O CD O FC Axel op zoek naar nieuwe trainer 11 Nancy van de Ven blijft in Italië Kerckhaert loopt profcontract mis Van Anrooij zegt wereldbeker af Derde nationale titel Pattinama-Kerkhove Motorcrossster Nancy van de Ven heeft op nieuw onderdak gevonden bij een Italiaanse renstal. Nadat ze na één jaar al afscheid moest nemen bij het Ghidinelli Yamaha Racing Team sluit ze zich aan bij het Ceres71 Yamaha Team. De 23-jarige Vlissingse is de nummer twee van het recente wereldkampioenschap voor vrouwen. Ze liep de titel nét mis. On danks dat succes kon het Ghidinelli Yamaha Racing Team haar niet houden. Daarna maakte Yamaha Nederland bekend haar te willen ondersteunen. Met het Ceres71 Yamaha Team krijgt ze een nog completer pakket. Ze zal in 2021 weer het WK rijden, net als het Open NK en de Open Italiaanse titelstrijd. Y*1 I v Wielrenner Jochem Kerckhaert (20) uit Schoondijke heeft zaterdagavond naast een profcontract bij Alpecin-Fenix gegrepen. Hij slaagde er niet in de finale van de Zwift Aca demy 2020 te winnen. Kerckhaert was, na een intensief, virtueel trai ningsprogramma in het najaar, één van de vijf coureurs die wereldwijd waren overgebleven. De Zeeuws-Vlaming noemde het deelnemen aan de finale een „enorme ervaring". Hoewel hij niet won, heeft hij toch meer naamsbe kendheid gekregen en staat hij mogelijk bij meer ploegen op de radar. Het profcontract ging uiteindelijk naar de Australiër Jay Vine. Veldrijdster Lindy van Anrooij uit Kapelle moest de wereldbeker in Namen gisteren aan zich voorbij laten gaan. De Zeeuwse onder vond te veel last van een val eerder in de week tijdens de training. Ze kwam ten val toen haar ketting blokkeerde. Daarbij liep ze een stevige nekblessure op, die nog onvoldoende hersteld was om in Namen te starten. Bij de mannen maakte Tim van Dijke uit Colijnsplaat zijn de buut bij de senioren. Hij rijdt nog bij de belof tes, maar in de Belgische World Cup is er geen aparte wedstrijd voor deze leeftijdscategorie. De organisatie heeft daarom extra startgele genheid gecreëerd bij de elites. Eikenhout Meerman SPS De eerste set ging volledig gelijk op. De tiebreak moest de beslissing brengen. Dat gebeurde ook, maar niet op de gewenste manier. Bij set- point voor Hogenkamp (6-5) ging zij hard onderuit. Pattinama-Kerk- hove ging gelijk aan de andere kant van het net informeren of het wel ging. Maar Hogenkamp kon amper nog lopen en besloot de strijd te staken. ,,Het is natuurlijk niet leuk om zo te winnen'', zei Pattinama-Kerk- hove na afloop. ,,Ik ken Richel heel goed, dus ik vind het vooral voor haar vervelend. De finale was van goed niveau en kon alle kanten op.'' Naar die weerstand was Patti- nama-Kerkhove tijdens het NK op zoek. ,,Het afgelopen halfjaar heb ik vooral getraind. Ik deed nu voorna melijk meedoen om wedstrijden te spelen. Dat is gelukt. Ik heb vier goede wedstrijden gespeeld. In het begin van de week kon het beter, maar het was genoeg.'' Ik ken Richel heel goed, dus ik vind het vooral voor haar vervelend Pattinama-Kerkhove is in voor bereiding op de kwalificaties van de Australian Open. Die worden in Dubai gespeeld. ,,Een goede optie, vind ik. Op 3 januari vertrek ik daar- naartoe, een week later beginnen die kwalificaties. Als je daar door heen komt, reis je voor het hoofd toernooi door naar Australië. Daar moet je eerst twee weken in qua rantaine.'' De Zeeuwse kan zo een maand in een zogenaamde bubbel zitten. In Amstelveen was dat afgelopen week minder aan de orde. ,,In het tenniscentrum was het stil. Er mocht niemand kijken, alleen wat coaches van het centrum zelf. Een saaie sfeer. Daarbuiten hadden we meer vrijheid. We mochten bij voorbeeld gewoon naar huis.'' Geen set verloren Daar gedijde ze bij. De nummer 176 van de wereld, als eerste geplaatst, verloor de hele week geen set en speelde ook tegen Hogenkamp uit stekend. Ze won het NK voor de derde keer. In 2011 versloeg ze Kiki Bertens in de finale. In 2018 won ze wederom, maar toen hoefde de fi nale tegen Bibiane Schoofs niet ge speeld te worden. Die meldde zich ziek af. Het NK werd op het laatste mo ment aan de kalender toegevoegd om de beste spelers in de aanloop naar het nieuwe seizoen nog ritme op te laten doen. Kiki Bertens ont brak door een blessure. VLISSINGEN Zaterdag-tweede klasser FC Axel en trainer Jeroen van den Broeke hebben besloten om de samenwerking aan het eind van het voetbalseizoen te beëindi gen. Volgens voorzitter Nic Heijens is het besluit in goed overleg geno men. ,,Deze beslissing moet los worden gezien van de mindere re sultaten'', voegt hij er aan toe. De Zeeuws-Vlamingen kenden een slechte seizoenstart. Tot het stil leggen van de competitie halver wege oktober vanwege de tweede coronagolf, stond de club laatste in de tweede klasse E. Van den Broeke houdt mede van wege drukke omstandigheden het trainerschap voor een jaar voor ge zien. ,,Voordat Jeroen er een jaar tussenuit trekt, zal hij er alles aan doen om het seizoen bij Axel goed af te maken. Als er nog gevoetbald gaat worden. De selectie is tijdens de pandemie, hetzij met beperkin gen, blijven trainen.'' Over de opvolging maakt Heijens zich niet zo druk. Het nieuws was amper uitgelekt of er dienden zich al kandidaten aan. ,,Je snapt het niet, maar er hebben zich al vier trainers gemeld. Maar we gaan niet overhaast te werk.'' Jeroen van den Broeke is bezig aan zijn tweede seizoen bij FC Axel. maandag 21 december 2020 MOTORCROSS IBPSfl 'pfigP&S&i 'a, t E V :y A~ Nancy van de Ven. foto eric laurijssen WIELRENNEN VELDRIJDEN 1 Daan Eiken hout is ook vol gend seizoen trainer van de voetbalclub Ar- nemuiden. Hij is aan zijn eerste jaar bezig bij de tweedeklasser. Eerder werkte hij bij Zeelandia Middelburg, De Meeuwen, Ter- neuzen en Goes. 2 Vader Huib en zoon Aloys Meerman blij ven bij VCK in Koudekerke. De twee wer ken bij de za terdag-derde klasser voor het eerst samen. Dat be valt alle partijen en daarom gaan ze met el kaar verder. 3 Peter van Poortvliet is nog niet klaar bij voetbalclub SPS. Hij gaat voor een derde jaar bij de vier deklasser. Zowel bij de eerste als tweede lock- down stond hij in de top met zijn ploeg. a co Volgende halte: Australian Open Lesley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee was zondag eerlijk over de derde nationale tennisti- tel uit haar carrière. ,,Het voelde minder echt'', zei ze. Logisch ook. De publieksloze entourage zorgde daarvoor, maar ook de manier waarop de finale ein digde. Tegenstandster Richel Hogenkamp moest in de tie break van de eerste set gebles seerd opgeven. Rudy Boogert Amstelveen - Lesley Kerkhove Jochem Kerckhaert. foto anne hana Lesley Pattinama-Kerkhove was gisteren na 2011 en 2018 weer Neerlands beste. foto rob prange

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43