Geen carbidschieten, maar boa's zijn dag en nacht paraat Lions Club trakteert op taart Protestantse kerken Zuid-Beveland fuseren SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Inspraak ouders regioschool De schoolbesturen van Obase en Radar gebruiken de resultaten als basis voor verder overleg met alle belanghebbenden, waaronder ook (sport)verenigingen en dorpsraden. De directeuren Ewald de Keijzer (Obase) en Clemens Pronk (Radar) lijken te hebben geleerd van de pu blieke oorveeg afgelopen zomer. Meer dan honderdvijftig ouders on dertekenden een brief, waarin ze de bestuurders terugfloten. De scho lenkoepels concludeerden in een rapportage dat het meeste draagvlak zou bestaan voor bedrijventerrein Duinzoom in Renesse als centrale locatie ten opzichte van de omlig gende dorpen. Maar ouders zijn daar nooit over geraadpleegd, dus van een breed draagvlak kan geen sprake zijn, wierp de hiertoe opge richte Verenigde Ouders Westhoek (VOW) tegen. De gemeenteraad heeft deze maand onder aanvoering van coali tiepartij LSD nog eens benadrukt dat niet de schoolbesturen maar de politiek gaat over de plek waar een nieuwe school komt te staan. Burgh-Haamstede is met verreweg de meeste kinderen een logischer keus, vindt de raadsmeerderheid. In de nieuwsbrief bij de intern verspreide vragenlijst geven De Keijzer, Pronk en projectleider Jan Ennik nu dan ook aan zich 'vooral op het inhoudelijk deel' te richten. ,,Waarbij het betrekken van u als ouder bij deze inhoud van groot be lang is." Ze hameren in dat verband op de noodzaak van een brede res pons. Eén van de thema's die wordt aangehaald, is de bereikbaarheid van de school. Die vragen moeten inzicht geven hoe de kinderen naar hun huidige school gaan en hoe ze dat straks zullen doen. Opvallend is dat er dan wel een aparte vraag is over de gewenste vervoersvorm naar een regioschool in Burgh- Haamstede en naar een 'centraal ge legen regioschool'. Het aantal reacties op de enquête valt tot dusver tegen, blijkt uit een tussenstand op de V OW-Facebook- Eén van de thema's die wordt aangehaald, is de bereikbaarheid van deschool pagina. Maandag hadden nog slechts 86 van de 386 ouders van de scholen in Burgh-Haamstede, Re- nesse en Scharendijke gereageerd. De VOW wijt dat deels aan de on gelukkige timing. ,,De vragenlijst is vlak voor de kerstvakantie ver stuurd, in een schoolweek die ook nog eens abrupt eindigde door de nieuwe coronamaatregelen", aldus een woordvoerder. ,,Veel ouders hebben daarom niet meer in het school-informatiesysteem gekeken en de nieuwsbrief gemist ofwegge- klikt onder het mom van dat doe ik later nog wel even." De vragenlijst kan nog tot uiterlijk 6 januari wor den ingevuld. Michiel Bouwman Zierikzee Als iedereen zich aan de regels houdt zullen er ook weinig knal len te horen zijn. Behalve het af steken van vuurwerk is ook car- bidschieten in de hele gemeente niet toegestaan. Dus óók niet in Oosterland, waar sinds een paar jaar geknald werd met melkbus sen op het evenemententerrein langs de N59. Eerder zette de ge meente de deur voor carbidschie- ten nog op een kier. Voor plekken waar in het verleden vaker op De jaarwisseling is anders dan anders. Daarom houden we alle opties open deze manier de jaarwisseling werd gevierd, was een vergun ning mogelijk. Daar kwamen ech ter wel strenge voorwaarden bij kijken. Waaronder dat er maxi maal vier personen per melkbus aanwezig mochten zijn. Burgemeester Jack van der Hoek wil niet ingaan op de vraag welke gebieden de gemeentelijke hand havers extra in de gaten houden. De jaarwisseling is anders dan an ders, legt hij uit. „Daarom houden we alle opties open. Met handha ving, politie en andere partners delen we informatie en houden zorgvuldig de actuele ontwikke lingen in de gaten." Calamiteiten Van der Hoek benoemt dat er 'vol doende' politie wordt ingezet en dat er bij calamiteiten extra man kracht oproepbaar is. De zes Schouwse boa's (buitengewoon opsporingsambtenaren) moeten in ieder geval wel allemaal aan de slag, dag en nacht. Vorige week leverden leden van de Vlissingse serviceclub al vijfhon derd taarten af bij ziekenhuis Adrz. ,,We willen graag mensen die in co- ronatijd in de 'frontlinie' hulp ver lenen in het zonnetje zetten. We hebben van de curator van de fail liet gegane bakkerij Maitre Paul vijftienhonderd taarten gekregen, die groothandel Sligro voor ons naar Zeeland bracht. Dat gebak ver delen we nu onder zorgmedewer- kers en een aantal andere mensen", betoogde Ivo van der Velde van de Vlissingse Lions gisteren. De Lions kozen voor het zieken huis en WVO Zorg, mede omdat beide organisaties vestigingen in Vlissingen hebben. Van der Velde: ,,We horen net dat WVO Zorg ruim 1400 medewerkers heeft; we heb ben dus niet genoeg taarten." Steuntje in de rug Hoofd facilitaire voorzieningen Marcel Westveer van WVO Zorg is niettemin blij met de zoete ca deautjes. ,,We delen de taarten uit onder de medewerkers die deze week werken in een van onze in stellingen. De anderen krijgen in elk geval te horen dat het steuntje in de rug ook voor hen is bedoeld." Van der Velde en Richard van Ruiten van Sligro en lid van Lions Vlissingen, zijn blij dat de service club op de valreep van 2020 nog wat goede daden kon verrichten. Het winterfeest, de bridgedrive en de haringparty konden helaas niet doorgaan. ,,Fijn dat we dan wel vijftienhon derd taarten kunnen afleveren. We hebben er nog zo'n tweehonderd over, die we volgende week bij de Voedselbank afleveren. De mensen die die instelling bezoeken, ontvin gen onlangs goed gevulde pakket ten. Leuk om ze ook na nieuwjaar nog een extraatje te kunnen geven." De vier kerkgemeenschappen werkten al langer samen in een fe deratie en dat beviel goed. Toch is besloten om nu de volgende stap te zetten, omdat de kerkgemeen schappen steeds kleiner worden. Het gevolg is dat er minder mens kracht en minder geld nodig is. Bovendien maakt een fusie de werkwijze eenvoudiger, omdat niet ieder besluit door vier afzon derlijke kerkenraden goedgekeurd moet worden. Rouleren De nieuwe kerkgemeenschap gaat Het Vierhuis heten. Voor de gelo vigen betekent de fusie dat er vanaf 1 januari samen gekerkt wordt en de diensten rouleren over de vier plaatsen. Aan Het Vierhuis zijn dominee Marjo Wisse en Mathilde Meulensteen als kerkelijk werker verbonden. Op zondag 10 januari wordt in de dienst in Lewedorp aandacht ge schonken aan de fusie en wordt de nieuwe kerkenraad bevestigd. woensdag 30 december 2020 Herkansing na publieke oorveeg Nieuwe ronde, nieuwe kan sen. Ouders met kinderen op de basisscholen en kinderopvang in de Schouwse westhoek wor den in een uitgebreide enquête gevraagd hoe volgens hen de ideale regioschool er moet komen uit te zien. Daarbij wordt nadrukkelijk ook gekeken naar het vervoer van de kinderen. Marcel Modde Burgh-Haamstede Hoewel vuurwerk dit jaar niet afgestoken mag worden, neemt de gemeente Schouwen-Duive- land geen risico met haar 'straatmeubilair'. Prullenbakken en containers zijn vuurwerk- proof gemaakt. Daarnaast wor den alle boa's ingezet: overdag, 's avonds en 's nachts. - Jack van der Hoek, burgemeester Achthonderd medewerkers van WVO Zorg zijn op gebak getrak teerd door Lions Club Vlissin- gen. Of op alle lekkernijen een kers zit, is niet bekend, maar net voor het eind van 2020 is er taart voor veel mensen die zich vooral om anderen bekomme ren. René Hoonhorst Vlissingen Vier protestantse gemeenten op Zuid-Beveland fuseren. Het gaat om de kerkgemeenten Borssele, 's-Heer Arendskerke, Lewedorp en Nieuwdorp. De fusie gaat op 1 januari in. Melita Lanting Borssele 'uw hooi en si it] Het geknal van het carbidteam bij Oosterland, hier op 31 december 2019, zal dit jaar niet klinken. Carbidschieten is in de hele gemeente niet toegestaan. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49