Waarom verlangen we hier toch naar? De sterren kerstmenu JOL Veel personeel in de zorg wil geen vaccinatie tegen corona Lesley is weer 's lands beste Engeland op slot, vandaag spoedoverleg Bing Crosby zong erover en als december aanbreekt, speculeren we erover. Maar waarom verlangen we toch zo naar -een witte kerst? Want de kans dat hij er dit jaar komt, is nihil. „Zeker in Zeeland'', zegt metereoloog Yannick Damen. zeeland2 FNV wil dat kabinet snel twijfels over inenting wegneemt Zeeuwse tennisster pakt voor derde keer de landstitel «sport u Het Nederlandse kabinet kwam gisteravond laat met het besluit ook de veerbootroutes tussen Neder land en Engeland per direct dicht te gooien. De EU-landen hebben gisteren spoedoverleg gehad over de nieuwe zeer besmettelijke coronavariant. De 27 lidstaten spraken over hoe en of het personenverkeer tussen En geland en het Europese vasteland moet worden verbroken. De vraag lag op tafel of de toegang op enig moment wel mogelijk wordt voor Britten die een negatieve corona test kunnen overleggen. Vanoch tend belegt Duitsland om elf uur een overleg tussen de speciale cri sis-attachés van de Brusselse EU- ambassades over het Europese ant woord op de Britse virusvariant. Gisteren rees in de Tweede Ka mer aanvankelijk onbegrip over het kabinetsbesluit om per zondagoch tend zes uur slechts vluchten uit Londen te verbieden en de veerbo ten door te laten gaan. ,,Het virus reist niet exclusief per vliegtuig'', sneerde D66-Kamerlid Jan Pater- notte op Twitter. Veerboten Na het vliegverkeer zou nu ook het personenverkeer per veerboot zijn gestopt. Vracht kan wel per veer boot naar Nederland worden ver scheept. Het gaat om 28 veerboten per week die via drie verschillende routes Nederland bereiken. Ge middeld reist een op de drie Brit ten per veerboot, de rest komt per vliegtuig. Reizigers konden giste ren nog wel met de auto of boot van en naar het Verenigd Konink rijk, al raadde het ministerie van Buitenlandse Zaken zo'n reis af en moeten mensen die terugkeren tien dagen in thuisquarantaine. Veerdienst Stena Line zag direct meer passagiers die vanuit Har wich naar Europoort wilden. De Jonge bezorgd VWS-minister Hugo de Jonge liet gisteren weten bezorgd te zijn. Vandaag zal het OMT (Outbreak Management Team) van deskundi gen overleggen op basis van de nieuwste kennis die 'mogelijk' tot voorstellen voor aanscherpingen leidt. De Ministeriële Commissie Crisisbeheersing (MCC) zal dan morgen met de meest betrokken ministers een besluit nemen. De Jonge reageerde tamelijk nuchter op het nieuws over de mu tatie van Covid-19. ,,Op dit mo ment is onze informatie dat het zich mogelijk sneller verspreidt, maar dat het geen ernstiger ziekte verloop kent. Ook vaccinatie blijft net zo effectief, ook met deze mu tatie. Dat geeft geen onrustiger beeld ten opzichte van de kennis die we tot gistermiddag hadden.'' »P4 en ZEELAND 2 Nieuwsmedia Blader snel door en bekijk de aanbiedingen. Dat is het an Albert Heijn FOTO IZAAK VERKESTE P3 en ZEELAND 2 en 6 Snelle variant corona leidt tot paniek in de EU Engeland is na de ontdekking van een agressievere Covid-19- mutatie dit weekend volledig af gesloten van de buitenwereld. Het land verlaten per vliegtuig, veerboot en trein is verboden. Turkije besloot gisteravond vluchten uit Nederland te weren wegens de coronamutatie die ook in ons land is opgedoken. Jan Hoedeman Den Haag Regenachtige dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1