4 Kunstenaars Noord-Beveland mogen slechts twee personen per dag ontvangen RENDIEREN' MONTY EN SACHA LOPEN WARM VOOR KERST Dit weekend, 19 en 20 december, zou eigenlijk de Kunst Kijk plaatsvinden in alle dorpen op Noord-Beveland. Tijdens die twee dagen mocht heel kunstminnend Noord-Beveland ko men kijken naar het werk van, in to taal, 22 lokale kunstenaars. Kijken met uiteindelijk de bedoeling om ook nog wat te verkopen. Maar ook hier gooide het coronavirus roet in het eten. Eigen atelier ,,De exposities zijn allemaal bij kun stenaars thuis, in hun eigen atelier", legt initiatiefneemster Dimp Nele mans uit. ,,Dat betekent dat ze maar twee personen per dag mogen ont vangen volgens de laatste maatrege len. Dus ik heb alle deelnemers op nieuw benaderd om te vragen wat we daarmee aan moesten. Iedereen was akkoord met die twee personen per dag, maar dan wilden ze wel uitbrei den tot 19 januari. Om meer mensen een kans te geven om te komen kij ken. Dus dat hebben we gedaan." En dus werkt de Kunst Kijk nu op afspraak. ,,Het is wel een beetje jam mer dat het zo moet, maar het is niet anders. Belangstellenden moeten nu Het is wel een beetje jammer dat het zo moet, maar het is niet anders vooraf een afspraak maken om een kunstenaar te kunnen bezoeken." Hoe dat in zijn werk gaat, legt Ne lemans uit: ,,Op de deur bij elke deel nemer hangt een poster met alle deelnemende adressen en kunste naars. Op www.gallerymaritime.nl staat dat ook allemaal en daar is ook mijn telefoonnummer te vinden. Dus ze kunnen mij bellen, dan zorg ik wel dat ze een afspraak krijgen." maandag 21 december 2020 Kunst Kijk een maandje langer Geen twee dagen, maar liefst een hele maand. In verband met de coronamaatregelen wordt de Kunst Kijk Noord-Beveland name lijk verlengd tot 19 januari. Tot die tijd kunnen kunstliefhebbers, op afspraak, terecht op één van de 16 deelnemende adressen op het eiland. Willem Adriaansens Kortgene -Dimp Nelemans, initiatiefnemer Kunst Kijk Noord-Beveland Op 16 locaties exposeren en verkopen in totaal 22 kunstenaars tijdens de Kunst Kijk Noord-Beve land. Ook het atelier van Frans Pruimboom in Kortgene (foto) doet mee. foto johan van der heijden ,,Ho Monty, ho Sacha!", klinkt het zaterdag in Schore. De kerstman lijkt daar een proefrondje te doen met twee nieuwe voortrekkers. Geen Rudolph, Prancer of Vixen, maar Monty en Sacha doen er hun werk voor de arrenslee. Maar even zonder gekheid; het is natuurlijk gewoon een rondje voor de lol. Joke van den Ende heeft twee pony's voor haar menwagen gezet en ze uitgedost als ren dieren. Samen met de kerst- man-in-vrijetijdskleding doet zij zaterdagmiddag een rondje door Schore. Achterop de tot arrenslee om gedoopte wagen speelt die Kerstman (die in Schore nog gewoon Erwin heet hoor, maar niet verder vertellen!) kerstliedjes op zijn accor deon: ,,Die stamt nog uit 1940." ,,Ik wilde gewoon iets posi tiefs doen", legt Van den Ende uit. ,,Het is allemaal al zo moeilijk tegenwoordig. Nor maal hebben we rond deze tijd in Schore de kerstmarkt. Maar die gaat ook niet door." Bij veel huizen gaat de voor deur open en komen er dorps genoten naar buiten om een foto van het bijzondere tafe reel te maken. Het tovert bij veel mensen, ook achter glas, een lach op het gezicht. En dat was nou net de bedoeling. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN x Kijk op de site bij /video J Joke met paarden en arreslee door Schore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47