V f Argentijn Pratto moet Feyenoord aan goals helpen 25 werd bepaald door roofmoord op kind vrienden Nederlands gaat me dat toch beter af, haha. We stonden zelfs in de New York Times en in Japan ging het ook over Cambuur. Wist ik dat. Ik deed die uitspraak gewoon op mijn gevoel. Ik kon niet weten wat er al lemaal achter weg zou komen. Het was best even hectisch.'' Spijt heeft hij niet. ,,Ik vond en vind dat ons groot onrecht is aange daan. Ik sta nog honderd procent achter mijn woorden. Maar op het moment dat de rechter uitsprak dat we niet promoveerden, heb ik er een punt achter gezet. Die man was duidelijk. Als je er dan in blijft han gen, maak je jezelf helemaal gek. En dat zou ook een beetje zielig zijn.'' Dus verscheurde hij letterlijk twee uitspraken in de kleedkamer voor het oog van zijn spelers op de eerste dag van het nieuwe seizoen. Een papier met zijn eigen uitspraak over de schande. Het andere papier was de uitspraak van de rechter. ,,Zo hup. Afsluiten die handel. Klaar. Die jongens konden er wel om lachen. Als we wél in die nega- tiviteit waren blijven hangen, had den we nu achtste gestaan in plaats van weer koploper. En de KNVB? Ik merk dat er op kantoor nog wel wat rancune leeft. Ik ben niet haatdra gend. Ik vond dat KNVB-directeur Eric Gudde een grote fout heeft ge maakt. Hij blijft langer bij de bond las ik. Prima joh. Ik gun die man verder alles. Hij doet ook veel din gen goed. Ik kan daar heel zuiver naar kijken.'' Corona De misgelopen titel is niet het enige dat De Jong voelt van corona. Hij is het type dat mensen graag aanraakt. Een manier van doen die hij heel zijn leven al heeft. Het past bij hem. Voor de club is hij graag actief voor sociale doelen. Op pad met gehan- Het is zo oneerlijk dat zo iemand ineens uit het leven wordt gerukt. Daar ben ik echt neerslachtig van geweest - Henk de Jong dicapten of langs bij nabestaanden van overleden supporters. ,,Dat is nu natuurlijk allemaal anders. Het zijn dingen die ik graag doe en be langrijk vind. Ik kies wel veel be wuster. Vroeger had ik het gevoel dat ik me overal moest laten zien voor de club, maar dat kost echt te veel energie. Mijn spelers kan ik als knuffeltrainer niet meer aanraken, maar ik ben nu een 'afstandsknuf- feltrainer.''' Cambuur staat nu dus wéér bo venaan. ,,We staan er nu zelfs beter voor dan vorig jaar. Maar oppassen om op de zaken vooruit te lopen. Mócht het lukken zou dat echt een unieke prestatie zijn van iedereen bij deze club. Ik heb eerder als trai ner een promotie mee mogen ma ken met Cambuur in 2013, daarna bij De Graafschap. En vorig jaar tel ik voor mezelf stiekem ook een beetj e mee. Een vierde keer zou wel bijzonder zijn.'' De club is hem veel waard. Oók als uitlaatklep en motivatie om het leven mooi te maken. Zeker na die eerste zware maanden van het jaar. ,,Het is een cliché maar waar: koes ter de kleine dingen in het leven. Ik geniet van mijn gezin. Marc van 23 gaat het huis uit. Weer een nieuw moment in ons leven. Zijn twee lingbroer Ruben woont nog bij ons. We hebben nog twee nakomertjes. Onze extra cadeautjes noemen we hen. Steffan van 11 en Fardau van 10. We moeten lekker leven. Dat heb ik wel geleerd dit jaar.'' Technisch directeur Frank Arne- sen van Feyenoord wilde er hele maal niet geheimzinnig over doen. Ja, de ervaren Argentijn Lu cas Pratto komt deze week nog naar Rotterdam. En ja, de 32-jarige spits van River Plate zal als alles volgens plan verloopt het seizoen afmaken in de Kuip. ,,Hij komt voor de medische keuring en als alles goed is, tekent hij voor zes maanden bij Feyenoord'', zegt de Deense technisch directeur. Feyenoord zag de laatste maan den in dat er absoluut een spits bij moest komen. Nicolai J0rgensen presteerde vaak bijzonder matig en viel bovendien met regelmaat uit vanwege fysieke ongemakken. Robert Bozemk mag dan bijna te rug zijn na een botbreuk in de voet, maar de jonge Slowaak lijkt vooralsnog toch meer op een pinchhitter dan een eerste spits in Rotterdam-Zuid. En Bryan Lins- sen mag dan in de laatste wed strijd voor de winterstop tegen Heerenveen goed hebben ge speeld en driemaal gescoord, de Limburger is en blijft een nood oplossing in de punt van de aan val. Hij komt voor de medische keuring. En als alles goed is, tekent hij voor zes maanden Pratto komt uit het netwerk van Arnesen. De spits is zeer ervaren, speelde zelfs vijfmaal in de natio nale ploeg van Argentinië, maar is bij River Plate een beetje op een zijspoor geraakt. Pratto probeerde het tweemaal eerder in Europa. Bij het Noorse FK Lyn in 2009 en later bij de Italiaanse club Genua. In Zuid-Amerika kwam hij veel be ter voor de dag. Hij speelde voor grote clubs als Boca Juniors, Vélez Sarsfield en River Plate in zijn va derland. Maar ook in Brazilië bij Sao Paulo, Atlético Mineiro en in Chili bij Universidad Catolica. De spits kwam de laatste maan den bij River Plate maar tot zo'n tien procent van de mogelijke speeltijd, al maakte hij in de Copa Libertadores twee goals, net als in de Copa Diego Maradona. Financieel Bij Feyenoord viel eerder de naam van de Turk Cenk Tosun. In Rot terdam hadden ze het idee dat de Turkse spits van Everton best naar Rotterdam wilde komen, maar al snel werd duidelijk dat het finan cieel niet haalbaar was. Het bud get van Arnesen was, mede door de financiële gevolgen van de co ronacrisis, minimaal. Pratto heeft bij River Plate ook een fors salaris, maar dat bleek juist de reden dat hij mocht ver trekken. En de spits bleek dus wel in het beperkte financiële plaatje te passen. De technische staf be keek de laatste dagen videobeel den van de aanvaller en er werd besloten de aanvaller te halen. Pratto scoorde er de laatste jaren niet op los, maar met J0rgensen (1 doelpunt) en Linssen (4 doelpun ten) lopen er in de huidige selectie ook geen echte doelpuntenmaker rond. De komst van Pratto, die in maart 2017 voor het laatst voor de nationale ploeg speelde, gaat wel tot meer mogelijkheden voor Ad vocaat leiden. Met Linssen en Luis Sinisterra heeft hij volop keuze aan de linkerkant. Op rechts is aanvoerder Steven Berghuis een zekerheidje, met Luciano Nar- singh als back-up. En in de punt van de aanval zou de Hagenaar in januari kunnen kiezen tussen J0r- gensen, Pratto en zeer binnenkort ook weer Bozemk, met Linssen dus als noodoplossing. Feyenoord staat in de winter stop maar 5 punten achter op kop loper Ajax. Maar in Rotterdam zien ze ook dat Vitesse en AZ in de nek hijgen van de ploeg van Advo caat en dat PSV sterker lijkt dan vorig seizoen. dinsdag 29 december 2020 GO Henk de Jong: 'Het is een cliché maar waar, koester de kleine dingen in het leven.' FOTO PIM RAS Feyenoord denkt het gebrek aan scorend vermogen te kun nen oplossen met de komst van Lucas Pratto. De 32-jarige Argentijn arriveert deze week nog in de Kuip voor de keuring. Mikos Gouka Rotterdam - Frank Arnesen De nieuwe beoogde Argentijnse spits Pratto reist nog deze week af naar de Kuip. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25