24 De Jong miste promotie met Cambuur, maar jaar Voor Cambuur-trainer Henk de Jong (56) voelde het mislopen van promotie met zijn club 'als de grootste schande in de Nederlandse sportgeschiedenis'. Maar hij had in 2020 veel belangrijkere zaken aan zijn hoofd na de roofmoord op de 16-jarige zoon van goede vrienden. Kort 'Aubergenius' ronde verder Dirk van Duijvenbode (28, foto) heeft op het WK in Londen de vierde ronde bereikt. De Westlander overklaste de Engelsman Adam Hunt: 4-0. Van Duijvenbode kwam zelfs in de buurt van een ninedarter, maar bij de achtste pijl ging het mis. 'Aubergenius' haalde een gemiddelde van ruim 104 pun ten per beurt. ,,Ik was niet zo bezig met wat ik precies gooide. Ik dacht vooral: wat heb ik nodig? Dat pomp ik erin.'' In navolging van Michael van Gerwen en Van Duijvenbode plaatste ook Vincent van der Voort (454) zich voor de vierde ronde. De Noord-Hol lander versloeg Nathan Aspinall: 4-2. Hake blijft trainer FC Utrecht René Hake wordt de 'nieuwe' hoofdtrainer van FC Utrecht. De man die als interim-trai ner werd aangesteld na het vertrek van John van den Brom zet snel zijn handtekening onder een opgewaardeerd contract. De in tentie van beide kampen is dat hij langer dan het restant van dit seizoen eindverant woordelijke wordt in de Domstad. 'VDP' in selectie voor Hulst Mathieu van der Poel (25, foto) behoort tot de selectie waarmee bondscoach Gerben de Knegt zondag aantreedt in de wereldbeker cross van Hulst. De wereldkampioen liet eerder weten te twijfelen over deelname aan de wedstrijd in Zeeland. Maar Van der Poel, die zich vooral richt op het WK van eind ja nuari in Oostende, heeft bij De Knegt aan gegeven ook in Hulst te willen starten. Georgiev zegt af voor WK Regerend wereldkampioen Alexander Geor giev heeft zich teruggetrokken voor het WK dammen, eind januari in Eindhoven. De Rus zou het in de High Tech Campus in twaalf partijen opnemen tegen Roel Boom stra. „Georgiev heeft aangegeven niet te wil len spelen, voordat corona uit de wereld is'', aldus de organisatie gisteren. ,,We zijn van ochtend op de hoogte gesteld.'' Federer niet in Australië Steins mist de Final Four Henk de Jong weet het nog precies. Met Cambuur hadden ze die zon dagmiddag vlak voor de kerstdagen in Rotterdam gespeeld tegen Excel sior. Door de 1-3 overwinning zat hij met een goed gemoed in de bus terug naar Friesland. Een overwin ning vlak voor de feestdagen, beter kan niet. Totdat 's avonds het afgrij selijke nieuws komt. Roan Brilstra (dan 15), de zoon van heel goede vrienden is neergestoken in Drach ten. Slachtoffer van een roofoverval door leeftijdsgenoten. Roan, die meerdere keren een hartstilstand krijgt, ligt in coma. Een week later komt hij om het leven. ,,Kerst en Oudjaar stonden voor ons toen volledig in het teken van zijn ouders Simon en Angelique, onze vrienden. Hen helpen waar je kunt'', zegt De Jong. ,,Ik ben met mijn broertje René een paar keer langs geweest bij Roan in het zie kenhuis in Groningen. Even leek het de goede kant op te gaan, maar een dag na zijn zestiende verjaardag is hij overleden.'' Zijn ouders wil den niet dat hij zou sterven op zijn verjaardag. Op 30 december om 00.00 uur werd de beademing afge koppeld. ,,Een week later stonden we bij zijn uitvaart. Afscheid nemen van een 16-jarige jongen doet ongekend veel pijn. Hij had nog zoveel dro men. Roan wilde net als zijn vader het leger in. Het is zo oneerlijk dat zo iemand ineens uit het leven wordt gerukt. Daar ben ik echt neerslachtig van geweest. Het ver driet van vrienden zien, is ook zwaar. Dat was dus ons begin van 2020. Er zijn ook nog zes andere dierbaren weggevallen in de eerste maanden van het jaar. Ik ben echt van slag geweest.'' We stonden zelfs in de New York Times en in Japan ging het ook over Cambuur Deze feestdagen heeft De Jong daarom nog meer het besef wat hij eigenlijk altijd al heeft. ,,Help el kaar, wees goed voor elkaar. Geniet van de dingen die je hebt. Ik ben dit jaar 25 jaar getrouwd met mijn Diana. Daar kan ik echt van genie ten. Een kwarteeuw geleden was ik trainer van Drachtster Boys. Diana stond toen achter de bar in de kan- tine. Ik heb haar beet gepakt en niet meer losgelaten. Toen ik twee jaar terug trainer van De Graafschap was, heeft ze een burn-out gehad. Dat was voor mij ook een voorname reden om weer terug te gaan naar Friesland. Dat was pittig, maar ze is heel goed bezig. Ze heeft een eigen bedrijfje als virtual-assistent en voelt zich weer goed.'' Promotie Natuurlijk was 2020 ook het jaar waarin zijn club Cambuur niet pro moveerde, ondanks een voorsprong van elf punten. Nadat de Neder landse competities vanwege corona niet werden uitgespeeld, besloot voetbalbond KNVB om geen eind stand van de competitie op te ma ken. Dus ook geen promotie voor Cambuur. Een sportieve en finan ciële ramp, ook voor nummer twee De Graafschap. De woede bij de clubs was groot, de boosheid rich ting Zeist enorm. De clubs spanden een rechtszaak aan, maar tever geefs. De Jong werd letterlijk wereld nieuws toen hij zei dat het voor hem voelde 'als de grootste schande in de Nederlandse sportgeschiede nis'. Op de BBC noemden ze hem 'Henk de John van voetbalclub Cambuurg'. ,,Moest ik opeens in terviews geven in het Engels. In het Quote van de dag 'Er was weinig energie, het was koud. Zorgen dat ik bij de laatste zestien beter ben' dinsdag 29 december 2020 GO DARTS VOETBAL VELDRIJDEN DAMMEN TENNIS Roger Fede rer (39, foto), twintigvoudig grandslam- winnaar, heeft zich afgemeld voor de Aus tralian Open, het eerste grandslam- toernooi van 2021. „Hij herstelt van een knieope ratie en is nog niet fit genoeg", aldus zjin agent Tony Godsick. Het toernooi is uitgesteld en begint op 8 februari. HANDBAL Luc Steins (25, foto) kan niet deelne men aan de Final Four van de Champi ons League. De speler van Paris Saint- Germain is besmet met het coronavi rus. Oranje international Steins zou ei genlijk gister avond met zijn club aan treden in de halve finales tegen FC Barcelona. O a 0) Danië Dwarswaard Drachten - Henk de Jong Darter Vincent van der Voort na zijn zege op het WK 'Afscheid van een 16-jarige..-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24