7 KERSTSTALLENROUTE STEKENE Lichtjes in donkere tijden. Voor veel mensen in deze coronatijd zijn dit tekenen van warmte en vooral hoop. De wijk Kiekenhaag in Stekene geeft bezoekers al 20 jaar een goed gevoel. De voortuinen staan vol verlichte kerststallen. ,,Maar we gaan niet bij de pakken neerzitten. De lichtjes, sfeerele menten, kerststalletjes van nostal gisch tot modern, het mag er weer allemaal zijn." De warmste buurt van Stekene staat tot 6 januari volgend jaar open voor bezoekers. De nadruk ligt op veiligheid door zichtbaar te zijn en op het houden van vol doende afstand. De Cock gaat er van uit dat een sprookjesachtige wandeling door de wijk zeker nu veel deugd kan doen. ,,De fonke lende lichtjes nodigen uit om naar buiten te komen. Misschien stra len ze als het licht aan het eind van de tunnel: alles komt goed in 2021." veel bijval. Persoon timmerde de ja ren daarna vol enthousiasme voor veel bewoners een kerststal in elkaar met door hemzelf gegoten beeldjes. Er kwam direct ook een feestcomité van de grond om de onderlinge band in de wijk te verstevigen. De werk groep pakt jaarlijks uit met activitei ten voor kinderen rond Pasen, Sinter klaas en zelfs met een wijkkermis. Maar het meeste werk wordt wel be steed aan de kersttijd om de wijk een feeërieke uitstraling te geven. Het feestcomité knutselde zelf de sterren in elkaar die nu bij iedere wo ning prijken. Verder zorgen de bewo ners zelf voor de invulling van hun voortuin met een stalletje en de no- We gaan niet bij de pakken neerzitten. De lichtjes, de kerststalletjes, het mag er weer zijn dige lichteffecten. De Cock: ,,Onze wijk werd mede door de plaatselijke wandelclub De Smokkelaars goed op de kaart gezet. De vereniging stip pelde jaren een kerststallenwande- ling uit." Zo genoten jaarlijks hon derden wandelaars en andere belang stellenden van het schouwspel in Kiekenhaag. ,,Als wijkvereniging hielden we vooraf een officiële inwij ding, met een feesttent, muziek en een borrelkot; alles om de mensen in de wijk en er buiten dichter bij elkaar te brengen. De ware kerstgedachte komt dan naar boven." De Cock kijkt een beetje weemoedig terug op de afgelopen jaren. Zeker nu corona roet in het eten gooit en alle andere activiteiten geschrapt zijn. De gemeente Stekene, net over de Belgische grens, heeft haar inwoners aan gemoedigd om zoveel mogelijk met licht naar buiten te komen. De wijk Kiekenhaag spant hierbij de kroon. In de drie lange straten van deze wijk brandt in het donker bij iedere woning een ver lichte ster en staat in bijna iedere voortuin een verlichte kerststal. ,,De laatste jaren was onze wijk zo wat een toeristische attractie", zegt Stefan De Cock van feestcomité Kiekenhaag. ,,Voor wie alles wil komen bewonderen, ligt de na druk nu op veiligheid en afstand houden van elkaar." De bewoners van de ruim 250 woningen vormen een hechte ge meenschap. Het lichtspektakel rond kerst, waar de hele wijk elk jaar naar uitkijkt, is begonnen in 2000. Het was wijkbewoner Lu- cien Persoon die twintig jaar gele den als eerste een kerststal in zijn voortuin plaatste. Hij kreeg direct vrijdag 18 december 2020 Licht en hoop in wijk Kiekenhaag Edy de Witte - Stefan De Cock Stekene De kerststallen route wordt aan het begin van de wijk aan gekondigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54