4 SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Verbinding leggen, omzien naar een ander, gebruikmaken van eikaars talenten en activiteiten stimuleren. Dat zijn voor Gea Schoemaker de belangrijkste pijlers in haar vak als opbouwwerker bij welzijnsorganisatie SMWO Schouwen- Duiveland. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland ea woont sa men met haar levens partner Ti neke in Veere en werkt sinds ruim een jaar in deze regio. Zij komt van oorsprong uit Almelo en woonde daar 22 jaar, vervolgens in Zwolle en daarna in Meppel. De liefde bracht haar uiteindelijk in Zeeland, maar zij is dus in het noorden van het land gepokt en gemazeld in het opbouwwerk. ,,Later wil ik met dieren gaan werken, dacht ik als kind vaak als ik op bezoek was bij mijn groot ouders. Die hadden een keuter- boerderijtje net over de grens in Duitsland. Ze hadden wat koeien en varkens, lekker buiten. Die vrijheid daar voelde zo fijn voor een meisje dat met haar ouders op een flat in de stad woonde'', ver telt Gea. Zij nam al relatief jong de keus dat het voor haar uitein delijk geen werken met dieren maar met mensen zou worden. ,,Ik was 16 toen ik met een vrien din ging meedoen met recreatie- werk voor jongeren op een cam ping. Dat vond ik zo leuk dat ik koos voor een deeltijd MBO Soci ale Academie in Hengelo.'' Gea doet gedetailleerd verslag van haar talrijke positieve erva ringen tijdens stages bij buurt huizen in een volkswijk en bij so ciaal-cultureel werk voor jonge ren. Het motiveerde haar voor een voltijds HBO-opleiding in Zwolle. ,,Ik was toen 22 besloot op mezelf te gaan wonen en het was ook het moment om uit de kast te komen. Ik houd van vrouwen.'' Zij bouwde een gevarieerde loopbaan op in het welzijnswerk, maar nam daar tussentijds ook Tijdens de coronacrisis is het opbouwwerk extra belangrijk bewust wel eens afstand van met diverse andere baantjes. ,,Dan moest ik even op adem komen met heel ander werk. Zo heb ik bijvoorbeeld ook nog een poosje de post bezorgd.'' Toch voelt Gea (56) zich het be ste thuis in het opbouwwerk. Na tuurlijk komt het voor dat som mige initiatieven niet echt van de grond komen. Volgens haar valt daar echter weer van te leren op welke andere manier de zaken dan aangepakt moeten worden. Gea heeft in Zierikzee volledig haar draai gevonden. Zij is enkele uren per week actief in de Ruil- winkel aan de Calandweg en werkt voor het grootste deel in de wijk Poortambacht. Veel bestaande activiteiten lig gen stil wegens corona, maar de recent aangelegde wijktuin in sa menwerking met J. W. van Den Doelschool floreert. Tot genoegen van Gea. Zij is blij met de actieve wijkraad 'Hart van Poortambacht' en hoopt met alle betrokkenen dat de buurtactiviteiten in het nieuwe jaar weer kunnen herle ven. ,,Tijdens de coronacrisis is het opbouwwerk extra belangrijk. Ik ben daarom regelmatig in Poortambacht om contacten te leggen met wijkbewoners. Soms doe ik dat op basis van gesprekken met personen binnen een net werk. Vaak ook doe ik dat door ge woon bij mensen aan te bellen en een praatje te maken hoe het gaat en te informeren of er misschien ergens hulp bij nodig is'', zegt Gea. Zij benadrukt dat wijkbewo ners natuurlijk ook zelf contact met haar kunnen opnemen: tel. 06-50610293 of g.schoemaker@smwo.nl Dit is de laatste aflevering uit de serie 'Ik werk op Schouwen- Duiveland.' Op 5 januari ver schijnt er een nieuwe rubriek. dinsdag 29 december 2020 4 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze laatste aflevering: Gea Schoemaker. Ali Pankow Zierikzee Gea Schoemaker: ,,Als kind dacht ik: 'Later ga ik met dieren werken', maar met mensen vind ik toch boeiender.'' - Gea Schoemaker Gea Schoemaker (rechts) in gesprek met een buurtbewoon ster in de wijk Poortambacht. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49