s? Je laten prikken is logisch Consument loopt deur bij kaasboerderij plat Boeren verdienden veel minder in2020 Mancave 2 NOSTALGIE BEELDVORMINGA In je trui naar de supermarkt. Het kan, want koud is het met tien graden niet. En dat blijft voorlopig zo. Ook tijdens kerst. Maar ondertussen droomt Bing Crosby nog altijd van een white christmas. Wat is dat toch, dat verlangen naar een witte kerst. Commentaar Dat is wel even schrikken: een variant van het coronavirus die waarschijnlijk nóg besmettelijker is. In Engeland heeft een mutatie van het virus in korte tijd het origineel overvleugeld. De eerste toelichting van deskundigen is niet al leen maar kommer en kwel: de nieuwe variant zou niet dodelij ker zijn dan de oude, en de vaccins die nu in de maak zijn zul len ons waarschijnlijk ook redelijk beschermen tegen de mu tant. Maar de hoge besmettelijkheid is wel beangstigend. Reden genoeg om zo mogelijk nog voorzichtiger te zijn. De uitbraak van de nieuwe variant vestigt meer dan ooit de hoop op de vaccins. Voorwaarde is dat we ons massaal laten prikken. Anders werkt het niet. Maar of dat zonder slag of stoot zal gaan? Uit onderzoek van de FNV blijkt dat maar iets meer dan de helft van het zorgpersoneel, de mensen die zich het eerst kunnen laten vaccineren, zonder meer bereid is dat te doen. Dit is verontrustend laag. Als zelfs een groot deel van deze vaklui niet overtuigd is, hoe krijgen we het dan voor elkaar dat een ruime meerderheid van de bevolking zich snel laat inenten? De FNV deed het onderzoek voordat het sombere nieuws uit Engeland kwam. En voordat we in Nederland weer een nieuwe piek in de besmettingen konden noteren. Het is nu piek over piek. Dus hopelijk beseft het hele zorgpersoneel inmiddels wel dat een prik ons enige houvast is. De rest van Nederland heeft iets meer tijd om zich deze onontkoombare medische logica eigen te maken. Nieuwe piek in de besmettingen zegt dat we ons allemaal zo snel mogelijk moeten laten inenten Dat meldt het vakblad Nieuwe Oogst. Door de coronacrisis kopen steeds meer consumenten bij de boer. Het afgelopen jaar is de omzet van boerderijwinkels verdubbeld. Lenny Nieuwenhuijse van Kaas boerderij Ter Nisse, die de eigen ka zen uit de kaasmakerij in een win kel bij de hoeve verkoopt, signa leerde afgelopen zomer al een toe genomen aanloop van regionale klanten. Consumenten zijn op zoek naar gezonde, eerlijke producten en zijn bereid daarvoor te betalen. ALMANAK De Terneuzenaar is hard aan het werk om een echte mancave te maken in de schuur achter in de tuin. Een lange bar met fusten bier, posters van langharige mannen in leer op grote moto ren, vlaggen van de lokale voet balclub en luie stoelen sieren zijn stek. Foto's van naakte De vraag naar boerenkaas stijgt al jaren. Handelaren kampen sinds medio zomer al met krimpende voorraden. De prijzen zijn daardoor gestegen. Overigens profiteert niet elke kaasmakerij van de crisis. Wie vooral de horeca en de toeristen- markt leverde, moest op zoek naar andere afzetkanalen. Een licht- Handelaren kampen sinds medio zomer al met krimpende voorraden puntje is dat supermarkten meer boerenkaas in de schappen leggen, om de kaasminnende consument aan zich te binden. Daarbij gaat het vaak om forse hoeveelheden. vrouwen ontbreken om zijn dochtertje Tess niet te shocke ren. Papa zegt tegen haar: „Binnen kort ga ik de overkapping verder mooi maken. Tess, een echt meisje dat van roze en glitters houdt, antwoordt: ,,Oh, leuk! Ga je alles roze verven?" Politie houdt telefonerende drugsrijder aan Automobilist knalt tegen verkeerslicht GOES Snelheidsduivel met 10 mille op zak Boeren hebben dit jaar veel minder verdiend dan in 2019. Het gemid delde inkomen van een teler en veehouder komt uit op 54.000 euro. Dat is 20.000 euro minder dan vorig jaar. De daling blijkt uit de jaarlijkse inkomensraming van Wageningen Economic Research. Dat signaleert tevens grote verschillen in inko men tussen agrarische bedrijven. Agrarisch bedrijfseconoom Harold van der Meulen: „Tussen en binnen de bedrijfstypen in de land- en tuinbouw zijn altijd al grote inko mensverschillen. De coronacrisis heeft de verschillen vergroot: het maakt veel uit of je leverde aan su permarkten of aan horeca en cate ring. Verrassend vind ik hoe krach tig de sector pot- en perkplanten zich heeft hersteld. Het meer thuis zijn heeft voor een impuls gezorgd bij de afzet van planten via de tuin centra." Ingehakt De pandemie heeft er wel in gehakt bij aardappeltelers en vleeskuiken- houders. Zij verloren fors omzet door sluiting van de horeca en pret parken. Ook het verbod op evene menten had invloed. Melkveehou ders kampten met lagere melkprij zen en hogere voerkosten. veel lager dan het gemiddelde van 8 procent. En in Zeeland is de kans op sneeuw nog veel kleiner." Al leen als de weerkaarten de ko mende dagen drastisch verande ren, maken we nog kans op sneeuwvlokken. Verlangen naar een witte kerst ve het Om maar meteen met de deur in huis te vallen. De kans op een witte kerst is klein, heel klein, zegt meteoroloog Yannick Damen van Weeronline. ,,De landelijke verwachting is 5 procent. maandag 21 december 2020 Melkveehouders die zelf kaas maken en verkopen, hebben een goed jaar achter de rug. De vraag nam toe en de prijs lag met 5 euro per kilogram op een hoog niveau. Frank Balkenende Nisse Tip? redactie@pzc.nl SINT-MAARTENSDIJK Een 19-jarige man uit Sint-Maartensdijk is in die plaats betrapt, terwijl hij onder invloed van drugs achter het stuur zat. Hij werd aangehou den en moest mee naar het politiebureau. De man werd vrijdag avond laat opgemerkt door een motoragent, omdat hij zijn telefoon gebruikte tijdens het rij den. Op de Jacoba van Bei- erenstraat werd hij staande gehouden. De man was mogelijk onder invloed van thc, cocaïne en mdma. Een bloedtest moet uitwijzen of hij echt onder invloed was. TERNEUZEN Een 20-jarige man uit Aardenburg is vrijdag rond 21.00 uur aange houden in Terneuzen, nadat hij op hoge snel heid tegen een verkeers licht was gereden op de Guido Gezellestraat. De agenten zagen de man hard langsrijden en besloten hem te volgen. De auto reed kort daarna in op een verkeerslicht. De twee inzittenden stapten daarop uit en renden weg, maar ze konden beiden achter haald worden. De ver dachte is aangehouden voor de eenzijdige aanrij ding en zijn poging te ontkomen aan de politie. De politie heeft vrijdag avond op een parkeer plaats aan de A58 bij Goes een 22-jarige man uit Clinge aangehouden. Voordat hij werd aange houden, dumpte hij een geldbedrag op de par keerplaats. Hij bleek zo'n 10.000 euro in zijn auto te hebben. De man reed zichzelf in de kijker toen hij met hoge snel heid een politieauto passeerde. Met een la- sergun werd zijn snel heid vastgesteld op 142 kilometer per uur. De man is aangehouden voor witwassen en krijgt een bekeuring omdat hij te hard reed. Verlangen Frank Balkenende Colijnsplaat Timo van de Kasteele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22