Thuis met kerst? Ik heb er een hard hoofd HET CADEAU B!la»W:MJ:lllVOOR ALLE VOETBALFANS Pieter Lakeman De weduwe van Khashoggi JOL is de luis in de pels van de Nederlandse banken» PI6-17 De f Hij maakte zich niet: druk: om geld, bezit, hij maakte zich druk om rechtvaardigheid' Rol 'Britse' variant coronavirus nog onduidelijk Walcheren Kan Frans Hoekman uit 's-Gravenpolder kerst thuis vieren? Dat is nog maar de vraag. De vrachtwagenchauffeur is momenteel in het Verenigd Koninkrijk en de geplande terugtocht naar Nederland is onzeker. Wie Engeland wil verlaten krijgt te maken met zware reisbeperkingen. Allemaal vanwege de besmettelijke variant van het coronavirus. dagen worden weer langer P11 OmQ ambo anthos Ze stellen dat nog veel onbekend is over de exacte eigenschappen van de variant. De opkomst ervan in Zuidoost-Engeland tón op toeval berusten, stellen experts. Ook lijkt het er vooralsnog op dat de Britse variant in Nederland beperkt aan wezig is. Het type analyse waarbij de specifieke virusstam werd aan getroffen, wordt bij het RIVM on geveer vijfhonderd keer per week uitgevoerd. Daarbij is het afwij kende virus begin december één keer aangetroffen. Een woordvoerder van het RIVM stelt dat die waarneming, in combinatie met de situatie in het Verenigd Koninkrijk, heeft geleid tot de vervoersbeperkingen van dit weekend. Meer informatie over verspreiding in Nederland is er nog niet, stelt ze. Vandaag vergadert het kabinet over het OMT-advies. Omdat de rol van de Britse variant nog on duidelijk is, is het de vraag of er harde koerswijzigingen worden Patiënten met de nieuwe variant zijn zeker niet zieker dan anderen met corona geopperd. Diederik Gommers, voorman van de intensivecare-art- sen en lid van het OMT, stelt dat doorgaans vooral naar de cijfers van het RIVM gekeken wordt. ,,Daarom zitten we inmiddels in een strengere lockdown, omdat die cijfers in december snel stegen. In Engeland doen ze het niet an ders dan wij: zij reageren ook op cijfers, daarom hebben ze daar nu heel Londen platgelegd. Als het bij ons zo hard omhoog zou gaan, is niet uit te sluiten dat we zoiets ook moeten doen. Het is wat dat be treft nog even afwachten." De Nederlandse arts en hoogle raar Marcel Levi, die in Londen baas is van een groep ziekenhui zen, ziet op zijn ic's dat de corona patiënten die worden binnenge bracht met de nieuwe variant 'ze ker niet zieker zijn' dan andere co ronapatiënten. ,,En ten opzichte van de stijging van het aantal geïn- fecteerden in de omgeving, groeit het aantal ziekenhuisopnamen minder hard. Dus dat lijkt posi tief." Het besluit van Europese landen om gisteren in allerijl de grenzen te sluiten voor reizigers en deels ook voor transport vanuit Groot- Brittannië leidde gisteren tot een crisissfeer op het eiland. Britten vrezen voor goederentekorten. Premier Boris Johnson belegde een crisisoverleg. P3-5 Nieuwsmedia FOTO AFP Y lÉSroj 'Uitbraak leidt niet tot extra ingrepen' Het opduiken van de nieuwe 'Britse' variant van het corona virus leidt in Nederland ver moedelijk niet direct tot extra maatregelen. Leden van het Outbreak Management Team (OMT) laten doorschemeren dat een forse koerswijziging nu niet noodzakelijk wordt geacht. Chris van Mersbergen Sander van Mersbergen Den Haag —Marcel Levi, arts in Londen dinsdag 22 december 2020 Vooral noorden soms droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1