Warria Primera Goes is al dicht: 'Met alleen een pakketpunt red je het niet' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Drie winkelkarretjes breed versperren ze het gangpad. Het onmiskenbare Vlaams van net over de grens is duidelijk hoorbaar. Ja, ja, denk ik, moord en brand schreeuwen dat Nederlan ders in hun land moeten blijven en ondertussen hier gangpaden blok keren met de hele familie. Vader, moeder en oma. Oma wijst een pot Nutella aan en de man pakt hem voor haar. Een discussie ontspint zich. ,,Laat haar toch...", zegt de man. Beslist grist zijn vrouw de pot uit zijn handen: ,,Nee, ze heeft er deze week al drie gekocht!" De ou dere Nutella-dader loopt stoïcijns door alsof het niet over haar gaat. speurend langs de schappen, op zoek naar nieuwe artikelen waar mee ze haar dochter tot wanhoop kan brengen. De kleine, oude vrouw leeft vermoedelijk in een ei gen wereld waar de Nutella altijd op is. In plaats van boos en geërgerd te zijn over blokkeerbelgen in de supermarkt, voel ik medeleven. De zorg voor een dementerende is zwaar, zeker in tijden als deze. Mis schien is dit een lichtpuntje voor hen, even met zijn drieën eruit naar de grootgrutter. ik eindelijk weer eens in de super markt. Om praktische redenen ben ik in een supermarkt waar ik zel den kom. Zo gauw je dan de groente- en fruitafdelingen pas seert, die doorgaans nog wel op el kaar lijken, is alles onvindbaar. Het gevolg is dat ik met één winkelbe zoek reeds mijn streefwaarde van 10.000 stappen op een dag haal. In de hoek waar normaal de beschuit staat, doemt hier een muur van frisdrankflessen op. Ik zucht diep en keer mijn kar nog eens om, op zoek naar een gangpad waar ik nog niet ben geweest. De medewerker die mij voor de vierde keer langs ziet komen, vraagt of ze me kan helpen en of ze misschien mee moet lopen om het voor me te pak ken. Ze is waarschijnlijk op cursus geweest 'omgaan met verwarde klanten'. Als ik bij de kassa ben, be denk ik dat ik nog wel degelijk fris drank moest hebben, maar ik durf niet meer terug te lopen. warrige familieleden. Wees vooral zorgzaam. De oude vrouw leeft vermoedelijk in een eigen wereld DE STELLING Vandaag: Ik verlang echt naar een witte kerst Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MAART 2021 Man bedreigt met mes mensen Pepperspray ingezet tegen dronken man SLUIS Drankrijder moet rijbewijs inleveren Vandaag sluiten honderden win kels met een pakketpunt. Bruna, AKO, The Read Shop en ook de 500 Primera-winkels. Lameijn: „Pri mera is een coöperatie van fran- chise-ondernemers. We hebben collectief besloten de winkels te sluiten. De manier waarop het nu gaat, is frustrerend voor zowel de ondernemers als voor de klanten. We kunnen alleen open blijven voor het brengen en halen van pak ketten. Ja, een paar postzegels. An sichtkaarten mag je niet verkopen. Met alleen een pakketpunt verdien je het zout in de pap niet." Koopzondag gesloten De Goese ondernemer mocht for meel op de plaatselijke koopzondag nog open zijn, maar daar heeft hij geen trek meer in. Tot 19 januari houdt Lameijn zijn Primera-winkel gesloten. ,,De koopzondag is altijd stiller dan de zaterdag. Ik blijf de komende vier weken dicht. We zien straks wel wanneer we open mogen en onder welke voorwaar den. Ik ga nu een beetje opruimen en daarna genieten van een lange kerst." Samen met brancheorganisatie NSO Retail vroeg Primera aan het kabinet om volledige openstelling van de winkels, nadat het kabinet eerder deze week besloot dat alle niet-essentiële winkels moesten sluiten in de tweede lockdown. Een reactie bleef uit. Lameijn begrijpt dat niet. ,,Als je pakketpunten tij dens een lockdown belangrijk vindt, hou ze dan open. En geef on dernemers een kans om iets te ver dienen, want met alleen pakketten red je het niet, ook niet met de extra vergoeding van PostNL." Natuurlijk begrijpt Lameijn dat het kabinet gezien het oplopende aantal coronabesmettingen moet ingrijpen. De uitvoering van de maatregelen voor de detailhandel slaat de plank wel mis, vindt hij. ,,Kijk, ik mag nog geen ansichtkaart slijten, terwijl Kruidvat het hele as sortiment mag blijven verkopen, Als je pakketpunten tijdens een lockdown belangrijk vindt, hou ze dan open terwijl daar ook niet-essentiële producten bij zitten. Het feit dat het niet gelijke monniken, gelijke kap pen is, leidt tot onbegrip bij klan ten. Mensen worden er ook boos om. Nee, het is geen pretje om op deze manier een winkel te exploi teren. De dag duurt ook heel lang als je achter in de zaak zit te wach ten tot iemand een pakketje komt ophalen." Averechts effect Lameijn denkt dat de sluiting van de pakketpunten een averechts ef fect kan hebben. ,,Bij pakketpunten die wel openblijven, zal het alleen maar drukker worden. Ik denk dat het beter is om consumenten te spreiden. Daar komt bij dat PostNL nu bij duizend pakketpunten de pakketten die daar nog liggen, zal moeten terughalen. En PostNL is nu al overbelast." maandag 21 december 2020 Het grijze gepermanente hoofd Na maanden bezorgservice, ben Fijne Feestdagen met of zonder Reageer op pzc.nl Weekend: Ik ga die app voor het open baar vervoer zeker gebruiken 520 reacties IsllEH ALLEEH HEH VIRUS IH i WAH HES HE? MIDDELBURG Een 65-jarige man uit Middelburg is gister avond aangehouden omdat hij op de Rotter- damsekaai in Middelburg mensen heeft bedreigd met een mes. De politie is na een mel ding naar de woning van de verdachte gegaan. Daar hebben agenten ge probeerd de man te fouil leren, maar hij weigerde mee te werken. De agen ten besloten daarom om de man aan te houden. Daarbij heeft de 65-jarige zich verzet en hij be dreigde de agenten. De man is overgebracht naar een politiecellen complex. OOSTBURG Een 21-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag in Oostburg aan gehouden, omdat hij dronken over straat liep. De politie heeft daarbij pepperspray moeten ge bruiken. Toen agenten de man aanspraken reageerde hij agressief. Hij rook boven dien sterk naar alcohol. De 21-jarige verzette zich zodanig dat er peppers- pray nodig was om de man onder controle te krijgen. De verdachte is overgebracht naar een politiecellencomplex voor verhoor. Een 29-jarige man uit Sluis heeft zaterdag avond zijn rijbewijs moe ten inleveren, omdat hij teveel alcohol had ge dronken. Agenten besloten de man te controleren, omdat hij opvallend rij gedrag vertoonde. Bij een blaastest bleek dat hij te veel alcohol had gedronken. Hij moest toen mee naar het poli tiebureau voor een uit gebreide ademanalyse. Daarbij bleek dat hij bijna twee keer zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. Daarop werd zijn rijbe wijs ingevorderd. Koopzondag? Nee, Frans La- meijn van de Primera-winkel in Goes is er klaar mee. Hij draait zaterdagmiddag gedecideerd de sleutel om. Voor ruim vier weken. ,,Ja, ik mag openblijven als pakketpunt, maar dat heeft geen zin als je geen boek mag verkopen, maar wel iemand een boek mag laten ophalen dat on line is besteld. Dit is niet aan klanten uit te leggen." Frank Balkenende Goes - Frans Lameijn, Primera Goes Eigenaar Frans Lameijn van de Primera-winkel in Goes plakt de mededeling 'gesloten' op de deur. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2