De Zwaan was net te laat 27 Nederlandse sporters in Groot-Brittannië kunnen voorlopig nog niet naar huis Nederlandse topsporters in het Verenigd Koninkrijk zitten door het Europese reisverbod met een probleem: kunnen ze binnenkort nog naar huis? Bertens: 'Herstel voor op schema' TERUG IN HOTEL Als Michael van Gerwen vroegtij dig wordt uitgeschakeld op het WK darts in Londen en de jaarwisseling niet in het doodsaaie spelershotel wil doorbrengen, zit er maar één ding voor hem op: zoeken naar lan den die nog wél vluchten vanuit Groot-Brittannië accepteren. Die lijst met bestemmingen krimpt rap. De Verenigde Staten laat nog wel vliegtuigen uit Londen landen. Van Gerwen zou dan bijvoorbeeld naar Miami kunnen reizen om van daar uit een ticket naar Amsterdam te boeken, gevolgd door een tien daagse zelfisolatie. Maar meer dan een dagdroom lijkt het niet te zijn; ook het Witte Huis overweegt de grenzen voor reizigers uit het Ver enigd Koninkrijk te sluiten. Bovendien heeft Van Gerwen als dartsboegbeeld een voorbeeldfunc tie. Britse boulevardkranten zou den hem hypocrisie verwijten en zijn imago door het slijk halen als hij een vluchttruc uithaalt. Voor de Nederlandse voetballers in de Premier League verandert er niets. Net als elk jaar spelen ze op Boxing Day. Virgil van Dijk, die re valideert van een kruisbandbles sure, vormt een uitzondering, maar ook hij kan zich geen fratsen ver oorloven. Nu het Verenigd Konink rijk verlaten met een privéjet zou hem niet in dank worden afgeno men en mogelijk op sancties ko men te staan. De vrouwen in de FA Women's t Het wachten is op een systeem waarbij sporters met een negatieve test het land uit kunnen din Daphne al anderhalve maand niet heeft gezien. ,,Zij werkt in de zorg. We hebben we samen afgesproken dat we voorlopig apart van elkaar zou den blijven om mijn deelname aan het WK niet in gevaar te brengen. Ik was er dus wel aan toe om snel terug te gaan, maar helaas." Hoe komt hij de dag nu door? ,,Ik heb lekker lang geslapen. En verder... Ik stream zelf wat en heb mijn spelcomputer bij me. Daarnaast kaarten we af en toe met een paar jongens. Kan ik ook een keer winnen, haha." Super League speelden afgelopend weekeinde voor het laatst dit jaar hervatten de competitie op zater dag 9 januari. Oranje-spits Vivi- anne Miedema (Arsenal) bracht de eerste tien weken van de eerste lockdown door in het ouderlijk huis van haar vriendin en ploegge noot Lisa Evans in het Schotse ge hucht Guildtown. Maar een reis naar het noorden zit er nu niet in. Schotland hanteert net zulke strikte regels als Londen, waar gas ten met de kerst niet worden toege staan. Op Eerste Kerstdag worden de regels eenmalig versoepeld, maar alleen voor inwoners van het land. Bezoekers uit Engeland, Wa les en Noord-Ierland mogen de grens niet over. Het wachten voor de Neder landse topsporters is op een moder ner systeem, waarbij het tonen van een recente negatieve test volstaat. Frankrijk overweegt dit om vracht verkeer weer toe te laten. Voor pro fessionele sporters zou wellicht ge lijktijdig een uitzondering kunnen worden gemaakt. De realiteit lijkt minder mooi. Van Gerwen proost waarschijnlijk op een hotelkamer op het nieuwe jaar. Tennisster Kiki Bertens herstelt zo goed van de operatie aan haar achillespees, dat ze mogelijk toch kan meedoen aan de Australian Open. ,,Ik loop een paar weken voor op schema'', zei de nummer 9 van de wereld bij FOX Sports. ,,Het is wel nog heel lastig om te zeggen wanneer ik weer hele maal wedstrijdfit ben.'' De 29-ja- rige Westlandse ging eind okto ber onder het mes. Bertens liet zich opereren aan de achillespees. De tennisster zette op dat mo ment een streep door deelname aan de Australian Open. Maar het toernooi is intussen drie weken uitgesteld en begint pas op 8 februari. ,,Dat is voor mij een klein voordeel, anders zou het sowieso niet lukken om mee te doen. Nu is er een kansje.'' Vrouwen sluiten af als nummer 1 Blokhuijsen langer bij IKO Kwalificatie voor Spelen hervat Northug moet gevangenis in dinsdag 22 december 2020 Hoelang gaat dit duren? Geert Langendorff Londen Jeffrey de Zwaan, Derk Telne- kes en Maik Kuivenhoven wil den zondag na hun uitschake ling op het WK Darts snel naar huis. Dat is niet gelukt. ,,We waren op weg naar de Kanaal tunnel toen er opeens op de borden stond dat de tunnel door de aangescherpte maatregelen dicht was. Nu zitten we weer in het spelershotel." Volgens de Nederlandse ambasade duurt de huidige situatie minimaal 48 uur. „Maar ik kreeg te horen dat het ook weleens tot 1 januari kan duren." Extra vervelend voor De Zwaan, omdat hij zijn vrien- Als Michael van Gerwen wordt uitgeschakeld op het WK Darts moet hij waarschijnlijk in het spelershotel blijven. foto bsr TENNIS Bertens speelt mogelijk tóch op de Australian Open. foto epa HOCKEY De Nederlandse hockeysters sluiten het jaar weer af als nummer 1 van de we reldranglijst. Vanwege het coronavirus wer den er in 2020 geen grote toernooien ge speeld. De vrouwen kwamen wel een aan tal keer in actie in de Pro League. Argenti nië staat tweede. Bij de mannen staat Oranje op de derde plaats, achter België en Australië. SCHAATSEN Jan Blokhuijsen heeft zijn contract bij Team IKO met een jaar ver lengd. De 31-jarige all- rounder ligt nu tot en met de Olympische Spelen van 2022 vast bij het team van Erwin en Martin ten Hove. BADMINTON Met toernooien in Basel en Mülheim her vatten de badminton ners in maart het van wege corona afgebro ken olympische kwali ficatietraject. Voor Mark Caljouw en het gemengddubbel Se lena Piek/Robin Tabe- ling kan er in de reste rende zeven toer nooien weinig mis gaan. Piek en Cheryl Seinen moeten in het vrouwendubbel nog wel vol aan de bak. LANGLAUFEN De Noorse langlauf- held Petter Northug (34) moet zeven maanden de gevange nis in. Northug, die op de Olympische Spelen van 2010 twee gou den medailles pakte, werd in augustus aan gehouden omdat hij (weer) veel te hard had gereden. Bij een huiszoeking werden daarna drugs aange troffen. Twee jaar ge leden beëindigde hij zijn loopbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27