samen krijgen we corona ondercontrole Rijksoverheid Het is zover. Na een lang en uitdagend jaar is gisteren een mijlpaal bereikt. Een mijlpaal die ons dichter bij een leven zonder coronaregels brengt. Het coronavaccin van BioNTech/Pfïzer is officieel goedgekeurd voor gebruik in Europa. Dat is goed nieuws. Het Europees Geneesmiddelen Agentschap (EMA) en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) keuren een vaccin alleen goed als de werkzaamheid, kwaliteit en veiligheid zijn aangetoond. En dat is dus nu voor dit vaccin een feit. Zorgvuldig ontwikkeld Coronavaccins moeten voldoen aan dezelfde strenge eisen als andere vaccins. Veiligheid staat voorop. De ontwikkeling en beoordeling gaan sneller dan gebruikelijk. Dat kan omdat wereldwijd onderzoeken naar vaccins gelijktijdig worden uitgevoerd en kennis wordt gedeeld. Dat scheelt tijd. Coronavaccins worden dus net zo zorgvuldig ontwikkeld als andere vaccins, zoals het bekende DKTP-vaccin, dat ervoor heeft gezorgd dat een ernstige ziekte als polio niet meer voorkomt in Nederland. Met een vaccinatie tegen het coronavirus bescherm je uiteindelijk jezelf, maar ook je familie, vrienden en de kwetsbare mensen om je heen. Zo zorgt vaccineren ervoor dat we stapje voor stapje meer vrijheid terugkrijgen. Kwetsbaren en hun zorgmedewerkers eerst Het vaccineren begint op 8 januari. Omdat er niet meteen voldoende vaccins voor iedereen zijn, is een strategie bepaald voor wie er als eersten in aanmerking komen. Kwetsbare mensen en zorgmedewerkers die met deze mensen werken, worden eerst gevaccineerd. Het gaat dan om zorgmedewerkers van verpleeghuizen, zorgmedewerkers uit de gehandicaptenzorg, wijkverpleging en Wmo-ondersteuning. Uiteindelijk komt iedereen aan de beurt. Je hoeft zelf nu niets te doen. Zodra er een groep aan de beurt is, krijgt deze bericht. Het is begrijpelijk als je vragen hebt. Antwoorden vind je op coronavaccinatie.nl of bel naar 0800-1351 Het va carmen kan beginnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10