Vestingcross krijgt duel Van der Poel-Van Aert O O) CD O 10 ZEELAND Renster uit Heinkenszand is Nederlands kampioene bij militairen .a,z*. ai - Trainers Mulder (20) is een tijd uit beeld ge weest. Zo'n tweeënhalf jaar geleden stopte het Bevelandse talent, dat in 2017 het jeugd-EK reed en bij meer dere jeugd-EK's voorin finishte, opeens. Na het behalen van haar havo-diploma wilde ze zich aanvan kelijk een jaar volledig richten op het fietsen, maar al snel bedacht ze zich. ,,De drang om te gaan studeren was toch groter dan ik dacht", vertelt ze. ,,Ik had steeds in mijn achterhoofd de vraag: is het nu wel de juiste keuze om alles op het mountainbiken te zet ten?" Solliciteren bij Defensie De Zeeuwse besloot te solliciteren bij Defensie. Ze volgde eerste een offi ciersopleiding van een half jaar in Breda en studeert nu verder in Eind hoven. Voor mountainbiken had ze in het begin helemaal geen tijd; alle tijd ging op aan haar militaire scholing. ,,Maar nu ben ik al weer een paar maanden volle bak aan het trainen. Ik heb de zin ook weer terug en zit vijf a zes keer per week op de fiets. Als ik iets doe, wil ik het meteen ook goed doen. Maar het is niet dat ik denk dat ik het hoogste niveau in Nederland kan gaan halen. Daarvoor heb ik waar schijnlijk ook niet de tijd. Het kan best zijn dat ik over een paar weken niet meer de gelegenheid heb om zo veel te trainen." Maar doordat Mulder nu weer even zo serieus bezig is, zag ze eind oktober haar kans schoon mee te doen aan het 7 i-. -"Fm s i - WK eliminator in België. Die afvalrace leek haar wel wat en dat het toernooi dichtbij was, was mooi meegenomen. Maar een verkoudheid gooide roet in het eten. Ze wist dat het niet verstan dig was om af te reizen naar Leuven. Er finishten er maar drie en het niveau was niet al te hoog Een maand eerder kon ze wel debu teren op het Nederlands kampioen schap voor militairen, dat ze vervol gens ook won. Mulder: ,,Ik moet eerlijk zijn: er finishten er maar drie en het niveau was niet al te hoog. Maar het is wel tof dat ik daarna een uitnodiging kreeg voor de militaire selectie. Ik ben daar nu de enige vrouw in. Volgend jaar mag ik nu mee naar het WK." Zomar Mulder is overigens niet alleen bezig met haar eigen sportieve loopbaan. Met haar bedrijfje Zomar, in 2019 op gericht met Marc Bouwmeester, ver zorgt ze clinics voor groepen en indi viduen. Voorheen waren ze een stelle tje, maar dat is niet meer zo. Als voor malige topsporters geloven ze erin dat ze anderen veel kunnen leren. Mulder: ,,De clubs leren je de basis. Maar wil je nationaal of zelfs internationaal mee kunnen, dan heb je meer nodig. Dat bieden wij, en dan niet voor honder den euro's. We zijn in 2019 begonnen. Uit eigen ervaring weten wij wat er dat niveau gevraagd wordt. De par koersen in het buitenland zijn veel moeilijker geworden. Die moet je dus ook opzoeken om vooruitgang te boe ken." Zomar biedt dagclinics aan voor groepen en geeft privéclinics. ,,De dagclinics zaten altijd helemaal vol, maar door corona is dat een beetje stilgevallen", vertelt Mulder. ,,Maar voor de lessen van één op één of één op twee is nog wel animo. Ik moet zeggen: aan zulke trainingen hebben de mensen dan ook wel het meest. Dan kun je heel gericht ingaan op de dingen die ze uit zo'n dag willen ha len." Nederlandse selectie gistermorgen be kend werd, bevestigde ook de Belg zijn komst. Vier jaar geleden reden de twee ook al de Vestingcross. Van der Poel won toen afgetekend bij de eerste veldrit op de stadswallen van Hulst. Van Aert fi nishte als derde op 45 seconden. Lucinda Brand Bij de vrouwen zullen alle blikken ge richt zijn op Lucinda Brand. Zij kan in Perkpolder de eindzege in de wereldbe ker al binnenhalen. De 31-jarige Dordtse won zondag in Dendermonde haar derde World Cup van dit seizoen. Met 120 punten (driemaal het maxi mum van 40) staat de alleskunner een straatlengte voor op Ceylin del Carmen Alvarado (77) en Denise Betsema (68). Als ze in Zeeuws-Vlaanderen een marge van 40 punten of meer behoudt, hoeft ze op 24 januari de slotrace in Overij se niet eens meer te rij den. Brand reed de Vestingcross nog niet eerder. Ook was ze nooit eerder eindwinnares in de wereldbeker. Bondscoach Gerben de Knegt selec teerde gisteren twaalf mannen en der tien vrouwen. Tim van Dijke uit Colijn- splaat is de enige Zeeuwse deelnemer. Hij werd in Dendermonde nog knap achttiende. Shirin en Lindy van Anrooij uit Kapelle ontbreken. Beiden onder vinden te veel last van blessures. De Vestingcross bestaat alleen uit twee elite-wedstrijden: om 13.40 uur rijden de vrouwen, om 15.05 uur de mannen. Het terrein zal, vanwege de coronapandemie, niet toegankelijk zijn voor toeschouwers. De races worden uitgezonden op Eurosport en Sporza. kaars grote concurrenten. Uiterst spec taculair was twee maanden geleden de finish van de Ronde van Vlaanderen, waarbij Van der Poel nipt won in een sprint-a-deux. Op 3 januari komt het ïogelijk weer tot een fraaie tweestrijd. De eindstand in de we reldbeker - zo is in dit vreemde coronasei zoen bepaald - is lei dend voor de startposi tie bij het WK in Oos tende, dat over een maand gehouden wordt. Van der Poel en Van Aert, die zondag de modderrace in Dendermonde won en nu na drie races de dans leidt, kunnen het zich dus niet veroorloven om 'Perk- polder' te laten schieten. Kort nadat de Van der Poel (25) en Van Aert (26) zijn beiden drievoudig we reldkampioen in het veld. Beiden heb ben ook al eens de eindzege in een we reldbekercyclus geboekt. En op de weg zijn de Nederlander en de Belg ook el- dinsdag 29 december 2020 PM J Er komt na de zomer een nieuwe trainer voor de groep bij Krabben- dijke. De zater dag-derde klasser en Nels Rijvers (foto) hebben in goed over leg besloten de samenwer king te beëin digen. Rijvers is bezig aan zijn tweede sei zoen bij de club. Ook Paul Te- lussa neemt afscheid van zijn club. Hij stopt aan het einde van het seizoen bij za terdag-vierde klasser Jong Ambon. Patrick Boute is daarentegen ook volgend seizoen trainer van zondag vierdeklasser VV Vogel waarde. De oefenmeester uit Aardenburg begint dan aan zijn derde jaar. Mountainbiken blijft de rode draad in het leven Zoë Mulder Bijna reed Zoë Mulder dit jaar een wereldkampioenschap. De moun tainbikester uit Heinkenszand stond ingeschreven voor de mon diale titelstrijd van de discipline 'eli minator' in Leuven. „Maar ik was verkouden geworden. Dan kun je in deze tijd maar beter niet gaan." Maar in 2021 is er een nieuwe kans. Dan mag ze naar het WK voor mili tairen... Roeland van Vliet Heinkenszand f b M V - f l i ♦- w. Zoë Mulder heeft momenteel de tijd om vijf of zes keer te trainen, maar de mountainbikester uit Heinkenszand maakt zich geen illusies meer over een internationale carrière. foto marcelle davidse - Zoë Mulder Vlissingen De Vestingcross in Perkpolder krijgt zondag een heus duel tussen de grootheden Mathieu van der Poel en Wout van Aert. Beiden namen de Zeeuws- Vlaamse wereldbeker wedstrijd aanvankelijk niet in hun pro gramma op, maar hebben nu toch be sloten om te komen. Roeland van Vliet a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42