Pubers Kinderrechter geeft Briedis tik op de vingers Ook CU voorzichtig voor tolvrije tunnel Zorgpersoneel krijgt uitnodiging voor vaccin 2 WENDY WAGENMAKERS I Column DE STELLING Vandaag: De mutatie van het coronavirus maakt mij angstig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Auto slingert met 170 km/u over A58 2A. Dow kampt korte tijd met lekkage Oostburg Verdachten van overval gepakt Kinderrechter Joost Duinhof deed vrijdag uitspraak over de ondertoe zichtstelling van een minderjarige. Briedis wil dat deze wordt ver lengd. Om te kunnen beoordelen of een dergelijke ingrijpende maatre gel noodzakelijk is, moet de rechter beschikken over alle feiten en om standigheden. Tegenstrijdig Maar volgens Duinhof bevat het verzoek 'uitsluitend conclusies en stellingen', blijkt uit het vonnis. De conclusies zijn bovendien soms te genstrijdig. Ook is onduidelijk of de Raad voor de Kinderbescherming is geraadpleegd. De kinderrechter maant daarom Briedis alsnog met alle noodzakelijke informatie te ko men. Hij wijst er ook op dat het niet de eerste keer is dat hij 'tot vergelijk bare, ernstige vaststellingen is ge komen' over de werkwijze van Briedis. Hij heeft dit al eerder aan de orde gesteld en dringt er nu op nieuw op aan om 'nadere aandacht aan dit aspect te besteden'. Intervence Briedis is een van de drie partijen die in beeld zijn om het werk van de Zeeuwse jeugdzorgorganisatie Intervence over te nemen. Onder meer in de Tweede Kamer is er twijfel of zij dat wel aankunnen. De Zeeuwse gemeenten en de betrok ken instellingen werken aan een 'transitieplan', dat duidelijk moet maken hoe het werk kan worden overgedragen zonder dat kinderen en gezinnen daarvan de dupe wor den. De gemeenten hebben eind vo rige week Vincent Schouten als on afhankelijke procesbegeleider be noemd. Hij leidde recent de afbouw van jeugdzorginstelling Juzt. Ook de Christenunie (CU) is om, de partij pleit in het nieuwe verkie zingsprogramma - weliswaar met enige voorzichtigheid - voor een tolvrije Westerscheldetunnel. Het staat er niet letterlijk, dat de CU voor een tolvrije Westerschel- detunnel is, maar het is wel de be doeling, volgens CU-Kamerlid Stie- neke van der Graaf. De zin in het verkiezingsprogramma luidt: 'We staan als ChristenUnie voor sterke, bereikbare regio's. Tolheffing hoort daar wat ons betreft niet bij'. De CU wil dus overal tolheffing afschaffen, bijvoorbeeld ook voor de nog aan te leggen Blankenburg verbinding tussen Rozenburg en Maassluis/Vlaardingen. Van der Graaf noemt in een toelichting nog wel specifiek de Westerscheldetun nel. ,,Het is onrechtvaardig", stelt zij, ,,dat mensen die bijvoorbeeld in Zeeuws-Vlaanderen wonen, maar elders werken of naar school gaan, twee keer per dag tol moeten beta len." Als regeringspartij heeft de CU de afgelopen jaren steeds tegen Kamermoties gestemd om de Wes- terscheldetunnel (versneld) tolvrij te maken. De tolperiode van de tunnel loopt in principe in 2033 af. Vanaf4 januari ontvangen de eerste Zeeuwse zorgmedewerkers een uitnodiging voor een coronavaccin. Het vaccineren begint op 18 ja nuari. De GGD Zeeland is net als de an dere GGD'en in het land volop be zig met de voorbereiding van de grootste vaccinatie-operatie ooit. Alleen al in Zeeland zullen uitein delijk 17.400 zorgmedewerkers in aanmerking komen voor het vaccin. Overigens krijgen zij niet allemaal al op 4 januari een uitnodiging. Dat zal in fases gebeuren. De GGD Zeeland denkt tussen Kerstmis en oud en nieuw meer te kunnen zeggen over de locatie(s) waar medewerkers gevaccineerd kunnen worden. De inenting be staat uit twee prikken: na de eerste volgt de tweede drie weken later. Vrijdag werd bekend dat het ka binet heeft besloten op 11 januari in drie GGD-regio's te beginnen met vaccineren: Rotterdam-Rijnmond, Utrecht en Hart van Brabant. De andere 22 regio's volgen een week later. Volgens het Rijk kunnen ruim 600.000 medewerkers in de ver pleeghuis-, thuis- gehandicapten zorg zich laten vaccineren. Mag je eindelijk drinken, zijn de kroegen dicht ken, zijn de kroegen dicht. Geen stage, geen bijbaantje, geen vakan tie, geen examenfeest, niks. Ja, puzzelen mag je. Televisie kijken bij je ouders op de bank, in af wachting van een wattenstaafje omdat je een kriebel in je keel hebt. Wat de mooiste tijd van je le ven moet zijn, is de saaiste ever. zou ook naar buiten gaan en als ik vuurwerk leuk zou vinden, zou ik dat misschien wel afsteken ook (alleen niet bij de deur van het stadhuis, maar dat is een ander verhaal). Aan mijn kleine kinde ren thuis zie ik al wat de weerslag is van wel naar school, niet naar school, wel sporten, niet sporten. Laat staan als je zestien bent. En het argument dat in de oorlog ie dereen thuis zat, doorgaans uitge sproken door boomers die in de ja ren zestig alles konden doen wat god verboden had, gaat niet op. In de oorlog was het óórlog. Nu is het een virus tegen een decor van vaagheden en beleidsblunders. brave pubers, met mondkapjes en bergen geduld. Dat er nu een paar uit de band springen, zou nie mand moeten verbazen. Opsluiten, dat kansloze tuig. Gewoon met scherp schie ten. Ouders, schaam je ka pot. De reacties onder het artikel over de relletjes in Souburg ge tuigden weer van empathie, barm hartigheid en intense naasten liefde. Ik geef toe: toen ik dinsdag avond tussen de capuchonnetjes in de Kanaalstraat liep, schoot het jeukerige het-zal-je-kind-maar- zijn ook even door mijn hoofd. En tussen de auto's op het Oranje plein, toen de nitraten me om de oren vlogen, voelde ik me niet he lemaal senang meer. Maar een maal thuis vroeg ik me af wat ze nou eigenlijk verkeerd deden. Van alle mensen voor wie afge lopen jaar het allerallerergst was, blijven de jongeren me het meest bij. Want je zal toch maar achttien zijn in 2020. Mag je eindelijk drin- WERELfc KIJKT ANSSTVALLIS TOE HOE MUTATIE TOESLAAT IN ENSELANfc dinsdag 22 december 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik verlang echt naar een witte kerst 1407 stemmen RILLAND Een 53-jarige man uit Yerseke is zondagavond aangehouden omdat hij met te veel drank op ach ter het stuur zat. Agenten zagen de man zondag om 18.50 uur slingerend over de A58 nabij Krab- bendijke rijden. Hij reed 170 kilometer per uur en kwam soms op de vlucht strook terecht. Op de Valckenisseweg is hij aangehouden. De auto mobilist verzette zich en is geboeid naar het poli tiebureau gebracht. Hij werkte wel mee aan een ademanalyse. Hij blies 800 ug/l. De grens om te mogen rijden ligt op 220 ug/l. 1 4aflll I "4 TERNEUZEN In een koelsysteem van een van de fabrieken op het terrein van Dow Ter- neuzen was gisteroch tend korte tijd een lek kage. De Veiligheidsregio Zeeland laat weten dat de bedrijfsbrandweer van Dow metingen heeft uit gevoerd op en rond het terrein en dat er geen verhoogde concentraties van gevaarlijke stoffen zijn aangetroffen op leef niveau. Wel was er korte tijd een chemische stank te ruiken, maar die le verde volgens de VRZ geen gevaar op. Brand weer Zeeland was aan wezig om de situatie te monitoren. De politie heeft vorige week twee jonge man nen uit Oostburg en Veere opgepakt op ver denking van de poging tot overval op 26 no vember op het Esso- tankstation aan de Bre- destraat in Oostburg. De 18-jarige man uit Oost burg werd vorige week woensdag aangehou den, de 19-jarige man uit Veere een dag later. Een van de twee zou de po ging tot overval hebben gepleegd, de ander zou op de uitkijk hebben ge staan. De poging mis lukte doordat een klant de overvaller met een tas te lijf ging. Briedis Jeugdbeschermers krijgt van de Middelburgse kin derrechter een stevige tik op de vingers. De organisatie dient keer op keer slecht onder bouwde verzoeken bij de recht bank in. Rolf Bosboom Middelburg Harmen van der Werf Den Haag Theo Giele Goes Ik zou ook gefrustreerd zijn. Ik Tot dusver zie ik eigenlijk vooral VRESELIJK» HET IS OOK toVltSELIJK TE ZIEN J ZO ZIET BORIS JOHNSON ER ALTIJ& UIT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2