'Met treuren schiet je niks op' Champagneverkoop voor Zierikzees hospice levert 10.000 euro op 4 2021 VALT ER IETS TE PLANNEN? We hadden begin van dit jaar onze agenda's gevuld met plannen en afspraken. En toen kwam corona, dat als een vette viltstift een dikke streep zette door alle mooie voornemens. En met een nieuwe, maagdelijk schone agenda voor 2021 voor ons, is de vraag wat we daar eigenlijk al in kunnen zetten. Het meeste zal er met potlood in komen te staan. Vier Zeeuwen vertellen over het afgelopen jaar en hun wensen voor na 1 januari. Ze had juist een zwaar jaar achter de rug. Karin Gou- looze uit Goes had gehoopt dat 2020 weer een beetje normaal zou worden. Hoe anders liep het. ,,Maar met positiviteit, rust en overzicht kom je een heel eind.'' Met meer dan twintig chemo's en een operatie was 2019 een heftig jaar voor Karin Goulooze, de eige naresse van de modewinkels van Stretch Fashion in Goes, Middel burg, Domburg, Sluis, Terneuzen en Roosendaal. Maar ze kwam de borstkanker te boven. ,,Ik was net aan het herstellen toen het coro navirus kwam'', vertelt ze. De on- derneemster heeft het jaar soms als onwerkelijk ervaren. ,,Je ziet wel eens films waarin een enge ziekte uitbreekt. Het was alsof we daar nu middenin zaten.'' Karin is zo veel mogelijk op de oude voet verder gegaan, onder meer door gewoon in de winkel te zijn. ,,Ik heb mensen om me heen nodig'', legt ze uit. ,,De prikkels, de geluiden, dat werkt als therapie voor me!'' Natuurlijk was het op het zake lijke vlak geen best jaar. De omzet is sterk teruggelopen. De winkel in Domburg is zelfs tijdelijk geslo ten. ,,Het was gewoon niks meer, nadat de horeca weer moest slui ten.'' De onderneemster zegt het ge luk te hebben dat ze snel kan scha kelen. Premier Rutte had de hui dige lockdown amper aangekon digd, toen ze al een video online zette over de mogelijkheden voor live-shopping. Kleding kan ook worden afgehaald of thuisbezorgd. ,,Met treuren schiet je niks op.'' Karin kijkt me een positief gevoel naar 2021, ze is er de persoon niet naar om negatief te doen. ,,Maar dit moet natuurlijk geen maanden meer duren. Dan blijven er geen winkels over.'' Marcel Modde Zierikzee Stichtingsvoorzitter Xander Zijl- mans van het hospice had zelf ook een aantal flessen ingeslagen. Om weg te geven aan zijn medewerkers en de opbrengst een beetje te hel pen opvijzelen. Maar dat het een eindbedrag met drie nullen zou worden, had hij nooit durven ho pen. ,,Wat een onwijs bedrag. Zeker voor deze tijd. Daar ben ik heel erg blij mee." Goedkoper uit Door de coronamaatregelen is het lastig acties te organiseren voor goede doelen, zegt secretaris Jean- Paul van der Weele van Tafelronde 39. ,,Die lopen daardoor nu ontzet tend veel geld mis. Wij hebben een mooie deal kunnen sluiten met een champagneboer in Troyes. We kun nen de flessen inkopen voor zo'n 17 euro per stuk. En bij ons gaan ze voor 27,50 euro weg. Dat is altijd nog bijna 8 euro goedkoper dan wanneer je deze champagne zelf via internet zou bestellen. Dus ben je niet alleen goedkoper uit, je steunt er ook nog eens een mooi doel mee." De Tafelronde heeft nog een paar dozen op voorraad. Die kunnen worden besteld via de site van de serviceclub. Het hospice kan de do natie goed gebruiken, vertelt Zijl mans. ,,We willen een nieuwe luchtverversingsinstallatie. Een deel van dit bedrag gaat dat moge lijk maken." fer,VTj| dinsdag 29 december 2020 De agenda voor 2021 kun je Theo Giele, Wendy Wagenmakers, Emile Calon en Rob Paardekam Karin Gou- looze uit Goes overwon vorig jaar borstkan ker, om vervol gens dit jaar met de coro nacrisis te maken te krij gen. foto johan VAN DER HEIJDEN Voorzitter Maurice Geense van de Tafelronde 39 Schouwen-Dui- veland met de cheque voor Xander Zijlmans (op de knieën naast hem) van het hospice Kaaskenshuis in Zierikzee. Staand (vlnr) de leden Thijs van der Torren, Jean-Paul van der Weele, Fabian de Groot en Jochem Holty. foto katja van noort Drie keer reden ze er met de auto voor heen en weer naar Frankrijk. Met net genoeg men sen aan boord om de toege stane hoeveelheid champagne mee te mogen nemen. In totaal 1440 flessen, oftewel 1080 liter, hebben de leden van de Neder landse Tafelronde 39 Schou- wen-Duiveland inmiddels door verkocht voor het goede doel. De 10.000 euro die zo werd in gezameld, gaat naar het hospice Kaaskenshuis in Zierikzee. ;hequi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36