©NDERNEMER Jacco Vonhof roept op om van Volksbank een mkb-bank te maken PODCAST MAKEN? Meestgelezen blog: topondernemer Marco Aarnink over corona 'Ondernemers willen weten waar ze aan toe zijn. Ook dat is perspectief' Stap over op groene energie van DELTA en maak uw bedrijf een beetje groener www.deradiofabriek.nl deondernemer.nl Perspectief moet hét woord van 2021 worden. Daarvoor is volgens voorzitter Jacco Vonhof van MKB-Nederland nodig dat de overheid voorkomt dat ondernemers failliet gaan zolang de pandemie regeert, de regeldruk vermindert en financieringsmogelijkheden toenemen. Wie regels bepaalt, moet ook voor de gevolgen zorgen, vindt Vonhoff. ,,Als je stelt 'gij zult niet open zijn', moet je ook zeggen 'gij zult niet failliet gaan'. Dat is voor Vonhof perspectief. ,,De steunpakketten zijn goed en broodnodig tot de poort weer open mag. Het beleid is nu te ad hoc en met al die slagen om de arm is de routekaart een stoplicht geworden." De voorzitter van MKB-Nederland wijst het kabinet op de noodzaak om investerend de crisis uit te komen. Daar is steun voor nodig, ook na de pandemie. ,,De eigen vermogens van ondernemers zijn opge brand en de ratio's, zoals de solvabiliteit, slecht. Daarom, in het belang van de samenleving: steunen en volle bak investeren! Met de traditionele banken, met equity én met publieke financiering. Niet alleen om uit de crisis te komen, ook om vervolgens de schulden terug te verdienen. Daarvoor móet je groeien." Ook regels staan die groei in de weg. Dat is het eerste dat Vonhof in 2021 wil aanpakken. Hij is zelf succesvol onder nemer met Novon Schoonmaak en ziet dat werkgevers met steeds meer regels te maken krijgen die het aannemen van mensen bemoeilijken. ,,Ondernemers willen graag mensen aannemen, maar de drempel daarvoor is hoog. Vaste banen zouden weer de regel moeten zijn, maar dan moet die drempel omlaag." Investeringsbank Vonhof vervolgt: ,,De banken zijn vol- gedrukt met regels en de vele verplichte checks die zijn ingebouwd. Dat maakt de kosten voor verstrekking van kleine kredieten relatief duur, waardoor ondernemers in het mkb moeilijk aan financiering kunnen komen. Ik roep daarom al enige tijd op om van de Volksbank een staatsbank, een mkb- bank te maken, die onder gunstigere voorwaarden krediet kan verstrekken. De Volksbank zien we als goed alterna tief omdat het een staatsbank is zonder aandeelhouders waardoor er minder druk op het rendement staat en er meer aandacht kan zijn voor de maat schappelijke functie." Valentijnsdag Op of rond Valentijnsdag geeft MKB- Nederland weer de jaarlijkse onderne mersagenda uit, waarin Vonhof en zijn mensen meerdere jaren vooruit kijken; vlak voor de verkiezingen en een nieuwe regeerperiode. ,,Voor rust en vertrouwen is een stevige meerderheid nodig, in of rond het politieke midden. Van belang voor ondernemers zijn stabiliteit, duide lijkheid en een betrouwbare overheid. Ondernemers willen weten waar ze aan toe zijn. Ook dat is perspectief." deltaenergie.nl/groenestapvooruit Marco Aarnink ondervindt wat corona met je doet. De oprichter van Print.com kreeg het virus en had - ook door stress over zijn onderneming - slaap problemen. In deze blog schrijft de topondernemer hoe hij zich herpakte. „Slapeloze nachten zijn in deze tijd voor velen een bekende kwaal. Same here. Ik pieker wat af, slaap moeilijk in en als ik wakker schrik, duurt het een eeuwigheid voordat ik weer indommel. Er spookt maar één ding door mijn hoofd: corona. Fysiek ben ik inmiddels ook door corona gegrepen. Gelukkig had ik milde klachten, maar daar ben ik toch ruim twee weken zoet mee geweest. Met ups and downs gingen we gewoon door, want als ondernemer kan je niet even 'uit'. Nu, enkele weken later, heb ik nog diverse momenten van stevige vermoeidheid, desalniettemin vier ik al trots deze fysieke overwinning. Zakelijk gezien valt er nog niets te vieren en heeft het virus me er ook van langs gegeven. Dan heb ik het nog niet over wat wellicht nog komen gaat. Naar de langetermijn effecten kunnen we alleen maar gissen. Komen die veelbesproken faillissementen in 2021 er echt aan? Wat betekent dat dan voor onze economie, voor mijn klanten en voor mijn bedrijf? Het is beangstigend om niet te kunnen overzien hoe groot de schade precies zal zijn als de rook optrekt." Scan de QR-code om de blog verder te lezen op deondernemer.nl Workshop volg ons op nraoo m Wat is de impact van een podcast? Hoe vertel je - letterlijk - op een goede manier het verhaal? En welke kansen biedt dit voor je communicatiestrategie? Met deze vragen ga jij aan de slag in De Radiofabriek tijdens de workshop zakelijk podcast maken! stap vooruit! Kies uw welkomst' Op een simpele manier een grote stap zetten naar duurzaam ondernemen? Dat is makkelijker dan u denkt. Want DELTA levert behalve groene stroom nu ook groen gas. Wie kiest voor energie van DELTA zet dus in één keer een groene stap vooruit. Niet omdat het kan, maar omdat het moet! En dat groene, dat ziet u direct terug op uw kantoor: bijvoorbeeld met een groene wand of plant als welkomstcadeau. Ga naar onze website voor de voorwaarden en kies uw welkomstcadeau tot wel 279 euro! sandee groen Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21