Badr Benzema 1-0 2 EREDIVISIE VITESSE - FEYENOORD COLUMN HUGO BORST Zaterdagavond bekeek ik de beelden van het ge vecht van Badr. Met welke Heerenveen-speler moest ik de Roemeense tegenstander vergelijken? Abe Lenstra was geen vechtersbaas, meer iemand die schold. Toen dacht ik aan de legendarische back Maarten de Jong. Nee, te klein. Toen kwam Heerenveen-stormram Gertjan Verbeek in mijn gedachten. Ja! Verbeek, hij houdt van boksen, hij is voor de duvel niet bang, zelfoverschatting ligt soms op de loer bij Gertjan, die gaat rustig het duel aan met Benzema en Badr Hari, desnoods met alle twee tegelijk. Lang verhaal kort. Verbeek kreeg aanvankelijk- verschrikkelijk slaag van Badr (Benzema), maar in de derde ronde brak hij diens neus. Einde gevecht. Einde Badr. Misschien wel voorgoed. heeft. Zo'n liedje, denkt hij, leidt lekker af van een mu terend virus. Nog zo'n daad van over moed: Ronald Koeman die zegt dat hij zijn Barcelona nog kampioen ziet worden. Nederigheid is geboden, denk je na de zoveelste mispeer (thuis gelijk tegen Valencia). Maar misschien moet je zoiets raars wel be weren. Ook al geloof je er niet meer in omdat Messi een voetbalwedstrijd be schouwt als een boswande ling, je roept gewoon dat je kampioen gaat worden. Overmoed in het kwadraat: Huub Stevens. Hij deed het toch. Hij heeft het bij zijn club Schalke 04 overgenomen van de ontslagen trainer. En hij ver loor natuurlijk prompt, want hij heeft een waarde loze selectie. Huub had het niet moeten doen, maar hij dacht: ik kan het nog, net als vroeger. Badr, Hugo de Jonge, Koeman, Stevens. Is het pijnlijk wat ze overkomt? Ja. Is het vermakelijk? Ook! René Hake die denkt dat hij FC Utrecht aan de praat krijgt. Arne Slot die denkt dat hij zonder fi nanciële hulp Feyenoord net zo goed kan laten voetballen als AZ. En dan zag ik nog iets anders. In De Slimste Mens maakt een zekere Emma Wortelboer een, vooruit, slimme indruk. De jonge vrouw is echt heel grap pig, zelfs Maarten van Rossem schiet in de lach om haar. Die combinatie, slim en geestig, maakt haar geschikt voor tv. Maar dan komt er een vraag die alles in een ander perspectief plaatst. Philip Freriks citeert uit het dagboek van Anne Frank. Hij vraagt Wortelboer wie schreef wat hij net voorlas? Emma Wortelboer flapt het er zo uit: Eva Braun? Na drie geslaagde uitzendingen ligt overmoed op de loer. Dan antwoord je in plaats van Anne Frank zonder nadenken Eva Braun. Het is geen ramp: zowel in het voetbal als bij televisie krijgt een overmoedig mens tweede en derde kansen. Gelukkig maar. Huub had het niet moeten doen, maar dacht: ik kan het nog, net als vroeger Zeeuwse spelers in de min Azzagari slaat slag met NAC De oude meester is geveld. Vitesse heeft Feyenoord en zijn coach in een heerlijk voetbalgevecht verslagen. Na de kraker in de eredivisie staat de Arnhemse club in de top drie en de club uit de Maasstad niet: 1-0. Vitesse heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van Fey- enoord in de Eredivisie. De Rot terdamse ploeg moest in Arn hem de eerste nederlaag sinds 27 oktober vorig jaar incasseren: 1-0. Na de nederlaag van de Rot terdammers in oktober vorig jaar bij Ajax (4-0) stapte trainer Jaap Stam op. Onder diens opvolger Dick Advocaat bleef Feyenoord 26 wedstrijden op rij ongeslagen in de competitie. De ploeg van de Hagenaar had daarmee de langste reeks zonder nederlaag in alle Europese competities in handen. Oussama Darfalou maakte W Met Bazoer drukte Vitesse Feyenoord terug kort voor rust het enige doel punt in de Gelredome. Feyen- oord liet in de tweede helft een handvol grote kansen op de ge lijkmaker liggen. Vitesse won de topper op zin derende wijze. Een uur lang do mineerde de equipe van coach Thomas Letsch. Onder aanvoe ring van Riechedly Bazoer, ga degeslagen door bondstrainer Dwight Lodeweges, drukte de Arnhemse formatie een idee- ëloos Feyenoord terug. Daarna volgde een Rotter- M dams offensief, waarbij levens grote kansen werden verprutst. Vooral Nicolai J0rgensen en Bryan Linssen lieten immense mogelijk heden liggen, ook door de fenome nale reflexen van doelman Remko Pasveer. Strompelend van geluk 40. Darfalou haalde Vitesse uiteindelijk de fi nish. En dat maakte de vreugde-ex plosie alleen maar groter. Matchwinner In GelreDome werd Oussama Dar- falou de matchwinnaar. De Alge rijn scoorde voor de derde compe titieronde achtereen. De assist kwam vlak voor rust van Loïs Openda, met zijn snelheid de aan vallende plaaggeest van Feyenoord. De Belg was, alleszeggend, in stel ling gebracht door Bazoer. Hij kreeg ook hulp van Marco Senesi, die stond te schutteren. Voor Letsch kwam zo alles bij el kaar. De hoge intensiteit, de enorme spanning én opnieuw klasse in een topwedstrijd. De op tredens tegen Ajax (2-1 verlies) en PSV (2-1 zege) waren eerder dit sei zoen geen toeval. ,,Dit was heerlijk voor de neutrale kijker, maar voor ons een thriller", sprak de Duitse trainer. ,,Dit was absoluut een top- duel. Alles zat er in. De eerste helft waren wij super. We domineerden en maakten een doelpunt. We had den ook een tweede goal moeten maken. Na een uur kantelde de wedstrij d. Vanaf dat moment werd het een voetbalgevecht. Maar als ik dan zie hoe ze zich bij ons voor de bal werpen, dan is dat heroïek." Advocaat paste Feyenoord aan Vitesse aan. De Arnhemse club meldde zich desondanks weer in de top drie, maar Letsch wilde van een titelrace niets weten. ,,We zijn dertien speelrondes onderweg, dus we staan hier niet toevallig", zei hij. ,,Maar er is in Nederland een top van acht clubs. En daarbij is Ajax maandag 21 december 2020 GO Het thema vandaag is: het verschil tussen moed en overmoed. Het zou een walk in the park worden, volgens kickbokser Badr Hari. Badr had zijn Roemeense tegenstander vooraf van het niveau Heerenveen genoemd, hijzelf was Real Madrid. Ik vermoed dat Badr Benzema in gedach ten had, volgens Zinédine Zidane trouwens de beste Franse spits ooit. Van alle valkuilen is die van de overmoed verre weg het verleidelijkst. Je krijgt een microfoon on der je snufferd en je begint een kerstliedje te zin gen. Dat kun je echt beter niet doen, maar je doet het toch. Hugo de Jonge deed het, of misschien overkwam het hem wel. Zo'n moment is groter dan jezelf. Misschien wilde hij bewijzen dat hij, bewindsman onder druk, alles onder controle FC TWENTE Net als een week eerder hadden de Zeeuwse spelers in de eredivisie weinig om voor te jui chen. Alleen Godfried Roemeratoe kon dat. 'Zijn' FC Twente won met 1-2 bij VVV-Venlo en staat nu zesde. Voor Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Jan Paul van Hecke (foto, Heeren veen) was het een verloren weekeinde. Nieuwkoop moest een nederlaag slikken bij Vi tesse (1-0), Van Hecke thuis tegen Heracles Al melo (1-2). ZEGE Voetballer Yassine Azza- gari uit Goes sloeg vrijdag avond een knappe slag met NAC Breda in de Keuken Kam pioen Divisie. Hij won met zijn ploeg met 3-0 van FC Volendam, waardoor NAC Breda naar de vierde plaats klom. Azza- gari viel overi gens pas kort voor tijd in. Julius Bliek (foto) uit Burgh-Haam- stede verloor met FC Dor drecht bij MVV Maas tricht (3-1), waardoor FC Dordrecht weer op de laatste plaats belandde. Vitesse velt Lex Lammers Arnhem Vitesse - Feyenoord 1-0 Opstellingen Pasveer Marsman Dasa Nieuwkoop Doekhi 71. Narsingh Bazoer Botteghin Rasmussen Spajic Wittek Senesi Tronstad Malacia Bero Toornstra 79. Touré Fer Tannane 61. Sinisterra Darfalou Diemers 89. Buitink Jorgensen Openda Linssen 68. Huisman 87. Bannis Scheidsrechter: Van Boekel Toeschouwers: 0 Onder Dick Advocaat bleef Feyenoord 26 wedstrijden op rij ongeslagen, het langst van alle Europese competities. Teun Koop- meiners (rechts) viert de 4-2 van AZ- ploegmaat Fredrik Midtsj0 tegen Willem II. FOTO XXXXXXX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34