II 7 DAPHNE FOLMER TAARTENBAKKER Two-Sweet Thuisbakkers van Daphne Folmer (24) is vanaf volgend jaar officieel een bedrijf. Omdat de Nieuwerkerkse minder naar buiten kan om te sporten in groepsverband, ontdekte ze het taarten bakken. ,,Ik baker één per dag en houd soms mijn hart vast." -• II* fml 'Hu «•••»- Ik werk op Schouwen- k\ Duiveland ze nu ook in het bestuur zit en clinics voor kinderen geeft. Daphne werkt ook voor Bagpoint Renesse, in de communicatie en inkoop verkoop van kleding en elektrische scooters. Ze ging aan het bakken en doet dat nu vooral met vriendin Marit. „Vanaf mei dit jaar werd het echt hobby. Ik heb wel meer van die vlagen dat je iets leuks doet en daar dan he leboel apparatuur voor koopt. Zo als fotograferen. Bakken zet ik door. In het begin was het voor namelijk nog cupcakes, brownies en kleine taartjes." Mijn eigen favoriete taart? Chocoladetaart. Niet te versmaden Nu zijn de baksels uitgegroeid tot hele bouwwerken. ,,Toen we voor het eerst een grote trouw- taart van vier lagen met stellage erin moesten bouwen en bakken, hield ik mijn hart vast. Het was in de zomer. Snikheet. Toen ze uiteindelijk gingen snijden, dachten we: wegwezen nu. Dat was een spannend moment." Vanaf mei tot nu heeft ze al zo'n 160 taarten gebakken. De inspiratie haalt Daphne van de tv-zender 24Kitchen, Insta- gram van bakkers en smaken uit bestaande producten. Deze tijd doen de hazelnootspread en de cookies-cremespread het goed. ,,Je moet als bakker veel proeven. Ik merk zeker in deze tijd dat er een paar kilo's bijkomen. Vroeger sportte ik dat eraf, nu is dat min der frequent. Mijn vriend Bryan - een echte Bruënaar, al wonen de twee in Nieuwerkerk nu - proeft ook graag. Hij steunt mij ook in dit. Hij werkt voor aanne mersbedrijf Jumelet uit Brui- nisse." Glimlach Naast het lekker klussen in de keuken, vindt Daphne ook de re acties die ze krijgt op haar kunst werkjes mooi. ,,Dan zie je een foto van een stralende glimlach van een klein meisje bij je mier zoete roze taart. Geweldig toch?" Dat ze een Zeeuwse is blijkt ook uit de wens naar nieuwe taart ideeën. Ze krabbelt overal in haar huis ingrediënten en recepten op. Losse papiertjes op tafel. ,,Ik zou iets met boluskoek en babbe laars willen maken in de toe komst. Mijn eigen favoriete taart? Chocoladetaart. Niet te versma den." aphne Folmer is geboren in Zierikzee. Ze heeft een broer Martijn (22) die vooral be zig is met beats maken voor achter (rap)num- mers. Haar moeder werkt bij Ju welier Postma in Zierikzee, va der Jacco is directeur op basis school OBS Duiveland in Nieu- werkerk. Zelf ging zij naar basis school 't Kofschip en erna naar de havo op de Pontes. ,,Lekker dichtbij in Zierikzee allemaal." Naast sportief is ze ook muzi kaal. ,,lk heb, wie niet op het ei land, les gehad van juf Elly Geel hoed. Begon bij haar met ballet en dat groeide uit van K3, jazz- dance, stijldansen naar street- dance. Ook heb ik gitaarles ge had en was ik op de middelbare school zangeres." Vlagen Op 10-jarige leeftijd ging ze op volleybal, toen nog bij Mevo. La ter werd dat Forza Schouwen- Duiveland, de vereniging waarbij dinsdag 22 december 2020 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het eiland. In deze aflevering: Daphne Folmer - Daphne Folmer Daphne Folmer: ,,Toen we voor het eerst een grote trouw- taart van vier lagen met stellage erin moesten bouwen en bak ken, hield ik mijn hart vast." FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK Gerrit van Loon Nieuwerkerk Daphne legt de laatste hand aan een taart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50