i(JËL Van der Poel moet erg diep gaan om rivaal Van Aert te kloppen 8 Brand: achtste seizoenszege Charlie Woods (11) steelt show Australië hoopt nog op Federer Bijrol Van Dam in vrouwentour VELDRIJDEN WERELDBEKER Het ging zoals door wielerfans was gehoopt. Mathieu van der Poel versus Wout van Aert leverde bij hun eerste clash van de winter spektakel op in de cross van Namen. 'VDP' won de prestigestrijd. Mannen in 1.03.59 Vrouwen PODIUM^ Mathieu van der Poel is een halve minuut binnen als winnaar van de spectaculaire cross in Namen als hij onder een plastic tentje ter aarde stort. Hij houdt zijn hoofd een mi nuut of drie tussen zijn benen. Uit zijn mond loopt nog wat slijm als bewijs dat hij ruim een uur lang compleet op de limiet heeft ge koerst. Nummer 2, de Belg Wout van Aert, komt langs en tikt hem kort op de schouder. Een felicitatie zonder woorden, maar wel met veel waarde. De geboren rivalen staan in Wal lonië voor het eerst weer tegenover elkaar in een veldrit, de discipline waarin ze al ontelbare beklijvende duels uitvochten. Nu was het tóch anders na een wegseizoen dat voor beide renners memorabel werd. Van der Poel won in oktober de Ronde van Vlaanderen door in een millimetersprint Van Aert te klop pen. En de Belg van Jumbo-Visma had op zijn beurt al Strade Bianche, Milaan-San Remo en twee Tourrit- ten gewonnen. De wereldbekercross werd zoals de liefhebber zich het gevecht tus sen Van der Poel (25) en Van Aert (26) had voorgesteld. Spannend en spectaculair. Zeker ook omdat de pas 21-jarige Brit Tom Pidcock, die vorige week in Gavere Van der Poel al klopte, zich prominent in de strijd wierp. De man die aanko mend seizoen ook op de weg bij miljoenenploeg Ineos rijdt, werd uiteindelijk derde. Als speciale gast in de show van Van der Poel en Van Aert. Wielergeheugen Letterlijk trilt Van der Poel na van de inspanning en de dalende tem peraturen rond de fraaie Citadel van Namen, traditioneel één van de mooiste crossen van het jaar. Ook deze editie was voor het wielerge- heugen. ,,Ik moest echt een uur lang volle bak. Ik zat vanaf het begin op de limiet. Het was een gevecht te gen mezelf', zegt Van der Poel. „Tij dens de koers denk je niet: we zijn in 52.47 de fans voor de televisie aan het vermaken. Dan ben je alleen maar aan het afzien.'' Maar toch, een zege tijdens de eerste clash met Van Aert voelt goed. Al moeten we het volgens 'VDP' ook niet overdrijven. ,,Die strijd tussen Wout en mij is vooral iets voor de buitenwereld. Maar ui teraard moet je de beste kloppen om te kunnen winnen. Wout was weer een pittige tegenstander. Ben natuurlijk heel blij dat ik kan win nen. Het kan afmaken na zo'n mooie en zware wedstrijd.'' De teller staat nu op twee over winningen na drie crossen. Bij zijn entree in Antwerpen won Van der Poel vorig weekend direct, een dag later in Gavere was er dus die tweede plek. ,,Ik heb wel een goed gevoel bij mijn rentree in het veld. Ik maakte nog wel wat foutjes, om dat ik nooit echt comfortabel op de fiets zat. Soms moest ik over de limiet en dan ga je in de fout. Maar ik ben dus wel tevreden. Al moet ik nog geduld hebben voor de echte topvorm. Maar dat geldt voor Wout ook.'' Dat moet ook. Want pas eind ja nuari staat het grote doel gepland: het WK in het Belgische Oostende. De drie verschillende veldritklasse- menten zijn bijzaak, omdat Van der Poel na een zwaar wegseizoen later instroomde dan het gros van de veldrijders. Alles in functie van het WK. Of we nu al naar een voorge recht van die mondiale strijd heb ben gekeken? Van der Poel: ,,We zijn alle drie wel in orde. Maar het WK is nog ver weg, hè. Dan kunnen de verhoudingen weer anders zijn.'' Daar hoeft de wielerfan niet op te rekenen na een dag die naar meer smaakt. maandag 21 december 2020 WIELRENNEN Lucinda Brand heeft haar topvorm in het veldrijden onder streept met een zege in de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Namen. Ze boekte al haar achtste zege van dit seizoen. De Amerikaanse Clara Honsin- ger werd tweede. GOLF Charlie Woods (11) stal de show bij het PNC- kampioenschap in Orlando (VS) waarin een prof met een familielid speelt. De zoon van Tiger Woods toonde een bijna identieke swing. „Leuk om te zien hoe hij geniet'', zei de icoon, die zijn zoon een eagle zag maken. Het Nederlandse duo Ivo de Bruin/Janko Franjic haalde bij de wereldbe kerstrijd in Innsbruck 2x net niet de top 10: zater dag 13de en gisteren 11de. TENNIS Roger Federer be reidt zich voor op de Aus tralian Open. Dat zegt Craig Tiley, de directeur van het grandslamtoernooi in Melbourne, dat volgend jaar drie weken later begint dan normaal. Door het uit stel naar 8 februari heeft Federer extra tijd gekregen om zich voor te bereiden. GOLF Anne van Dam ver tolkt een bijrol in het Tour Championship in Naples (Florida), de seizoensfinale van de Amerikaanse vrou wentour LPGA. Nederlands beste speelster deelt na drie ronden de 59ste posi tie met 220 slagen, vier boven par. GO CITADELCROSS IN NAMEN (BEL) 1 M Mathieu van der Poel heeft een andermaal spannend en spectaculair gevecht in de modder met Wout van Aert (rechts) in zijn voordeel be slecht. FOTO BELGA 'Ik vocht vandaag vooral tegen mezelf' CITADELCROSS IN NAMEN 1. M. van der Poel (Ned) Daniël Dwarswaard Namen 2. Van Aert (Bel) +0.03 3. Pidcock (GB) +0.11 4. Vanthourenhout (Bel) +1.07 5. Hermans (Bel) +2.09 6. Van der Haar (Ned) +2.17 9. Van Kessel (Ned) +3.25 10. Kamp (Ned) +3.31 1. Brand (Ned) 2. Honsinger (VS) +0.29 3. Betsema (Ned) +0.38 4. Alvarado (Ned) +1.21 5. Vas (Hon) +1.38 8. Van Alphen (Ned) +2.26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40