Huntelaar weer de uitblinker bij Ajax PSV gaat clubrecord zeker breken 2-4 w 5 maandag 21 december 2020 AANTALSPELERS trainer na afloop. Na rust zette hij het bij PSV om naar een 4-3-3, wat vanuit Eindhovens perspectief voor meer comfort zorgde. Dat hij bereid is om te schakelen, hielp PSV zaterdag om de controle terug te krijgen. Heel veel zorgen baart het Schmidt ogenschijnlijk niet dat hij niet in staat is om zijn ploeg al volledig naar zijn hand te kunnen laten spelen. Er is de afgelopen maanden door het op el kaar gepropte aantal wedstrijden nau welijks tijd geweest om te werken aan zijn spelsysteem, geeft hij regelmatig aan. Schmidt heeft zijn hoop gevestigd op de periode na de kerstdagen, waarin hij razendsnel (29 december) met nieuwe trainingen start om zijn pres- singcolleges beter te kunnen overbren gen op de groep. Twaalf dagen later wacht Ajax en volgt opnieuw een serie wedstrij den waarin het zaak is om wei nig schade op te lopen en fit te blijven. Het verschil met de afgelopen reeks is dat de tegenstanders dan bijvoorbeeld Ajax, AZ en Feyenoord heten. Voor Schmidt is er genoeg werk aan de winkel, omdat zijn ploeg niet altijd consistent is. Soms is het aan de bal te slordig, dan weer wervelt PSV. Dan weer lukt het niet om goals te maken na een galavoorstelling, dan weer scoort de ploeg onder moeilijke omstandigheden makkelijk. Aan dat laatste kan PSV zich wel vasthouden, want met Ihattaren, Donyell Malen, Mario Götze en Cody Gakpo staan er vier spelers die overal en altijd kunnen afdrukken. Volledig ver diend, maar ook uit het niets. Antony met zijn hoofd het doel in. Het is zijn vierde treffer in zijn eerste twee duels als basisspeler van Ajax. Andermaal toont Hunte- laar aan dat hij er weinig voor voelt om zijn carrière als een nachtkaars te laten doven. Daarvoor heeft de energieke goalgetter nog te veel prijzen, records en minuten in het vizier. Eredivisie Hij gaf zelf al aan zijn loopbaan dolgraag met de landstitel af te sluiten. Het is ook niet zo dat Hun telaar daar genoeg van kan hebben gekregen, met één landstitel in zijn zeven seizoenen voor Ajax. Dusan Tadic die Huntelaar in mei naar voren duwt om de schaal in ontvangst te nemen, het zou voor één van de grootste scherpschut ters die ons land gekend heeft de ultieme kers op de taart zijn. Elk doelpunt dat Huntelaar daar aan kan bijdragen, is voor nestor bovendien mooi meegenomen. Door de twee treffers in Den Haag heeft hij op de all-time-topsco- rerslijst van de eredivisie weer een paar voormalige scherpschutters achterhaald. De topscorer van deze eeuw staat sinds gisteren op met 152 goals op gelijke hoogte Hailvar Thoresen en Charly Bosveld. Dirk Kuijt (153) en Wim Kieft (158) heeft hij in het vizier. Europa League In Europees verband ligt er mis schien nog wel een veel mooiere prestatie in het verschiet. Voor Huntelaar kan de uitschakeling in de Champions League namelijk nog een fraai record opleveren. Een treetje lager was de spits al dertig keer trefzeker in zijn car rière. Slechts één speler lukte dat vaker. Voormalig Feyenoord-aan- valler Henrik Larsson maakte 31 treffers. Huntelaar heeft dus nog twee goals nodig om zijn kicksen op te hangen als topscorer van de Europa League. De spits is er dan ook bij gebaat dat Ajax, dat het taaie Lille in februari in een twee luik treft, niet net als vorig seizoen onmiddellijk sneuvelt in het nieuwe jaar. Beker De huidige basisplaats van Hunte- laar houdt verband met de blessu- res van Lassina Traoré en David Neres, die dit jaar niet meer in ac tie komen. Na de winterstop keert de oud-international mogelijk te rug in zijn reserverol. Dat betekent niet hij geen minuten meer zal krijgen. Integendeel. Ajax wacht bij de hervatting met een een moordend programma. Naast alle toppers in de eredivisie werd zaterdag nog een kraker in het bekertoernooi aan de span nende januarimaand. AZ is in de achtste finale de tegenstander. Dat hoeft niet meteen te betekenen dat Huntelaar na zijn schorsing tegen Utrecht in Alkmaar aan de aftrap verschijnt. Wel is het zo dat Ten Hag na de jaarwisseling ook zal moeten rouleren om basisspelers fris te houden. GO Met Fredrik Oppegard kwam zaterdagavond bij PSV de 31ste speler tussen de lijnen in de eredivisie. Een evenaring van het record uit seizoen 1997-1998, toen PSV in een heel voetbaljaar net zoveel spelers inzette. Met nog 21 duels te gaan, wordt het club record vrijwel zeker gebroken. Zeker omdat nog spelers als Armando Obispo, Érick Gu- tiérrez, Marco van Ginkel en Shurandy Sambo in aanmer king kunnen komen voor speeltijd. Als het scoreverloop tegen VVV morgenavond meezit, zou Sambo misschien al zijn debuut kunnen maken. Het eredivisierecord staat op 36 'gebruikte' spelers in een seizoen (FC Utrecht in sei zoen 2014-2015). Obispo, Gu- tiérrez en Van Ginkel keren na de winterstop terug. De ren tree van Van Ginkel zal met ui terste voorzichtigheid plaats vinden, omdat hij 32 maanden geen wedstrijd heeft ge speeld. Obispo en Gutiérrez lagen er sinds het begin van dit seizoen uit en gaan na de kerstdagen weer meetrainen. PSV stond op de snelste 0-2 voorsprong in een eredivisie- uitduel (binnen 14 minuten) sinds 10 september 2016. Noni Madueke legt aan voor de 1-4 in de extra tijd tegen RKC. FOTOBSRAGENCY Fredrik Oppegard FOTO MARCEL VAN DORS/ PRO SHOTS ■1' r; y 4' f - <■1*1 V S- - ADO Den Haag - Ajax 0-1 20. Tadic 0-2 22. Huntelaar 0-3 30. Labyad 0-4 32. Huntelaar 49. Kramer 1-4 70. Bourard 2-4 Opstellingen Koopmans Onana Van Ewijk Klaiber Amofa Schuurs Del Fabro Blind Kemper Tagliafico 46. Mulder 46. Martinez Faye Klaassen Besuijen Labyad 61. Philipp Gravenberch De Boer 46. Taylor Pascu Antony 61. Rigo 46. Promes Ould-Chikh Huntelaar 46. Bourard 85. Ekkelenkamp Kramer Tadic 83. Arweiler

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37