Tim van Dijke mag ook mee naar Dendermonde Vader en zoon De Nooijer aan de slag in Lokeren II O O) CD 10 ZEELAND Oud-bondscoach maakte bij MMHC kennis met hockey Joost Bellaart 1951-2020 Van Keulen Harmes PAPENDAL Veldrijder Tim van Dijke uit Colijnsplaat mag komend weekeinde weer meedoen met de grote jongens bij de wereldbeker in Dendermonde. De Zeeuwse rijder is formeel nog een belofte, maar omdat de wereldbeker in Dendermonde geen startgelegenheid kan bieden voor beloftes, mag hij aanschuiven bij de elites. Dat was zondag in Na men ook al het geval en begin ja nuari ook in Hulst, bij de Vesting cross. Bij de vrouwen moet Lindy van Anrooij komend weekeinde ver- stek laten gaan. Vorige week maakte ze bij de training een le lijke valpartij, waardoor ze de we reldbeker in Namen aan zich voor bij moest laten gaan. In Dender monde is ze er ook niet bij. Daar zal Marianne Vos wel haar rentree maken. Lindy's zus Shirin is eveneens nog geblesseerd. Zij raakte enkele weken geleden geblesseerd bij de wereldbeker in Tabor. Bij een val partij liep ze door een schijfrem een diepe wond aan haar arm op. Shirin van Anrooij zit inmiddels wel weer op de fiets. VLISSINGEN Eigenlijk zouden ze in oktober al bij Lokeren-Temse aan de slag gaan, maar de coronapandemie zorgde voor uitstel. Bijna drie maan den later heeft de Belgische club de komst van Dennis de Nooijer en zoon Mitchell officieel bekendgemaakt. Zo dra de trainingen in het nieuwe jaar weer opgestart mogen worden, sluit Mitchell aan bij de eerste selectie en zal zijn vader ook geregeld op het veld staan. Mitchell de Nooijer (20) wordt toe gevoegd aan de selectie van hoofdtrai ner Karel Fraeye. De centrale verdedi ger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, zou dit seizoen eigenlijk bij KSV Roeselare aan de slag gaan. Die Belgische club, waar Fraeye ook trainer was en vader Dennis diens assistent, ging echter failliet. Nadat Fraeye ver volgens bij Lokeren-Temse had gete kend, gaf hij aan Mitchell de Nooijer graag mee te willen nemen. De jonge Vlissinger speelde eerder voor onder meer JVOZ, de jeugd van FC Dordrecht, Philippine en Luctor Heinkenszand. Zijn vader Dennis (51) zal zich bij Lokeren-Temse vooral met de spitsen bezig gaan houden. KSC Lo keren werd in april van dit jaar failliet verklaard. De Belgische club fuseerde vervolgens met amateurclub Temse. Dit seizoen komt Lokeren-Temse uit in tweede nationale, het vierde niveau in België. tent-bondscoach van Nederland. In 2001 bereikte hij het summum: hij werd bondscoach van de Nederlandse mannen. Die hoogste functie ein digde echter met een zwarte blad zijde. Nederland plaatste zich niet rechtstreeks voor de Olympische Spe len van 2004 en diverse sterkhouders van het succesteam stuurden aan op Ik kwam niet uit een hockeynest, hij wel. Ik met hem mee het vertrek van Bellaart. Die stapte uiteindelijk zelf op. Zijn laatste coach- klus was het mannenteam van Laren, waar hij in 2013 vertrok. Bellaart werd in 1951 geboren in Dordrecht. In 1959 verhuisde hij met zijn ouders en twee zussen naar Mid delburg. Zijn vader werd leraar Oude Talen op het Stedelijk Gymnasium in Middelburg. Zoon Joost kwam in de klas bij de zoon van de MMHC-voor- zitter. ,,Ik kwam niet uit een hockey- nest, hij wel. Ik met hem mee.'' En daar werd Joost gepakt door de sport. Aanvankelijk alleen als speler. ,,Een- maal lid speelde je meteen op een groot veld en in allerlei teams tegelij kertijd om in te vallen. Er was altijd wel ergens een tekort aan spelers.'' Op zijn veertiende speelde hij al met de senioren mee. En toen hij op zijn achttiende in Den Haag ging stude ren, bleef hij nog twee jaar pendelen om op zondag bij MMHC te spelen. Toen Klein Zwitserland zijn poten tie als trainer zag, hield het zelf spelen in Middelburg op. Maar vergeten deed Bellaart de club waar het allemaal be gon niet. Als assistent-bondscoach kwam hij clinics geven en ook bij het 100-jarig bestaan van MMHC gaf de trainer, die in een woonboot woonde, acte de présence. Zoals het het bekendste oud-lid van een club betaamt. Brabander was acht jaar aan Zeeuwse club verbonden. Bij het 100- jarig bestaan van de Middelburgse hockeyclub was hij één van de gasten. Een corpsbal met jasje-dasje. Zo schetste Joost Bellaart zichzelf als hockeyer van de Middel- burgsche Mixed Hockey Club (MMHC). Tussen 1963 en 1971 was hij aan de Zeeuwse club verbonden, voordat hij een internationaal gelou terde trainer werd. Op 69-ja- rige leeftijd is hij overle den aan leukemie. Bij MMHC zette Bel laart in de jaren zestig zijn eerste stappen als trainer. Aan de hand van de Brabantse coach Ver- hamme, die destijds alle jeugdteams trainde, maakte hij kennis met het vak. 'Gewoon omdat ik het wel leuk vond', vertelde hij in 2011 in een her inneringsboek van MMHC. Hij gaf daarnaast ook tennisles bij de plaatse lijke tennisclub MLTC. Het zaadje voor de trainer Bellaart werd in Middelburg geplant en kwam later in Den Haag tot volle bloei. In de jaren zeventig maakte hij van Klein Zwitserland (KZ) een ware hockeymachine. Ibssen 1976 en 1981 won hij vijf landstitels met de club en twee Europa Cups. Tussen 1977 en 1981 bleef KZ maar liefst 65 duels ongeslagen in de hoofd klasse. Een lange rij werkgevers volgde, in binnen- en buiten land, als club- en bonds coach. Hij was trainer bij Amsterdam, Bloemendaal en Racing Club de France, maar ook coach van Jong Oranje, bondscoach van Italië en assis- dinsdag 22 december 2020 GO 4 Alexander van Keulen is ook volgend sei zoen trainer van voetbalver eniging Yer- seke. Voor Van Keulen wordt dat het vierde seizoen bij de club waar hij ook als speler actief was. Yerseke is het tiende eerste elftal dat hij in zijn loopbaan onder zijn hoede heeft. Alleen bij Ka- pelle bleef Van Keulen (foto) ook vier jaar. 11. In de Parkcross in Goes boekte Erwin Harmes zijn derde zege in het Run Your Own Race-cir cuit. Voor de ruim 5 kilome ter lange af stand had hij 15 minuten en 32 seconden nodig. Met de zege won hij ook het circuit, voor Wouter Verstraate. Noor Dekker won opnieuw bij de vrouwen. Zaadje voor de trainer Bellaart werd in Middelburg geplant -Joost Bellaart Joost Bel laart in 2012 als coach van de mannen van Laren. foto KOEN SUYK/ANP Rudy Boogert Middelburg Joost Bel laart was in 2013 aan wezig bij de presentatie van het boek'Een eeuw hockey in oranje', bij MMHC. FOTOPZC O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42