Nationale tennistitel prooi Sels TJ IS fl- 1. Kickbokser Hari kan eigen verwachtingen niet waarmaken TOPCADEAUSVOORTECHUEFHEBBERS. UITGEZOCHT DOOR DE TWEAKERS COMMUNITY. 10 Ledecka wint in Val d'Isère Badr Hari wilde zo graag om de wereldtitel vechten volgend jaar. Maar nadat de kickbokser zaterdag zijn neus op twee plaatsen brak in Ahoy, lijkt dat een utopie. tweakers TWEAKERS.NET/GIFTGUIDE Van de Zandschulp (25), de num mer 156 van de wereld, verstapte zich in de eerste game van de be slissende set. Hij probeerde het nog even, liet zich behandelen, maar be sloot na een break achterstand om de strijd te staken. ,,Ik was extra gebrand om te win nen en ben erg blij dat het is gelukt. Ik heb deze week vier goede wed strijden gespeeld en de top 3 van de plaatsingslijst verslagen'', zei Sels. De nieuwe kampioen werd als jeugdspeler in alle categorieën Ne derlands kampioen, maar wachtte nog op zijn eerste titel bij de senio ren. Sels was eerder in het toernooi verantwoordelijk voor de uitscha keling van de als eerste geplaatste Tallon Griekspoor en rekende in de halve finales af met routinier Igor Sijsling. Middelkoop/Arends (mannen) en Van der Hoek/Lemoine (vrou wen) werden dubbelkampioen. De aftocht van Badr Hari, zaterdag rond middernacht uit een leeg Rotterdam Ahoy, was troosteloos en pijnlijk. Hij kon zijn belofte, een knock-out van de Roemeen Benja min Adegbuyi (35) in de eerste ronde, opnieuw niet waarmaken en ging er zélf af met een knock out in de derde ronde. Hari ging tot twee keer toe op het canvas zitten met wat later bleek een op twee plaatsen gebro ken neus. De tweede keer kwam hij niet meer overeind, ging de zege dus naar Adegbuyi en daarna verlieten Hari en zijn team Ahoy in no-time. De laatste keer dat de 36-jarige Hari vocht vóór afgelopen zater dag, was in een uitverkochte Gel- redome in december 2019 tegen Rico Verhoeven. Toen moest hij opgeven met een enkelblessure. Overmacht, vond de Amsterdam mer die onder de Marokkaanse vlag vecht, die sindsdien altijd stelde dat hij een veel betere vech ter is dan Verhoeven. Die heeft 'geen bijzonderheden in zijn spel' en is 'een ABC-kickbokser', in de ogen van Hari. Maar Verhoeven heeft wel al ne gen keer de Glory-wereldtitel in het zwaargewicht verdedigd waar Hari volgend jaar zo graag een gooi naar wilde doen. PR-technisch zou een nieuw wereldtitelgevecht tus- sen Verhoeven en Hari het meest interessant zijn. Ook omdat die ti tanenstrijd gevoelsmatig nog niet beslecht is. De twee onderlinge confronta ties in 2016 en vorig jaar werden al lebei beslist door een blessure van Hari. Om van een derde gevecht een simpel en realistisch scenario te maken, had Hari dit weekend van Adegbuyi moeten winnen. Verhoeven zelf vecht op 30 januari 2021 tegen Jamal Ben Saddik, de Hij maakte een fout, maar het komt goed met hem. We zullen snel meer zien van Badr Hari runner-up op de ranglijst en bij winst van de Brabander zou het een abc'tje zijn voor Glory om Ver hoeven en Hari tegenover elkaar te zetten met de kampioensriem als inleg. Populariteit Hari's nederlaag verandert zijn perspectief op een wereldtitelge vecht, denkt Dennis Krauweel, die Verhoeven en Adegbuyi traint. ,,Glory heeft laten zien dat het niet alleen naar de populariteit van de vechters kijkt. Bijna iedereen wilde dat Hari weer tegen Verhoe ven zou vechten, maar volgende maand krijgt toch Ben Saddik een kans om voor de wereldtitel te strijden. Daarna verdient Adeg- buyi misschien wel een kans. Dat zou eerlijk zijn." Krauweels pupil Verhoeven deelde op sociale media een spel- denprikje uit aan Hari, onder een bericht van Glory. „Benjamin richtte zoveel schade aan in de eer ste twee rondes. Badr begon aan de derde ronde als één van die zom bies uit The Walking Dead." Zoals Verhoeven in zijn gevechten Hari ook wist uit te putten. Het roept al lemaal vragen op over het fysieke gestel van Hari. Hij is 36 jaar en on verminderd ambitieus, maar is dat realistisch? In zijn gevecht zaterdag zag je bij vlagen de explosiviteit, aanvals- drang en oerkracht van Hari, maar oogde hij soms wankel. Hij was over de eerste twee rondes de baas over Adegbuyi, maar een dek- kingsfout in ronde drie was de aanzet voor de knock-out. Wéér kon Hari het mede door hemzelf opgeroepen verwachtingspatroon niet waarmaken. En dat zal ook steken bij Glory, dat weet dat ze met een Hari die levert goud in handen hebben. ,,Hij was aan het winnen en hoefde niet vol gas te geven in de derde ronde, maar die vechter is hij nu eenmaal. Hij maakte een fout, maar het komt goed met hem. We zullen snel meer zien van Badr Hari", zei Glory-topman Scott Rudman gisteren. Kamp-Hari weet nog niet hoe het verder gaat. ,,We pakken even rust en gaan ons beraden", aldus trainer Mike Pas- senier. ,,Komt tijd, komt raad." maandag 21 december 2020 Jelle Sels is de nieuwe Neder lands kampioen tennis. De onge plaatste Alphenaar, de mondiale nummer 338, won in de finale van Botic van de Zandschulp, die in de derde set opgaf met een knieblessure: 6-4 3-6 3-1. ANP Amstelveen SKIËN De Tsjechische Ester Ledecka heeft de eerste we reldbekerwedstrijd van dit jaar op de super-G gewonnen. Ze was de snelste op de piste in het Franse Val d'Isère. La- decka won met minimaal ver schil, want de Zwitserse Co- rinne Suter gaf slechts 0,03 seconde toe. De derde plaats was voor de Italiaanse Fede- rica Brignone, die 0,35 se conde langzamer was dan Le- decka. GO Wereldtitel ver weg Tim Reedijk Rotterdam Badr Hari zit uitgeteld in de hoek, hij ging knock-out in de derde ronde. foto epa - Scott Rudman (Glory) GIFT GUIDE -SUAJIUla.<_un »Givi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42