Z,mM I •'■■li ui '■iiiïiïi |f mim II to M MUM Het is nooit saai met Riechedly Bazoer, maar twijfels blijven 23 de schade beperken, daarna volgen de toppers II B Mi Programma januari zit vol met krakers Ajax PSV Vitesse Feyenoord AZ 16 januari: AZ - ADO Den Haag gramma heeft. Al dan niet in de loop van het voorjaar met publiek. Ajax heeft morgen Willem II-uit als slotopdracht in 2020. Sportief had de huidige koploper aanvanke lijk het voordeel van een ingespeeld team ten opzichte van PSV. Met een trainer die er al veel langer zit. Maar PSV lijkt klaar met soundchecken onder de nieuwe Duitse dirigent. De valse noten zijn er nog wel, en écht zuiver zingen lukt vaak hoog uit een uur, maar de samenzang klinkt wel steeds beter en krachti ger. En belangrijk: bij alle belang rijke koorleden zijn de stembanden heel gebleven in dit halfjaar. Aan winst Mario Götze incluis. Bezetting Dat is bij het Feyenoord-orkest dus totaal anders. En mede door de vele afwezigen kwam het zondag tegen Vitesse - en wie weet ook morgen tegen SC Heerenveen - tot een ex periment. Feyenoord speelde tegen Vitesse 5-3-2 en je zou zeggen: waarom die bezetting straks ook niet hanteren in de topper- en klas- siekermaand. Ajax - Feyenoord, dat lijkt op 17 januari sowieso geen wedstrij d waar Feyenoord met veel mensen op de vijandelijke helft moet aantreden. Beter compact en dan gericht prikken op de tegen stoot met snelle spelers als Sinis- terra, Haps, Nieuwkoop en met Steven Berghuis in de as voor het geven van de steekpass. Ook PSV heeft bij uitstek spelers om vanuit de omschakeling ruimtes te benut ten die Ajax standaard laat. De ploeg van Erik ten Hag heeft Dat Ajax zowel PSV als Feyenoord in januari thuis ontvangt, biedt een gouden kans om direct meer afstand te nemen een jasje uitgedaan, haalt niet meer het niveau van het Champions Leaguesucces in 2019. Maar titelfa- voriet is Ajax nog wel, zeker als spe lers met onderscheidende kwalitei ten zoals David Neres (diepgang) weer fit zijn. En dat Ajax zowel PSV als Feyenoord in januari thuis ont vangt, biedt een gouden kans om in 2021 direct (nog) meer afstand te nemen dan het huidige drie en ze ven punten verschil. Wel interes sant is dat de loting voor de achtste finales van de KNVB-beker nog een éxtra topper bracht: AZ - Ajax op 20 januari in Alkmaar, pal nS Ajax - Feyenoord dus. En dan is er buiten de top-4 om natuurlijk ook Vitesse. Die hebben een januarimaand zon der ook maar één topduel. Maar in Arnhem gaat onherroepelijk iets anders spelen. De tweede helft van het seizoen voltrekt zich straks in een ander verwachtingspatroon. Vitesse maakte dat verschil al eens mee in 2013/2014. Toen stonden ze nóg hoger dan nu op de ranglijst halverwege. Maar na de winterstop kwam er een andere druk en ging alles veel moeizamer. Wel een prachtige uitdaging voor trainer Letsch en testosteron-mannetjes als Oussama Tannane en Riechedly Bazoer: Zelf morgen eerst AZ-uit doorkomen zonder nederlaag en daarna zoveel mogelijk punten pak ken in januari, terwijl de top 4 elkaar onderling afmaakt. Hij neemt de bal achteloos mee, passeert zonder te kijken een top per als Leroy Fer en brengt Nicolai J0rgensen met een schijnbewe ging tot vertwijfeling. Maar hij ru ziet ook onnodig lang met Bryan Linssen. In woord en gebaar. Met Riechedly Bazoer (24) op het voetbalveld is het nooit saai. De Utrechter van Cura^aose af komst kan goed voetballen. Sier lijk. Meesterlijk. Maar tegenover alle lof staat altijd ook de twijfel. Bazoer (24) stapt zondagmid dag als ster van het veld na de top per tussen Vitesse en Feyenoord. De zwaarbevochten overwinning (1-0) op zak zorgt voor intense vreugde. Assistent-bondscoach Dwight Lodeweges heeft onder andere voor hem GelreDome be zocht. Hoe mooi is dat. En met de topper tegen AZ van morgen kan hij zich opnieuw bewijzen. Eén van mijn persoonlijke doelen is om terug te keren in Oranje ,,Eén van mijn persoonlijke doelen is om terug te keren in Oranje", zegt Bazoer, zichtbaar verheugd. ,,Dit zijn dan belang rijke wedstrijden. Tegen topteams wil ik laten zien wat ik kan. Het gaat op persoonlijk vlak én met het team erg goed. Het is ook mooi om nu goed te spelen. Maar ik ben niet bezig met Oranje." Hij maakt in de topper voor rust het verschil. Feyenoord speelt ook met drie centrale verdedigers. Dick Advocaat heeft de Rotter damse formatie op Vitesse aange- past. Maar Bazoer schuift wél door naar het middenveld, zodat een overtalsituatie ontstaat. Bij Feyen- oord ontbreekt die extra klasse bij de mandekkers. ,,In de eerste helft hadden we de volledige controle", stelt Bazoer. ,,We kregen de kansen en scoor den ook. We dachten dat Feyen- oord vanaf het begin zou komen. Maar ze waren bang dat wij tussen de linies zouden spelen. Feyen- oord stelde zich op Vitesse in. Dat is een compliment voor ons. Wij hebben gewoon ons spel gespeeld. En ik voel me daar zeer goed bij." Dat Bazoer bij Vitesse helemaal is opgebloeid, ontgaat de voetbal wereld niet. Hij staat ook te boek als opvliegend. Als enfant terrible bij pSv en Ajax. Dat hij in Arnhem is beland, komt juist door de keer zijde van zijn karakter. En hij is in de Gelderse hoofdstad vorig sei zoen ook gebotst met de Russi sche coach Leonid Sloetski. Onder coach Thomas Letsch is alles anders. De Duitser heeft de juiste snaar geraakt bij Bazoer. En bij Oussama Tannane. De trainer geeft zijn sterren veel vrijheid. Te gelijkertijd eist hij overgave en in zet. En discipline. Op dat vlak valt er nog het een en ander te verbe teren, maar Letsch heeft Tannane en Bazoer aan het voetballen ge kregen. Het duo maakt Vitesse tot de dark horse in de eredivisie. Toch is er, ook in Arnhem, altijd de angst voor een emotionele uit barsting. Of een misstap. Tannane is in zijn voetbalstijl alles of niets. Vol van theater. Bazoer zoekt de randen ook op. Soms waant hij zich in een speeltuin. Willem van Hanegem stelt met recht dat die vrijheid, blijheid in de top niet wordt geaccepteerd. Ook niet bij Oranje. Dat is geen circus. ,,Willen ze die stap nog maken, dan moeten ze af van za ken die afleiden. Zinloze dingen kunnen wel bij Vitesse, maar niet bij een club waar allemaal goede spelers rondlopen." Letsch koestert vooralsnog Ba- zoer. „Riechedly is voor ons spel erg belangrijk. Hij is in deze rol met drie centrale verdedigers heel erg goed. Hij zorgt voor de op bouw. Daar begint toch alles." dinsdag 22 december 2020 GO k 1 >MNPOP 1NDH0 Januari wordt een maand vol duels tussen de 'top 4-clubs'. Kan Vitesse, dat verras send derde staat, daarvan profiteren? 10 januari: Ajax - PSV 14 januari: FC Twente - Ajax 17 januari: Ajax - Feyenoord 20 januari: AZ - Ajax (beker) 24 januari: Fortuna Sittard - Ajax 28 januari: Ajax - Willem II 31 januari: AZ - Ajax 10 januari: Ajax - PSV 13 januari: PSV - AZ 16 januari: Sparta - PSV 19 januari: Volendam - PSV (beker) 23 januari: PSV - RKC □■Lr.. i&Söï Afei-,. 26 januari: FC Emmen - PSV 31 januari: Feyenoord - PSV 9 januari: Heracles - Vitesse 12 januari: Vitesse - FC Utrecht 16 januari: FC Emmen - Vitesse 19 januari Vitesse - ADO Den Haag (beker) 23 januari Vitesse - FC Groningen 27 januari VVV - Vitesse 30 januari Vitesse - RKC 10 januari: Sparta - Feyenoord 13 januari: Feyenoord - PEC Zwolle 17 januari: Ajax - Feyenoord 20 januari: Feyenoord - Heracles (beker) 24 januari: Feyenoord - AZ 27 januari: Heerenveen - Feyenoord 31 januari: Feyenoord - PSV 09 januari: PEC Zwolle - AZ 13 januari: PSV - AZ 20 januari: AZ - Ajax (beker) 24 januari: Feyenoord - AZ 27 januari: AZ - FC Utrecht 31 januari: AZ - Ajax AZ op en Feyenoorder Malacia knalt op de lat. fotos pim ras, bsr voor op januari Riechedly Bazoer straalt bij Vitesse, de trotse nummer drie van Nederland. Het geheim? Coach Thomas Letsch geeft zijn ster alle ruimte. Toch is er elke wedstrijd wel een 'irritatie moment'. Lex Lammers Arnhem - Riechedly Bazoer (24) y1 fi/OllAio Riechedly Bazoer van Vitesse houdt Feyenoorder Nicolai J0rgensen van zich af tijdens de topper van zondag. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23