vangt de afwe zige Rus Ian Nepomniacht- chi op het Tata Steel Chess Tournament van Wijk aan Zee. 'Eens houdt het Tekst: Mikos Gouka Heeft u al spijt? Nee, dat u tegen Frank Arnesen zei dat u zou stoppen als club trainer. Hij vroeg niet of u nog was over te halen? Alleen nog als bondscoach van een land naar een EK of WK? De laatste Kerstmis als voetbal trainer, hoe was dat? Mensen die u goed kennen zeg gen dat u last hebt van 'winter blues'. Ze moeten u eigenlijk niet in de donkere maanden van het jaar vragen of u door wilt of niet. 2020 zit er bijna op. Corona hield iedereen in zijn greep, dus ook de voetballerij. U zit in de ri sicogroep. Hoe was dat voor u? U toonde zich vaak scherp dit seizoen. Beet ouderwets van zich af als het moment daar was. Soms opgewekt, soms hu meurig. Hij is de eerste - en blijft wellicht de enige - die als trainer in vijf verschillende decennia werk zaam was in de eredivisie. Dirk Nicolaas Advocaat stond al in 1987 voor de groep bij Haarlem en na SVV, PSV (2x), AZ (ook 2x), Sparta en FC Utrecht blijkt Feyenoord nu zijn laatste club op het hoog ste niveau van Nederland te zijn. In mei zwaait hij af. O a 0) —Ronald Koeman gelooft niet meer in titelkansen van FC Barcelona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18