II Vrienden van Siem haalt7500euro op Omstander overmeestert vernieler tattoo-shop Goes 5 ACTIES IN RILLAND 'IK DOE DIT VOOR MIJN PAPA' Gemeenteraad akkoord met MFA in Wissenkerke In Rilland laten ze zich niet kisten door een coronacrisis. Daar verzinnen ze gewoon alternatieve manieren om tijdens de feestdagen iets voor elkaar te betekenen. Zaterdag was er een gratis rondje tomatensoep voor alle ouderen. ^mrolijk kerstfeest!", roept de kerstman als hij een kom soep komt brengen bij mevrouw Vermeule in de Blauwe Reiger. De Rillandse is een van de eerste adresjes op de bezorgronde van de kerstman en ze is erg blij met het initiatief. Ze vraagt zelfs om een extra portie. ,,Niet voor mezelf, maar ik heb be zoek." Het is geen probleem voor de soepbezorgers in Rilland: een extra kommetje soep komt er aan. De kerstman is overigens hele maal geen kerstman, maar een kerstvrouw. Zo uitgedost in kos tuum en met mondkapje is ze haast niet te herkennen, maar het is wel degelijk Diana van Zon. ,,Ik doe dit voor mijn papa", zegt ze. ,,Mijn vader, Willem van Zon, is vorig jaar overleden. Hij heeft altijd heel veel gedaan in de gemeente, vooral voor ouderen. Deze actie past dan ook helemaal binnen zijn gedachtegoed. Dat is toch mooi." Glimlach De bewoonster van de Blauwe Rei ger, mevrouw Vermeule, is het daar helemaal mee eens. ,,Ik vind het echt heel leuk dat jullie zoveel voor ons doen. Ik ben daar heel blij mee", zegt zij als ze haar kopjes soep in ontvangst neemt. En met een welgemeend 'dankjewel' en een brede glimlach gaat zij weer terug naar binnen. En kerstman Van Zon naar het volgende adres. ,,We delen in totaal 178 porties soep uit", vertelt Marianne van Holland. De exploitante van het Rillandse dorpshuis is zelf ook mee op pad. ,,We beginnen bij de Blauwe Reiger, maar gaan ook naar de Nieuwe Vliedberg en Oostkil- hoek. Verder bezorgen we ook nog wat bij wat mensen waarvan wij denken dat ze het wel kunnen waarderen." Bij de Blauwe Reiger klinkt op Ik ben blij dat we dit kunnen doen want dan is er tenminste nog iets het binnenplein kerstmuziek. ,,We wilden eigenlijk een koor laten zingen, maar dat mocht niet meer met de strengere coronamaatrege len. Dan doen we het maar zo, met een box." De bewoners kunnen het alle- maal wel waarderen. Boze gezich ten krijgen de bezorgers dan ook niet te zien. ,,Ik heb vooraf overal briefjes in de bus gedaan", aldus Van Holland. ,,Als ze het niet zou den willen dan konden ze dat aan me laten weten. Dan hangen wij de soep niet aan de deur. Maar er was er maar eentje die geen be langstelling had. Omdat die heel vaak weg is, aan het fietsen of het wandelen. Maar verder wilde ie dereen wel." Van Holland vertelt dat de Ril- landse soep inderdaad een idee is van Diana van Zon. ,,Zij vroeg of ik daar aan mee wilde werken. Nor maal zou dat niet kunnen, want dan heb ik het in deze periode knetterdruk, maar nu kan dat wel. Ik ben blij dat we dit kunnen doen, want dan is er tenminste nog iets." De soep is 's morgens in het dorpshuis vers gekookt. De actie is verder een samenwerking tussen de Vrienden van de Vliedberg, een groep vrijwilligers en de gemeente Reimerswaal (voor de spullen). Oliebollen ,,We zijn om negen uur gaan koken en nu gaan we bezorgen", aldus Van Holland. En voor 31 december heeft ze een nog een verrassing: ,,Dan doen we dit nog een keer, maar dan met oliebollen." Stichting Vrienden van Siem heeft 7500 euro opgehaald. Het geld komt ten goede aan het Bravis zie kenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal en het Familiehuis Da niel den Hoed in Rotterdam. Vrienden van Siem zamelt al tien jaar geld in voor de strij d tegen kanker. Ook dit jaar is er een kerst actie gehouden. Tot 8 december verkocht de stichting kerstboom pakketten om geld in te zamelen. Tot en met zaterdag konden de pakketten afgehaald (en betaald) worden. Dat leverde het totaalbe drag op van 7500 euro. Vorig jaar ging het geld van Vrienden van Siem naar het Erasmus MC-Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. In totaal kon dat ziekenhuis toen 23.500 euro op de rekening bij laten schrijven, voor de aankleding van de familiekamer op de afdeling Kinderoncologie. Lastig Dit jaar waren het Bravis zieken huis in Bergen op Zoom en in Roo sendaal en het Familiehuis Daniel den Hoed in Rotterdam de be stemmingen voor het geld. On danks de lastige omstandigheden (veel activiteiten konden dit jaar niet doorgaan) werd daar toch nog 7500 euro voor opgehaald. WISSENKERKE De gemeenteraad van Noord-Beveland is akkoord ge gaan met de plannen voor een mul tifunctionele accommodatie (MFA) in Wissenkerke. Voor het nieuwe gebouw op de hoek Voorstraat-Oostvoorstraat wordt 1,8 miljoen euro vrijgemaakt. Alleen PvdA en D66 stemden tegen het voorstel. De nieuwe MFA moet in eerste instantie vooral dienst gaan doen als dorpshuis. Verder komen er een fysiotherapeut, een organisatie/ad viesbureau en een aantal apparte menten. Het oude dorpshuis, On der de Toren, blijft in gebruik als vaste oefenruimte voor muziekver eniging Apollo en voor voorstellin gen van het NUT. GOES Een 21-jarige man uit Dinteloord is gisterochtend in Goes aangehouden voor ver nieling. De man had een grote etalageruit van een tattoo- shop vernield. Een omstander heeft de dader overmeesterd en aan de politie overgedra gen. Gisteren om 11.22 uur kwam bij de politie een melding binnen van de vernieling. Bij Tattoo Kubus aan de Magdale- nastraat in Goes zou een een grote winkelruit zijn vernield. Eenmaal ter plaatse bleek dat een omstander de dader, een 21-jarige man uit Dinteloord, al had overmeesterd. ,,De om stander zag de vernieling ge beuren en is achter die man aangegaan", laat de politie weten. ,,Er volgde een korte achtervolging te voet waarna de getuige de man tegen de grond wist te werken. Na een worsteling kon hij hem over meesteren. Daarna heeft hij de man overgeleverd aan de politie. Die heeft de man meegenomen naar het bureau voor verhoor." Over het motief van de ver nieling is nog niks bekend. Volgens de getuige was de man onder invloed. maandag 21 december 2020 Kerstman brengt gratis soep aan huis Willem Adriaansens Rilland - Marianne van Holland, exploitante dorpshuis Rilland 'Kerstman' Diana van Zon doet een rondje soep door Rilland. Mevrouw Vermeule is er blij mee: ,,Ik vind het echt heel leuk dat jullie zoveel voor ons doen." foto johan van der heijden Willem Adriaansens Sint-Annaland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48