'Politiek spel zorgde voor rechtszaak' ZEELAND 3 Channel Tunnel enige optie is de veerboot, maar vind maar eens een plekje. We zijn niet de enigen die met dit probleem kampen." Tien vrachtauto's die naar Enge land zouden vertrekken zijn voor lopig 'on hold' gezet. Bosman Transport rijdt normaal dagelijks met zes of zeven vrachtwagens ge laden met uien richting Groot- Brittannië, vooral naar Londen en Birmingham. Het transport naar Engeland werd vanwege de brexit al geplaagd door lange wachttijden in de havens. Frans Hoekman ver- telde daar een paar weken geleden over in het tv-programma Even tot hier van BNN Vara. Opstoppingen Ecoservice in Oostburg rijdt gere geld op Engeland. Een medewerk ster laat weten 'nu gelukkig' geen vrachtwagens daar te hebben. ,,We zijn in overleg met onze opdracht gever om ritten zo mogelijk te ver zetten", laat zij weten. ,,Of de ge plande transporten per se de ko mende dagen moeten gebeuren of niet, gezien de opstoppingen in Desnoods spring ik zelf in een vrachtwagen en probeer in Engeland te komen Zuid-Engeland en de wachttijden voor de veerboten." We zien het wel Bas Jasperse van Jasperse Transport uit Axel maakt zich er niet zo druk om. Een chauffeur die voor Jasperse rijdt, was gisterochtend aan het los sen in Liverpool, vertelt Bas. ,,We zien het wel", stelt hij nuchter. Twee vrachtwagens moeten nog richting Engeland. Bas: ,,Als de klanten willen dat we daarmee op pad gaan, dan doen we dat. Ik heb het niet gepland, maar desnoods spring ik zelf in een vrachtwagen en probeer in Engeland te komen. Klanten gaan altijd voor. Wachten tot volgend jaar heeft al helemaal weinig zin, met wat de brexit ons nog gaat brengen. Ik heb al eens noodgedwongen oud en nieuw in Italië moeten vieren en ben dus wel wat gewend." De twee politici moeten zich voor de rechtbank verantwoorden van wege het manifest van wantrou wen tegen Peter van Dijk. Die werd met dat manifest in april vo rig jaar uit de fractie gewerkt. Vol- gens Bosch en zeven andere PVV- prominenten maakte Van Dijk zich schuldig aan financieel wan beleid en stelselmatige intimida tie. Ook zou Van Dijk Bosch met de dood hebben bedreigd. Dat laat ste vond het Openbaar Ministerie echter niet bewezen, in tegenstel ling tot de smaadschriften in het manifest. Gekleurd Advocaten Jack en Rinus Wouters vroegen de rechtbank om te on derzoeken hoe het zo ver is geko men dat justitie overging tot straf vervolging. Rinus Wouters: ,,Wat is er tussen de commissaris van de Koning en de officier van justitie besproken? In hoeverre is de zaak politiek gekleurd? Er moet naar buiten komen hoe de beslissing is genomen om onze cliënten te ver volgen. Het OM kan wel zeggen dat ze hebben rondgevraagd en dat er niks bekend is, maar dat vinden Wat is er tussen de commissaris van de Koning en de officier van justitie besproken? wij te kort door de bocht. Er moe ten stukken zijn." Officier van justitie Yorg Ver meulen weersprak dat er sprake is van een politiek proces. ,,Mocht er al een gesprek zijn geweest tussen de officier en de commissaris van de Koning, dan had dat geen in vloed. Zelfs al had hij er een me ning over gegeven, het is nog altijd de beslissing van het OM zelf om iemand een boete te geven of niet." Bosch en De Wit gingen echter niet akkoord met de boete van 350 euro. Daarom wordt de zaak nu aan de rechter voorgelegd. Geen aanwijzingen Om te onderzoeken of de vervol gingsbeslissing is beïnvloed door de politiek, wilden de raadsman nen onder meer enkele statengrif- fiers horen. De rechtbank besloot dat echter niet toe te staan. ,,Elke aanwijzing voor ongeoorloofde druk ontbreekt. Bovendien maakt het Openbaar Ministerie een eigen afweging om iemand te vervolgen of niet." De zaak werd gisteren niet in houdelijk behandeld. Omdat nog Het is nog altijd de beslissing van het OM zelf om iemand een boete te geven of niet enkele mensen, onder wie Peter van Dijk, moeten worden gehoord als getuige, is ook niet bekend wanneer de zaak wel inhoudelijk wordt behandeld. dinsdag 22 december 2020 vrezen voor een Britse kerst Vrachtwagens staan in een lange file, op de M20 bij Folkestone. Of en wanneer ze weer naar het vasteland kunnen is nog onduidelijk. foto steve parsons/ap -Bas Jasperse van Jasperse Transport ®Kijk op de site bij /video Thuis met Kerst? Frans vreest van niet ,,De officier van justitie heeft zich hardnekkig op de zaak ge worpen. We denken dat het poli tieke spel meespeelde." Advo caten Jack en Rinus Wouters suggereerden gisteren bij de rechtbank in Den Bosch dat er sprake is van een politiek pro ces tegen PVV-fractievoorzitter Vincent Bosch en oud-fractiege noot Roland de Wit. Pieter van Klinken Den Bosch - Rinus Wouters, advocaat - Yorg Vermeulen, officier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35