Weijers bedacht 'truc' voor show 'Ook bij Heel Holland baktwerd gedanst op dit nummer 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT GEEN TV Remco van Westerloo was vorig jaar amper begonnen als netmanager bij de NPO 1, toen het alle hens aan dek werd. Eva Jinek kondigde haar vertrek aan, De Wereld Draait stopte en corona brak uit. ,,Ik kon meteen vol aan de bak.'' UW SOUNDTRACK INTERVIEW REMCO VAN WESTERLOO Matthijs van Nieuwkerk: ,,Ik zag op die handige eindejaars Spotify-lijst van 2020 dat ik het nummer I Loves you Porgy van pianist Keith Jarrett het meest heb beluisterd. Je zou dat met gemak een corona nummer kunnen noemen: warm, zoete melodie en een tikkie breekbaar. Ik draaide het dit jaar bijna als een mantra. Die hele plaat trouwens, The Melody at Night, With You was een goed medicijn tegen de onstuimige bran ding van 2020. Ik geloof dat ik het nieuws dat Keith Jar- rett nooit meer piano kan spelen vanwege een be roerte het verdrietigste muzieknieuws van dit jaar vond.'' Janny van der Heijden: ,,Er spreekt hoop uit Jerusa- lema: het gaat voorbij. Ik hoorde het voor het eerst bij een van de vele filmpjes van zorgperso- neel dat op dit nummer danste. Het staat voor mij voor deze coronaperiode en niet alleen voor de hoop, maar ook voor verbinding. De eerste keer dat ik het hoorde, was ik met een gegrepen. Een heerlijk nummer, je krijgt het niet uit je hoofd. Het is niet meteen zo dat ik het thuis draai, maar als ik het in de auto hoor, brul ik hard mee. Tijdens de opnames van Heel Hol land Bakt hebben we ook weleens geprobeerd erop te dansen. Met de crew en kandidaten, maar volgens mij gaan we dat niet terugzien in een van de uitzendingen. We hebben dat een paar keer gedaan in een hele grote tent waar we lunchten. De tenten wa ren veel groter om te kunnen voldoen aan de af- standsregels. Je wilt weten of Robèrt van Beckhoven en André van Duin ook meedansten? Nee, daar waagden zij zich niet aan. Dat is meer iets voor mij om aan mee te doen. Ik vond het enig!'' -Dennis Jansen, Alexander van Eenennaam Het is warm, een zoete melodie en een tikkie breekbaar Schikking John de Mol PowNed mag blijven Ze hadden geluncht aan de keu kentafel in zijn woning hartje Amsterdam. Het was begin september 2019. Remco van Wester loo (53), een maand netmanager van NPO 1, had op de hoek een broodje gehaald voor zijn gast, Eva Jinek. ,,Zij had duidelijk laten blijken dat haar hart bij de publieke omroep lag.'' Drie weken later kondigde Jinek haar vertrek naar RTL 4 aan. ,,Die zag ik niet aankomen. Er zal tussentijds iets gebeurd zijn; een aanbod waarte gen ze geen nee kon zeggen. Ik was zeer teleurgesteld, ja. Ik respecteer Eva als vakvrouw, vind haar een leuk mens, maar ze heeft het ons wel heel moeilijk gemaakt.'' Enkele maanden later werd ook be kend dat De Wereld Draait Door zou stoppen. Van Westerloo, eerder pro grammadirecteur bij RTL, Talpa en SBS, kon vol aan de bak. ,,De invul ling van de late avond én de voor avond - ik viel met mijn neus in de boter. En in maart van dit jaar kwam daar ook nog de coronacrisis bij.'' Alle criticasters riepen over Op1 'Dit wordt nooit wat'. Het was wereldwijd nog nooit vertoond ,,Paniek niet, maar we zijn als een gek gaan hollen en zaten een dag later met de omroepen bij elkaar. Zij wa ren partners van het nieuwe experi ment Opi. Het idee van vijf verschil lende presentatieduo's was een vlucht naar voren. Frans Klein (direc teur video NPO 1, red.) geloofde erin, maar we kenden ook de risico's. We tartten de televisiewetten. We wis ten dat kijkers zich hechten aan vaste presentatoren. Alle criticasters rie pen: 'Dit wordt nooit wat'. Het was nog nooit vertoond. Wereldwijd zelfs niet. Op1 was een stevige gok.'' ,,Eva had dan wel de producent en haar team meegenomen, de redactie van Pauw bleef grotendeels intact. We voerden gesprekken met beoogde presentatoren die niet allemaal talk showervaring hadden, ze hadden flinke vlieguren gemaakt voor de ca mera. Of op de radio.'' Weijers (43) slaapt weer goed, meldt hij telefonisch. Dat was pakweg een week geleden wel anders, toen hij 'nog niet tevre den' was met de wijze waarop hij morgenavond zijn tiende ou dejaarsconference kan spelen, die door RTL 4 wordt uitgezon den. ,,Ik vond het nog niet zo ge loofwaardig, maar sinds een dag of twee kan ik weer rustig pitten. Ik wil gewoon dat het publiek een vette oudejaarsconference te zien krijgt.'' In de show zal het woord co rona 'verdacht weinig vallen', geeft de Brabander nog mee. Verder weet hij dat er een rookgordijn rond zijn voorstel ling hangt en dat bevalt hem ei genlijk wel. ,,Ik voel me net een goochelaar: kijk eerst maar naar mijn truc, dan leg ik naderhand wel uit hoe ik het geflikt heb. We houden ons aan alle regels, maar we zoeken wel de randjes op. Ons doel is dat de kijkers zo min mogelijk meekrijgen van de be perkingen. Dat de theaters dicht zijn, dat er geen publiek is, daar hebben de kijkers maling aan.'' Net als Youp van 't Hek (op NPO 1) is Weijers toe aan zijn tiende oudejaarsconference. En hij wil Weijers nog wel even door. ,,Het lijkt me prachtig om op een gegeven moment de meeste oudejaarsconferences ge speeld te hebben.'' woensdag 30 december 2020 PC Welk lied zal ons altijd blijven herinneren aan deze tijd? In de aanloop naar onze Soundtrack van corona die we morgen publiceren, spreken muziekliefhebbers zich uit. Vandaag een dub bele slotaflevering. Matthijs van Nieuwkerk kiest voor I Loves you Porgy van pianist Keith Jarrett, Janny van der Heijden gaat voor Jeru- salema van Master KG. 44 TELEVISIE Mediatycoon John de Mol heeft een schik king getroffen met Facebook. De Mol had het bedrijf voor de rechter ge sleept omdat zijn naam en foto's werden gebruikt in Facebook- advertenties van oplichters voor bitcoins. TELEVISIE PowNed is de 50.000 leden gepasseerd. Daarmee heeft de omroep ge noeg leden om in het Neder landse publieke omroepbestel te mogen blij ven. ,,Ik ben heel trots'', zei voor zitter Weesie. 'Met Op1 tarten we tv-wetten' Dennis Jansen 44 Was er paniek na Jineks aankondi ging van haar vertrek? Waarom heeft u die genomen? Op1 is toch geen speeltuin? Guido Weijers heeft een ma nier gevonden om zijn oude jaarsconference morgenavond ondanks alle beperkingen naar wens te kunnen spelen. ,,We zoeken de randjes op van wat de regels toelaten.'' Jeroen Schmale V: Guido Weijers. foto rtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28