II Vlissingse pianist maakt lied tegen coronadip II 6 Lennart loopt halve marathon op balkon, Frank een ultraloop van 100 mijl 100 MIJL ULTRALOOP werd 100 mijl (160 kilometer) in 24 uur, om geld op te halen voor het Rode Kruis in de strijd tegen het co ronavirus. Ludieke actie ,,Ik dacht, dat is wel een ludieke ac tie om 2020 mee af te sluiten", zegt Houweling. Lopen kan hij. Eerder liep hij de kustmarathon drie keer op een dag. Toch zet hij met deze af stand een nieuw persoonlijk record neer. „Achteraf ga je denken; waar eindigt het. Want echt kapot was ik niet." Geen moment had hij het echt zwaar. Wel kreeg hij 's nachts spontaan mentale ondersteuning van lopers die met hem optrokken. Zijn vrouw Yvonne zorgde om de zoveel uur voor pizza, pasta en droge kleren. ,,Het is een kwestie van blijven eten en drinken. Elk half uur moet er wat in. In totaal heb ik bijna 13.000 kcal verbrand. En 520 euro opgehaald voor het goede doel." Of hij tussendoor even een koprol wilde maken op het balkon. Tuur- lijk deed Lennart dat. Via een live- stream op Facebook stroomden de verzoekjes binnen. De meeste ab surde kwam misschien nog wel van zijn voetbalvrienden. ,,Of ik een pleidooi wilde houden over Lev van der Eng, als beste spits van Kloe- tinge 7. Dat leverde toch weer een paar tientjes extra op." Zo vlogen de uren voorbij. ,,Aan aandacht geen gebrek", zegt Zwee mer. ,,Van Hart van Nederland tot spontane mensen onderaan het balkon. Die support was echt heel fijn." Aan iedereen die langs kwam, had de Goesenaar gevraagd een momentje op social media te delen. En dat gebeurde volop. Met als ge volg dat de teller opliep van 3200 euro voor de actie, tot uiteindelijk 5500 euro. Geen centje pijn Al die aandacht had wel als gevolg dat hij iedere keer uit zijn ritme raakte. ,,De voorgenomen twee uur heb ik niet gehaald. In totaal heb ik, inclusief koprollen maken en inter views geven, drie uur op het balkon heen-en-weer gerend." Vooraf had Zweemer verwacht dat zijn knieën, waaraan hij geopereerd is, de zwakke schakel zouden zijn. Maar niets van dat alles. ,,Nadien heb ik met ijs gekoeld en geen centje pijn." De Goesenaar deed dat alles voor Vincent Peemen van Sport Pub Goes. De horecaondernemer wordt, net als veel van zijn collega's, zwaar geraakt door de coronacrisis. Waarbij het nog maar zeer de vraag is of hij de deuren straks niet defi nitief moet sluit. Iets van Zweemer koste wat kost wil voorkomen. Re den dat hij zaterdag op zijn balkon in actie kwam. ,,Vrienden verklaar den me voor gek. Maar ik hoop dat ze hetzelfde doen." Terwijl Zwee- mer zijn rondjes rende, deed Frank Houweling aan de andere kant van de stad hetzelfde. Maar dan heen- en-weer over de Noordhoeklaan. Van rotonde naar rotonde. 'Ik ben morgen niet bij de bootcamp', appte hij nog naar zijn sportvrien den. 'Ik doe een loopje voor Serious Request van Radio 3FM'. Dat loopj e Het is een kwestie van blijven eten en drinken, elk half uur moet er wat in Hoewel Jos veel leerlingen ook on line kan instrueren, ontkwam hij niet helemaal aan een lockdown- depressie, maar vrienden trokken hem bijtijds het volle leven weer in. Met een paar van die muzikale maten nam Jos een zelf geschreven lied op: Geef niet op. ,,Zoals wel va- ker kreeg ik ineens een melodietje in mijn hoofd en daar heb ik een tekst bij gemaakt. 'Daar moet je iets mee doen', kreeg ik te horen en dus heb ik het met een paar muzikan ten opgenomen." Ik kreeg ineens een melodietje in mijn hoofd en daar heb ik een tekst bij gemaakt Houtzager hoopt dat mensen die het even niet zien zitten, worden opgevrolijkt door het nummer en de toekomst weer tegemoet durven treden. ,,Geef niet op, ook al is het zwaar. Ooit komt weer de tijd dat we knuffelen met elkaar", is de bood schap in het refrein. Jos bespeelt zijn 'stagepiano', een handzame, elektrisch versterkte, piano. Hij zingt Geef niet op ook en krijgt steun van Ruby Huizen, die de tweede stem voor haar rekening neemt. Johannes Thenu (gitaar) en André Siereveld (cajon en andere ritme-instrumenten) staan hem bij. Toni Olcayalp verzorgde de op name en de mix van het nummer dat gratis te beluisteren is via You- Tube of op Soundcloud. dinsdag 22 december 2020 Frank Houweling in actie tijdens de 100 mijl van Goes om geld op te halen voor het Rode Kruis. foto huib boogert In Goes kan het altijd nog gekker Als je denkt dat je alles hebt gehad kan het nog altijd een beetje gekker. Want zeg nu zelf, een halve marathon op je bal kon. Dat is toch best absurd. Lennart Zweemer uit Goes deed het voor het goede doel. Toch maakte Goesenaar Frank Hou- weling het nog net even bonter met zijn ultraloop van 160 kilo meter in een etmaal. Timo van de Kasteele Goes -Frank Houweling, hardloper Kijk op de site bij /video Jos Houtzager Vlissinger Jos Houtzager achter zijn stagepiano. Hij maakt een vuist om eenzaamheid en depressieve gevoelens te bestrijden in sombere coronatijden. foto dirk-jan gjeltema Ouderen, alleenwonenden, ho- reca-uitbaters en andere onder nemers wier zaak (bijna) omvalt: veel mensen hebben het moei lijk in deze coronaperiode. De Vlissingse pianoleraar Jos Houtzager steekt ze een hart onder de riem en componeerde het lied Geef niet op. René Hoonhorst Vlissingen -Jos Houtzager, pianoleraar Lennart Zweemer liep een halve marathon op zijn balkon en haalde dik 5 mille op voor Vincent Peemen van Sport Pub Goes,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53