T i O Youp laat weinig los over oudejaars 'Het past bij die schriftgeleerden elke dag in die talkshows' Bram van der Vlugt 1934-2020 16 MEDIA CULTUUR UW SOUNDTRACK En uw verhaal? Het ongelooflijke is gebeurd: corona heeft zelfs Sinterklaas geveld. Zo voelt het voor massa's twintigers, dertigers en veertigers. Acteur Bram van der Vlugt is zaterdagochtend vroeg op 86-jarige leeftijd in zijn slaap overleden. En ja hoor, dat nummer had Hazes ook uitgebracht I ijdens het WK voetbal in 1974 in Duitsland hadden we een cassette bandje dat voor elke wedstrijd in de bus werd afgedraaid. Joe Cocker met het live album Mad Dogs Englishmen. We luisterden naar Blue Medley dat exact 12 minuten en 46 se conden duurt. Altijd als we dat nummer hoor den, hadden we als speler het gevoel: dat komt wel in orde. Dat bandje was voor de finale kwijt geraakt. We moesten met de ploeg verhuizen naar München en opeens was dat ding weg. Gek toch? Joe Cocker zelf hoorde later dat verhaal. Toen hij in Nederland was, nodigde hij mij uit en gaf me een dvd met een persoonlijke boodschap. Laatst belde er nog ie mand van een televisieprogramma. Of ik die dvd van Joe Cocker nog heb. Maar ik kan hem nergens meer vinden. Weer kwijt, haha.'' ,,Het was net als bij André Hazes. Alles en iedereen hing altijd maar om hem heen. Nie mand die tegen die mensen zei 'nou even weg wezen'. Laatst zag ik na de dood van Maradona een nummer voorbijkomen. In het Spaans. Ik dacht: hé, dat nummer ken ik. Dus ik zoeken in mijn collectie. En ja hoor, dat nummer had Hazes ook uitgebracht. Hazes en de Belgische zangeres Dana Winner. Als je alles weet heet het. Prachtig nummer. Past ook prima bij al die mensen die dagelijks in die praatprogramma's zitten als schriftgeleerden. Cocker en Hazes, ze zijn voor mij de absolute top.'' Lied voor muzikanten in nood Baby Dulles overleden braham Rutger van der Vlugt (Den Haag, 28 mei 1934) had zelf gegruweld van de be wering dat Sinterklaas zou zijn gestorven. Want, zei Van der Vlugt zelf steevast met zijn prachtige, licht geaffecteerde stem, hij was toch slechts de adviseur van de Sint, naar wie ook nog bitter weinig werd geluisterd. Die rol vervulde hij tot aan het einde van zijn leven, want afgelopen zomer hees Van der Vlugt zich in zijn witte onderjurk en rode mantel voor de opnames van De Grote Sinterklaasfilm, die dit najaar te zien was in de bioscoop. Met onnoemelijk veel plezier vertelde hij begin oktober aan deze krant: ,,Als je 25 jaar het monopolie hebt om hem na te doen op televisie, dan is dat een norm ge worden, waaraan mensen gehecht zijn geraakt. Drie generaties zijn opgegroeid met die Sinterklaas. Dus als een filmpro ducent denkt: ik zou weleens een sinter klaasfilm willen maken, dan is het handig om die Sinterklaas te casten die preten deert de echte te zijn en die ook door veel mensen als zodanig wordt beschouwd. Daar doe ik graag aan mee.'' Hoewel de opnames in relatief corona- luwe maanden plaatsvonden, deed het Van der Vlugt deugd dat alle crewleden op de set zich aan een strikt coronaproto col dienden te houden. Uit hetzelfde in terview: ,,Deze tijd is verschrikkelijk. De angst voor corona is bij mij in volle hevig heid teruggekeerd. Ik zie filmpjes langs- Tegenover deze krant verklaart de 66-jarige cabaretier dat hij 'verder geen mededelingen doet' over het programma. ,,De confe rence gaat door en op oudejaars avond zien jullie hoe'', meldt hij. In Even tot hier was hij tegen over presentatoren en collega cabaretiers Niels van der Laan en Jeroen Woe ook weinig spraak- zaam over de voorstelling met de titel Korrel Zout. Wel zong hij een actuele versie van zijn kerst hit Flappie, getiteld Wappie, over de kerstdagen van een corona ontkenner. Tijdens de eerste golf lag hij zelf met corona in het zie kenhuis. Op sociale media werd het liedje veelvuldig gedeeld. De conference gaat door, en op oudejaarsavond zien jullie hoe Zeker is nu dat Nederland op 31 december kan kiezen uit twee oudejaarsconferences. Naast Van 't Hek beschouwt op RTL 4 Guido Weijers het coronajaar. Ook hier is niet bekend waar de voorstelling vandaan komt. De theaters zijn gesloten voor pu bliek en in televisiestudio's zijn weinig mensen welkom. Op tv zullen Van 't Hek en Weijers his torische kijkcijfers bereiken, nu iedereen wordt geacht oude jaarsavond zo veel mogelijk in kleine, huiselijke kring te vieren. Naast Korrel Zout brengt BNNVara op oudejaarsavond ook de eerste uitzending van Matthijs Gaat Door op NPO 1, het nieuwe programma van Matthijs van Nieuwkerk. Welk lied zal ons altijd blijven herinneren aan deze tijd? In de aanloop naar onze Soundtrack van corona aan het einde van het jaar spreken muziekliefhebbers zich uit. Vandaag: oud-top- voetballer en columnist Willem van Hanegem met Als je alles weet van André Hazes. Wij zijn ook benieuwd naar uw per soonlijke verhaal. Vertel ons welk e nummer voor u speciaal was in het coronajaar 2020 en waarom. Mail naar soundtrack@dpgmedia.nl en vermeld er ook uw leeftijd en woonplaats bij. Elke maandagavond draait Kai Merckx om 20.20 uur een Soundtrack van corona op Qmusic, gebaseerd op een inzending van onze lezers en de luisteraars van Q. maandag 21 december 2020 PC MUZIEK Eric Clapton en Van Morrison hebben een nummer ge maakt tegen de lockdownmaat- regelen. De op brengst van Stand and De liver gaat volle dig naar muzi kanten die door corona in finan ciële nood zitten. MUZIEK Het drie maan den oude doch tertje van 3JS- zanger Jan Dul les is zaterdag overleden. Op sociale media sprak Dulles van 'de ergste nachtmerrie die je als ouder kunt voorstellen'. De oorzaak van haar dood is onduidelijk. 3 ■o 6lk wil niet vergeten worden, daar heb ik nog even geen trek in Jeroen Schmale Hoe de tiende oudejaarscon ference van Youp van 't Hek eruitziet blijft tot de laatste uren van 2020 een raadsel. Van 't Hek zei zaterdag in het tv-programma Even tot hier de voorstelling te spelen, maar zwijgt over inhoud en locatie. Jeroen Schmale -Youp van 't Hek Mikos Gouka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16