Protestantse kerken Zuid-Beveland fuseren Lm goudwisselkantoor BEVELANDEN EN THOLEN 7 Gemeenten maken zich op voor oud en nieuw Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar ,JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" Willem Adriaansens Goes Natuurlijk zijn er door alle ge meenten afspraken gemaakt met de politie. Maar daarmee voorkom j e niet alle narigheid. Verschillende gemeenten hebben daarom extra boa's ingezet. Kapelle en Borsele hebben elk drie boa's extra 'inge kocht'. Reimerswaal doet het met één extra koppel en Goes en Noord-Beveland zien geen aanlei ding om extra boa's in te zetten. Bekende plekken waar zich in het verleden problemen voordeden krijgen een speciale behandeling. Zo mag in heel Reimerswaal (als enige) op kleine schaal sfeervuur worden gestookt, behalve in Krab- bendijke. Daar is het in een deel van het centrum tot i januari 06.00 uur verboden gebied voor welke vorm van vuur dan ook. In Wemeldinge hangen er op het Dorpsplein camera's op om de boel in de gaten te houden. Handhavers worden in de hele gemeente ook nog voorzien van een bodycam. Ook in Goes en Borsele zijn enkele hotspots aangewezen die extra in de gaten worden gehouden. Carbid schieten Op oudjaarsdag zullen er, ondanks het vuurwerkverbod, toch nog flinke knallen te horen zijn tussen 10.00 en 18.00 uur. Voor het traditi onele carbidschieten zijn in Kapelle twee locaties toegestaan. Goes kreeg één aanvraag binnen die is goedgekeurd en in Borsele zijn 11 ontheffingen verleend. In Reimerswaal kwamen 15 mel dingen binnen, waarvan er vier ak koord zijn bevonden. Het gaat daar bij om locaties op eigen terrein bui ten de bebouwde kom. Op Noord- Beveland blijft het (als het goed is) helemaal stil. Daar is geen enkele carbid-melding goedgekeurd. Ook preventief is er het een en ander gedaan voor een rustig ver loop van de jaarwisseling. In Ka- pelle kregen onruststokers van vo rig jaar huisbezoek. Een boa of jon gerenwerker bezocht alle personen die vorig jaar illegaal vuurwerk hebben afgestoken of op andere wijze voor overlast zorgden. Straatmeubilair wordt be schermd tegen vernielingen. In Goes gaan de ondergrondse- en bo vengrondse restafvalcontainers dicht. Ook kunststofcontainers, textielcontainers en glascontainers worden afgesloten. Net als alle prullenbakken. Dat laatste gebeurt ook in de andere gemeenten. Voor de jongelui die geen zin hebben om rond te hangen op straat is er op 31 december een digi taal programma. In Goes is een clubbin' event opgenomen met on der meer Broederliefde. Dit evene ment wordt uitgezonden van 22.00 uur tot 02. 00 uur. Wie juist wel de straat op wil kan op 31 december in Reimerswaal een rondje op zijn brommer zonder uitlaat doen. Daar moet dan wel de wekker voor worden gezet. Want na 08.00 uur mag dat niet meer. Melita Lanting Borssele De vier kerkgemeenschappen werkten al langer samen in een fe deratie en dat beviel goed. Toch is besloten om nu de volgende stap te zetten, omdat de kerkgemeen schappen steeds kleiner worden. Het gevolg is dat er minder mens kracht en minder geld nodig is. Bo- vendien maakt een fusie de werk wijze eenvoudiger, omdat niet ie der besluit door vier afzonderlijke kerkenraden goedgekeurd moet worden. De nieuwe kerkgemeenschap gaat Het Vierhuis heten. Voor de gelovigen betekent de fusie dat er vanaf 1 januari samen gekerkt wordt en de diensten rouleren over de vier plaatsen. Aan Het Vierhuis zijn dominee Marjo Wisse en Ma- thilde Meulensteen als kerkelijk werker verbonden. Op zondag 10 januari wordt in de dienst in Le- wedorp aandacht geschonken aan de fusie en wordt de nieuwe ker kenraad bevestigd. Ad vertent ie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen var Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Goes www.goudwisselkantoor.nl Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. woensdag 30 december 2020 BE Blijft het rustig of gaat het knallen? Vuurwerk is deze jaarwisseling verboden, net als samenscho lingen. Dat wordt dus een rus tige oud en nieuw. Of gaat het uit frustratie en verveling juist toch nog ergens knallen, zoals onlangs in Urk, Veen en Vlissin- gen? De Bevelandse gemeen ten bereiden zich op alles voor. De Protestantse kerk in Lewedorp. Vier protestantse gemeenten op Zuid-Beveland fuseren. Het gaat om de kerkgemeenten Borssele, 's-Heer Arendskerke, Lewedorp en Nieuwdorp. De fusie gaat op 1 januari in. Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50