Sluis barst van online feesten Tbs van pedofiel weer met twee jaar verlengd 4 DANNY VERA AFGETEKENDE OVERWINNING MET ROLLER COASTER Danny Vera heerst dit jaar in de Top 2000. En niet zo'n beetje ook. In vrijwel alle delen van het land blijkt hij de meeste stemmen te hebben binnengehaald. In Zeeland heeft hij helemaal een straatlengte voorsprong. Vanaf vrijdag wordt de Top 2000 uitgezonden. Dat Danny Vera met Roller Coaster dit jaar Bohemian Rhapsody van Queen van de eerste plaats heeft verdrongen, heeft menigeen ver rast. Toch is het een afgetekende overwinning, zo blijkt uit gege vens van NPO Radio 2. De voor naamste conclusies: In maar liefst 307 van de 355 Ne derlandse gemeenten heeft Danny Vera de meeste stemmen gehaald. Dat komt neer op ruim 86 procent. In 42 gemeenten - vooral rond Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Heerlen - gaf men de voorkeur aan Bohemian Rhapsody. Billy Joel zegevierde met Piano Man alleen in Rozendaal, terwijl Hotel Califor nia van Eagles favoriet is van de in woners van Blaricum. Drie ge meenten kozen een regionale fa voriet: Venlo (Neet Oét Lottum met Hald mich ens vas), Horst aan de Maas (Rowwen Hèze met No vember) en Loppersum (Ede Staal met 't Het nog nooit zo donker west). Van één gemeente zijn geen gege- vens bekend. Het verschil met vo rig jaar is groot: toen stond Danny Vera nummer 1 in 20 gemeenten, waarvan 11 in Zeeland. Vrijwel in het hele land won Danny Vera met ruime voor sprong. In Zeeland is er helemaal geen ruimte voor twijfel: een derde van de stemmers had Roller Coaster op het lijstje staan. De per centages lopen uiteen van 29 pro cent in de gemeenten Sluis en Ter- neuzen tot 37 procent in Middel burg en Noord-Beveland. Queen oogstte in Zeeland nog niet de helft van die stemmen. Bijna 15 procent van de Zeeuwen kruiste Bohemian Rhapsody aan. Het nummer eindigde in 12 van de 13 gemeenten op de tweede plaats. Alleen in Veere is men er wat min der van gecharmeerd. Daar blijft Queen dit jaar steken op de zesde plaats. Al acht jaar op rij staat Oceaan van Racoon rond de 25e plaats in de Top 2000 en is daarmee een opval lend stabiele factor. In Zeeland scoort het nummer nog wat hoger. In alle 13 Zeeuwse gemeenten staat het in de top-10 en in 5 gemeenten zelfs op de derde plaats: Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Terneuzen. Behalve Roller Coaster, Bohemian Rhapsody en Oceaan haalden Piano Man van Billy Joel, Hotel California van Eagles en Stairway to Heaven van Led Zeppelin overal in Zeeland de beste 10. Aan de kust van Bl0f (op plek 388 in de landelijke lijst) staat in 6 Zeeuwse gemeenten in de top-10. Zoutelande is alleen in Noord-Beveland en Veere in de hoogste regionen terug te vinden. Thunderstruck van hardrockband AC/DC doet het opvallend goed in de gemeente Reimerswaal. Daar staat het nummer op de 8e plaats. Reimerswaal is de enige Zeeuwse gemeente waar het de top-10 be reikt. Andere uitschieters zijn: He roes van David Bowie (8e plaats in Goes), Love You More van Racoon (10e plaats in Goes), Brothers in Arms van Dire Straits (9e plaats in Kapelle), The River van Bruce Springsteen (5e plaats in Sluis) en The Sound of Silence van Distur- bed (6e plaats in Tholen). De Top 2000 telt dit jaar 32 num mers van Zeeuwse artiesten: 19 van Bl0f, 9 van Racoon, 3 van Danny Vera en 1 van Emma Hees ters (Pa Olvidarte). Dat is een re cord, dat sinds 2014 op 30 stond. Bl0f is opnieuw de Nederlandse act met de meeste vermeldingen. Vorig jaar stond de band 18 keer in de lijst, maar Hemingway is na een jaar afwezigheid nu teruggekeerd. Racoon kreeg 2 noteringen erbij dankzij de recente hits Het is al laat toch (plaats 737) en De echte vent (1086). Danny Vera staat behalve met Roller Coaster ook met The De vil's Son (1077) en The Weight (1333) in de lijst. De activiteiten zijn vooral bedoeld voor jongeren tussen 12 en 25 jaar oud. Vandaag staat vanaf 13.00 uur de expeditie Zoek Spot op het programma. Deelnemers moeten daarbij op zoek gaan naar objecten waar ze een foto van moeten ma- ken. Op tweede kerstdag om 21.00 uur is er een online muziekbingo, de Swingo. De vragen gaan over liedjes uit de Top 40, maar ook over après-ski- en kersthits. De bingo wordt op zater dag 2 januari om 20.00 uur nog eens dunnetjes overgedaan. Op zondag 27 december is er ook een Teen Quiz, een on line pubquiz met vra gen over muziek, tv, pret parken, social media en sport. Alle activiteiten zijn gra tis bij te wonen. Aanmelden kan via holidayspecial.nl. Sarita Lorena Sarita Lorena geeft op maandag 28 december (20.00 uur) een optre den vanuit het Ledeltheater in Oostburg, dat te volgen is via de zelfde site. De van oorsprong Bra ziliaanse zangeres woonde een tijdje in Waterlandkerkje. Woensdag 30 december geeft Lappie Lapstok vanaf 16.00 uur een show voor kinde ren. Op oudjaars- avond is tussen 20.00 en 03.00 uur de XXL New Years Livestream met daarin een terugblik op 2020, een interview met burgemeester Marga Vermue, de grote 2020 quiz en een afsluitend optreden van Zoetzuur en Immer Hansi. Ook in Terneuzen en Hulst is met oudjaar online van alles te doen, met het evenement 2K21. Ook al doet de 68-jarige J. W. nog zo zijn best, ook al gaat het nog zo goed met hem in de tbs-kliniek waarin hij verblijft: de rechtbank in Middel burg vindt het nog te vroeg om hem te leiden richting (voorwaardelijke) beëindiging van die tbs. Die wordt met twee jaar verlengd, in plaats van de door W. 'gesmeekte' één jaar. W. werd in 2012 landelijk nieuws toen bekend werd dat hij in veertig jaar tijd vele tientallen tienerjon gens uit de omgeving had mis bruikt. Als tegenprestatie kregen ze geld of spullen. Veel mensen in het dorp wisten ervan, maar lange tijd greep niemand in. Pas in 2012 werd W. veroordeeld tot twee jaar cel en tbs met dwangverpleging. Sindsdien werd die tbs elke twee jaar verlengd. Daarover moest weer besloten worden. Tijdens de behan deling van de zaak, twee weken ge leden, smeekte W. de rechtbank om perspectief: hij vroeg om beëindi ging van de behandeling of in elk ge val snelle afbouw. Deskundigen en ook de officier van justitie gaven toen al aan dat ze dat onverantwoord vinden. Volgens hen heeft W. nog steeds een voor keur voor jonge jongens en is er te veel kans op herhaling. W. verblijft in een tbs-kliniek in Utrecht. Wanneer zijn tbs afloopt, is het de bedoeling dat hij in een woning op het terrein gaat wonen. dinsdag 22 december 2020 Zo stemde Zeeland in Top 2000 Rolf Bosboom Middelburg Nummer 1 in 86 procent van Ne derland M Vrijwel in het hele land won Danny Vera met ruime voor sprong. In Zeeland is er helemaal geen ruimte voor twijfel: een derde van de stemmers had Roller Coaster op het lijstje staan. foto anp Een derde van de Zeeuwen koos Roller Coaster Oceaan blijft het goed doen AC/DC populair in Reimerswaal Recordaantal Zeeuwse nummers in de lijst West-Zeeuws-Vlaamse jonge ren hoeven zich niet te vervelen in de kerstvakantie. De ge meente Sluis, Yaow! Events, Buitengewoon Actief, De Even- ters en het Ledeltheater star ten vandaag met allerlei (on line) activiteiten. Een van de hoogtepunten vindt plaats op maandag 28 december: een op treden van Sarita Lorena (foto). Bob Maes Oostburg Ad Roos Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36