F"- 'Europees blijft belangrijk' Koopmeiners verdeelt en heerst p f* fr 4» _3F &jm 3 De Portugese middenvelder Joao Teixeira brak vrijdag op de training zijn kuitbeen en is voor langere tijd uitgeschakeld. Ook onder anderen Justin Bijlow, Sven van Beek, Ridge- ciano Haps, Robert Bozenik en Orkun Kökcü zijn geblesseerd. Leroy Fer maakte tegen Vi tesse na twee maanden afwezigheid zijn rentree in de basis. De middenvelder ge baarde na bijna een uur spelen dat hij gewis seld moest worden. Luis Sinisterra, terug na een zware knieblessure, kwam voor Fer in het veld. Superaanvoerder Teun Koopmeiners wijst AZ de weg in doelpuntenfestijn met Willem II (5-3). Aan de hand van Teun Koopmei ners won AZ gisteren in een spek takelstuk van Willem II: 5-3. De Tilburgse tegenstander stond tien minuten voor rust nog met 0-2 voor, maar de aanvoerder van de Alkmaarders poetste die stand in z'n eentje weg. Zijn Alkmaarse ploeggenoten hadden de hoop al opgegeven na twee verrassende Tilburgse doel punten. AZ-aanvaller Zakaria Abouklal schoot in eigen doel en Mike Trésor benutte een strafschop na een schlemielige handsbal van Calvin Stengs. De glimlach van trainer Adrie Koster verraadde dat de Tilburgse zon eindelijk aan de horizon scheen, in tijden van slechte resultaten. Daar stak Koop- meiners een stokje voor. Eerst schoot de Oranje-interna tional een vrije trap raak. En nog voor rust maakte hij gelijk uit een hoekschop. Na de pauze kwamen de Alkmaarders, geïnspireerd door hun aanvoerder, pas écht op stoom. Frederik Midtsj0 en Stengs scoor den subliem. Koopmeiners kreeg na een buiteling van Midtsj0 in de zestien zelfs kans op een hattrick, maar gunde de pingel aan Jesper Karlsson: 5-2. Het zegt alles over de barmhar- tige aanvoerder, die z'n status als vaste strafschopnemer even aan de kant schoof. ,,Hij vroeg al eerder in het seizoen of hij de strafschoppen mag nemen. Als de stand het zou toelaten, gun ik het hem. Hij kwam bij dat moment naar me toe om te zeggen dat hij het nodig had. Nou, dan mag het.'' Willem II-invaller Ché Nunnely maakte in de slotminuten nog 5-3. Hij vroeg al eerder in het seizoen of hij de strafschoppen mag nemen 5-3 (Willem II) Voor Willem II-trainer Adrie Koster waren de druiven (weer) zuur. Welke oplossingen hij ook bedenkt, tegen zoveel persoonlijke fouten kun je niet op voetballen. ,,Als je drie scoort bij AZ, moet je minimaal een punt aan zo'n wed strijd overhouden", zei de Zeeuw, die met smart wacht op de terug keer van karakterjongens als Driess Saddiki en Pol Llonch. Die zijn er woensdag tegen Ajax nog niet bij om het jaar 2020 wat mooier te kleuren. Sinds het bezoek aan AZ in ja nuari won Willem II geen uitwed strijd meer. In het kalenderjaar 2020 kwamen de Tilburgers in 21 wedstrijden tot 19 punten. Alleen Emmen, Fortuna Sittard, RKC Waalwijk en ADO Den Haag verza melden er minder. maandag 21 december 2020 GO oude meester Advocaat ,,v, iK-tVl >1? nog van een andere orde. Wat dit genstander. Maar hij vond Feyen- reeks inzetten. Met strijd, goed Oussama Darfalou mij wel zegt: Wij zijn momenteel oord negentig minuten dominant. voetbal en kansen heb ik alle ver- heeft gescoord voor een topper in de eredivisie." „Vitesse brengt veel loopvermogen trouwen. Ofik dan niet kritisch ben Vitesse, Eric Botteg- Advocaat zag dat anders. Hij be- en individuele klasse, maar wij dic- op die kansen? Die ballen moeten hin van Feyenoord is titelde Vitesse als 'een lastige' te- teerden. We gaan nu een nieuwe er gewoon in." teleurgesteld. foto anp ARNHEM Over de inzet van zijn spelers had Feyenoord-coach Dick Advocaat weinig aan te merken: ,,Het is jammer, je speelt een aar dige wedstrijd tegen een goede ploeg. Als je dan zo dominant kan zijn en fysiek de boven liggende partij bent, dan kun je zien dat we conditioneel heel aardig zijn. Dat vind ik ook wel eens goed om verteld te hebben. We la ten zien dat we er goed voor staan.'' Dat er aan zijn ongeslagen reeks een einde kwam, vond Advocaat niet het ergste. ,,Dan gaan we weer opnieuw beginnen'', klonk hij strijdbaar.,, We hebben dit jaar 30 wedstrij den gespeeld, dat heeft de groep goed ge daan. We proberen erbij te blijven, maar het belangrijkste is dat we Europees voetbal ha len. Als ik zie hoe de jongens het vandaag gedaan hebben, dan ben ik daar niet bang voor.'' Dick Advocaat coacht tegen Vitesse. FOTO ANP Wesley van Oevelen Alkmaar —Teun Koopmeiners 38. Koopmeiners AZ - Willem II 0-1 22. Aboukhlal (ed) 0-2 36. Trésor (p) 1-2 43. Koopmeiners 2-2 53. Stengs 65. Midtsjo 3-2 4-2 69. Karlsson (p) 5-2 5-3 90. Nunnely Opstellingen Bizot Ruiter Sugawara Owusu 87. Reijnders Holmén Hatzidiakos Van der Heijden Letschert Köhn Wijndal Spieringhs Midtsjo 66. Nunnely Stengs Heerkens Koopmeiners Saglam Karlsson Trésor 81. Evjen Wriedt Boadu 75. Köhlert Aboukhlal Pavlidis 81. Druijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35