'We maken hier zo veel mensen blij mee' Nieuwe woontoren in Mortiere: schitterend of spuuglelijk? 5 KLEDINGBANK ZEELAND ONLINE VERKOOP maandag 21 december 2020 Als 'zwaar enthou siaste bezoekers' van de Kledingbank Zeeland weten de zussen Kitty en Hannah Vaas hoe belangrijk het is dat mensen ook deze corona-kersttijd goedkoop aan mooie kleren kunnen komen. Daar helpen ze graag bij door de online verkoop te regelen, zegt Kitty. „Dit is voor ons ook een kerstcadeau: we hebben de sleutel van onze favoriete winkel!" Maurits Sep Middelburg i ooie tweedehands kleding vinden is al jaren een passie van Kitty en Hannah. I Toen de Kleding bank in Middelburg er nog niet was, speurden ze de kringloop winkels af. Niet omdat ze arm zijn, hoewel ze ook geen honderden euro's voor een jasje betalen. Dat kunnen ze niet, en belangrijker: dat willen ze niet. Tien jaar Duurzaamheid, dat is een belang rijke drijfveer om tweedehands kleding te kopen en te promoten. Hannah is daar het fanatiekst in. ,,Ik neem mijn kinderen hier ook mee naartoe om te laten zien: zo kan het ook. En als het voor hen weer te klein is, breng ik het weer terug naar de Kledingbank." Kitty: ,,Ik hou van mooie kleding, maar ik zoek unieke dingen. Die vind ik hier. Weet je, als de kle dingfabrieken tien jaar geen nieuwe kleding zouden maken, hebben we wereldwijd nog ge noeg voor iedereen." Hannah spoort vriendinnen en collega's vaak aan ook de beurzen van de Kledingbank te bezoeken. ,,Vaak neem ik ook bestellingen van hen op. Dan maak ik een foto en die app ik. Als ze het mooi vin den, neem ik het voor ze mee." Precies dat idee kan veel mensen helpen nu de Kledingbank geslo ten is door de coronamaatregelen, bedachten de zussen. Ze stelden het voor aan Marisca van der Rande van de Kledingbank en die gaf hen toestemming - en de sleu tel. ,,Die dames zijn zo handig met sociale media. Dat helpt ons enorm." En de Kledingbank Zee land kan de online verkoop goed gebruiken. Het magazijn puilt uit van de bananendozen met goede kleding. De opbrengst van de ver koop wordt gebruikt voor de uit gifte van gratis kleding aan men sen die in armoede leven. Kersttruien op de grond De bestellingen stapelden zich snel op en zaterdag waren Kitty en Hannah al vroeg in de Kleding- bank om alles uit te zoeken. Een stapel kersttruien op de grond, een lading rokjes op tafel, een selectie overhemden voor heren ernaast. ,,We appen de foto naar de klant en die kan dan op basis van kleur en motief een overhemd uitkie zen", legt Kitty uit. ,,Het is leuk te laten zien wat hier allemaal voor moois te krijgen is", vertelt Hannah. ,,Ik hoop dat dit ook een effect heeft voor de lange termijn." Op één ding moe ten de dames wel goed letten, lacht Hannah: ,,Dat we onze eigen smaak niet laten meewegen bij wat we uit de enorme hoeveelheid kleren uitzoeken voor de mensen die iets hebben besteld." Blije mensen De zussen zorgen er de komende dagen ook voor dat alle bestellin gen bij de juiste klanten terechtko men, belooft Hannah. ,,Leuk toch? Kannetje koffie mee. Maken we er een leuke roadtrip van op Walche ren." Kitty: ,,Wat moet je anders in deze kerstperiode? De hele tijd Netflixen? Nee hoor, dan is dit veel leuker. Hier maken we zo veel mensen blij mee." Spuuglelijk. Wat een gedrocht. Terug naar de tekentafel. Maar ook: eindelijk wat diversiteit in bouwhoogte. Het ontwerp voor de woontoren in de Mortiere maakt in elk geval de tongen los in Middelburg. En met de ver koop zit het ook wel snor. Wendy Wagenmakers Middelburg Altijd lastig, een mooie flat tekenen. Maar als iemand het kan, dachten ze bij projectontwikkelaar AM, dan is dat Van Egmond Architectuur wel. De halve Mortiere komt van hun tekentafel. ,,En", zegt AM-di recteur Gino van Driessche, ,,in de jaren dertig had je ook gebouwen in vele verschijningsvormen. Dit zou er zomaar eentje kunnen zijn." De woontoren is kleurrijk, dat ze ker. Midden in het groen. En niet zo hoog als aanvankelijk de bedoeling was. ,,We mochten twaalf bouwla gen, maar hebben besloten dat het met acht bouwlagen mooier is", vertelt Van Driessche. ,,Er komen nog twee lagere delen naast met elk vier bouwlagen. Zo hebben we 53 appartementen in totaal." Half miljoen Die appartementen zijn allemaal van verschillende grootte, de prij zen variëren van drieënhalve ton tot een half miljoen. De belangstel ling is groot. ,,We hebben al hon derd geïnteresseerden. Niet ver wonderlijk, want Zeeland vergrijst. En in deze toren kunnen veel men sen dicht bij hun kinderen en kleinkinderen wonen." Voor ouderen die liever met beide benen op de grond blijven, bouwt AM nog 'levensloopbesten- dige' woningen bij het Frank Zap- paplein, achter het eiland. Ook ko- In deze toren kunnen veel mensen dicht bij hun kinderen en kleinkinderen wonen -Gino van Driessche, directeur AM men er nog meer appartementen elders in de wijk. De woontoren gaan komend jaar in de verkoop. Het is de bedoeling dat de nieuwe bewoners de sleutels eind 2022 of begin 2023 krijgen overhandigd. De zussen Kitty (l) en Hannah Vaas verzorgen de online verkoop voor de Kledingbank Zeeland. foto dirkjan gjeltema Artist's impression van het appartementencomplex Parkzicht in Woonpark Mortiere. foto am zeeland WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25