TM Krajicek: 'Federer weet dat hij altijd welkom is' Dirk 'Aubergenius' van Duijvenbode koppelt eigenaardigheden aan prestaties 27 DARTS WK (PDC) IN LONDEN Het darts leeft van 'characters'. Na onder anderen Bobby 'Mister Glitter' George, Andy 'The Viking' Fordham en Peter 'Snakebite' Wright is er nu een Nederlander die rariteiten met prestaties weet te combineren: Dirk Aubergenius' van Duijvenbode. Noppert eruit; 9-darter Wade Een domineeszoon die bij zijn op komst voor een dartswedstrijd een hardstylenummer uit de speakers laat schallen. Die sinds kort de bij naam 'Aubergenius' heeft vanwege zijn baan op een auberginekweke rij. En die niet te beroerd is om voor een partij op te komen met een aubergine in zijn handen of na de wedstrijd op de perconferentie zo'n ding de lucht intilt als een pastoor die de hostie aan de kerkgemeen schap toont... Zo word je héél snel een fenomeen. Natuurlijk is het ook belangrijk dat Dirk van Duijvenbode zijn pijl tjes geregeld de goede kant op gooit, anders keert dat soort acties zich al snel tegen hem. Maar wie rariteiten én prestaties kan combineren, wacht een mooie en lucratieve toe komst in het miljoenenbal dat het UITSLAGEN VERLIES topdarts tegenwoordig is. En presteren doét de 28-jarige Westlander de laatste tijd. Na een aantal kwakkeljaren wilde hij er be gin 2020, nadat hij zijn Tourcard was kwijtgeraakt, nog één keer vol voor gaan. Hij had toch niet voor niets tijdens zijn tienerjaren alle vakanties hard gewerkt om het geld te verdienen waarmee hij vervol gens het inschrijfgeld voor toer nooien kon betalen? Angst Van Duijvenbode zocht zijn zwakke plekken en schakelde van wege zijn armklachten een osteo- paat in en een sportpsycholoog vanwege zijn angst om te verliezen. Dat moest ertoe leiden dat hij de laatste procenten zou groeien die hij nog tekort kwam om een vaste plek in het dartscircus te verwer ven. En het lukte. Bijna wist hij in oktober zelfs een van de grote toer nooien op zijn naam te schrijven, maar in de finale van de World Grand Prix verloor hij van Gerwyn Price. Op het WK bewijst hij geen een dagsvlieg te zijn. In de derde ronde rekende hij met fraaie, cruciale fi nishes af met Adam Hunt. En een ronde eerder stootte hij voormalig wereldkampioen Rob Cross uit het toernooi door de ene kans te benut ten die hij daarvoor kreeg. Cross stond in de beslissende leg van de beslissende set klaar om 12 uit te gaan gooien, maar 'Aubergenius' mocht het eerst proberen met 99. Bam! Exit Cross. In het tv-interview op RTL7 even later kwam Van Duijvenbode over alsof hij een snuifje cocaïne had ge nomen: het ene na het andere bi zarre antwoord kwam uit zijn mond. DSt doet euforie met hem. Na zijn zege op Hunt ging het al een stuk beter, toen er veel minder adrenaline door zijn bloed stroomde, omdat de slotfase lang niet zo zenuwslopend was. Van Duijvenbode is ook echt geen mal loot. Hij kreeg vwo-advies, maar had vooral belangstelling voor darts en haalde uiteindelijk op z'n sloffen zijn mbo-diploma. Dat hij heus weet waar de prio riteiten liggen, liet hij onlangs blij ken toen hem werd gevraagd een interview te doen voor het Duitse Sporti. Hij vroeg wat ze van hem wilden weten, verzocht om een kwartiertje tijd en daarin zocht hij de Duitse woorden op die hij nodig had in zijn antwoorden. Om ver volgens in het Duits het interview te doen. Ook dat is karakter. De nieuwe plek op de kalender lekte begin deze maand al uit. Toch weet 'Rotterdam' pas sinds gister avond definitiefwaar het aan toe is. Dat komt, omdat er nog lang onze kerheid was over het Masterstoer- nooi van Miami, zegt Richard Kra- jicek, sinds 2004 toernooidirecteur van het ABN Amro-toernooi. Als het toernooi in Florida niet door was gegaan, had het er alsnog alle maal anders uit kunnen zien. De week van 1 maart wordt er dus getennist in Ahoy. Nog altijd geldt dat twee zaken ervoor kunnen zor gen dat het toernooi alsnog niet doorgaat: een internationaal reis verbod of een 'nee' van de overheid. Aan de organisatie zelf zal het niet liggen, stelt Krajicek. Een eventuele editie zonder publiek is ook geen dealbreaker. ,,Als het moet, dan moet het. Eén keer kunnen we dat opvangen. We gaan vooralsnog uit van het scenario dat we in septem ber opstelden, met 3000 tot 3500 bezoekers per dag. Dat is nu moei lijk voorstelbaar. Maar afschalen is makkelijker dan opschalen." Nu de datum vastligt, kan Kraji- cek werken aan het deelnemers veld. Alleen Daniil Medvedev en ta lent Jannik Sinner liggen al vast. De kans is aannemelijk dat de nodige topspelers in Rotterdam willen spelen nu er minder toernooien op de kalender prijken. ,,Maar we moe ten budgettair goed inventariseren wat mogelijk is. Er komen nu geen 115 of 120 duizend man, alles is an ders. Het is een apart jaar." Fans En, de vraag die Krajicek altijd krijgt: bestaat er een kans dat Roger Federer komt? Toen vorige week bekend werd dat hij de Australian Open (aanvang 8 februari) over slaat, werd door fans meteen gefilo- sofeerd dat hij het tennisjaar dan kan openen in Ahoy. De Zwitser komt graag naar de Maasstad, hij deed negen keer mee en won het toernooi in 2005, 2012 en 2018. ,,Maar hij speelt ook graag in Dubai. En na Rotterdam is het nu Doha en Dubai. Die keuze kan Federer ook maken", denkt Krajicek hardop. ,,En sowieso: als hij nu al weet dat 8 februari te vroeg komt, hoe kan hij dan weten dat hij 1 maart wel haalt?'' Krajicek heeft nog geen con tact gezocht met Federers manager. ,,Federer weet dat hij altijd welkom is. Meestal wacht je bij de grote drie tot de manager zelf contact op neemt om aan te geven dat ze wil len spelen. Maar ik kan er voor de zekerheid een mailtje uitgooien." woensdag 30 december 2020 GO TOT EN MET 3 JANUARI IN ALEXANDRA PALACE TV RTL 7 Raar, maar geen malloot Max van der Put Rotterdam/Londen Onsefen "SAukwmts Peter Wright/ 'Snakebite' Andy Fordham/ 'The Viking' Bobby George/ 'Mister Glitter' Dirk 'Aubergenius' van Duijvenbode speelt vanavond op het WK tegen Glen Durrant. foto thierry schut LONDEN Danny Noppert overleefde gisteravond tij dens het WK darts de derde ronde niet. De Engelsman Dave Chisnall was met 4-2 te sterk. James Wade produ ceerde voor het eerst sinds vijf jaar op het WK weer eens een 'ninedarter'. Ondanks deze perfecte serie van negen pijlen verloor hij met 4-2 van Stephen Bunting. DERDE RONDE Bunting (Eng) - Wade (Eng) Gurney (N-Ier) - Dobey (Eng) Petersen (Z-Afr) - Lowe (Eng) Chisnall (Eng) - Noppert VIERDE RONDE Clemens (Dui) - Ratajski (Pol) Van Gerwen - Cullen (Eng) 4-2 4-1 4-0 4-2 nnb nnb Vandaag Middag (vanaf 13.10 uur) Van der Voort - Gurney (N-Ier) Bunting (Eng) - Searle (Eng) Petersen (Z-Afr) - Anderson (Sch) Avond (vanaf 19.10 uur) Van Duijvenbode - Durrant (Eng) Price (Wal) - King (Eng) Chisnall (Eng) - Van den Bergh (Bel) Uitslagen, verslagen 'II; en programma: zie onze website Met de nieuwe startdatum voor het ABN Amro World Tennis Tournament, 1 maart 2021, kan toernooidirecteur Richard Kraji cek prima leven. Het uitstel van drie weken biedt zelfs kansen, al is alles uiteraard onzeker. Rik Spekenbrink Rotterdam Richard Krajicek kan prima leven met 1 maart. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27