Martijn (23) en Fleur (19) tuigen spontaan een bezorgdienst op 7 KERSTPAKKETTEN BEWONERS ALLÉVO Dozen op de transportwagens tillen, naar binnen, even wachten voor de schuifdeuren, dozen onder de kerstboom zetten en weer terug naar de auto voor hetzelfde ritueel: leden van de Ladies' Circle Schouwen-Duiveland zorgden ervoor dat de woongroepen van Allévo dit jaar niet zonder kerstpakket zitten. De dames brachten in totaal 60 ge vulde dozen langs. Gistermiddag brachten ze de laatste levering bij Cornelia in Zierikzee. Eerder kre gen de Duinen in Haamstede en Borrendamme al dozen afgeleverd. Het is even sjouwen voor Miriam van 't Veer en Marije van de Velde van de serviceclub, maar dan krij gen ze er ook wat voor terug. Na melijk heel veel dankbaarheid. ,,Dit is zo'n warm gebaar!", zegt manager wonen en zorg Marika Verbeek van Cornelia. ,,Er waren tijdens de eerste lockdown al mooie initiatieven voor onze be woners en nu tijdens de tweede lockdown gaat het gewoon door." De dames van de Ladies' Circle hebben de dozen niet zelf gevuld. Daar hebben ze de leerlingen van vier basisscholen op Schouwen- Duiveland voor weten te porren. Die gingen er enthousiast mee aan de slag. Ze versierden hartjes, maakten tekeningen, vulden do zen vol met onder andere kerst- kaarten, lekker ruikende bodyloti ons, koffie en natuurlijk genoeg te snoepen. Eerste keer Van 't Veer en Van de Velde zijn lid van de commissie Handen uit de mouwen, die acties verzint. ,,Het idee om kerstpakketten rond te brengen, was nieuw. Het is de eer ste keer dat we het doen en we hebben afgetast of het haalbaar was." ,,We hebben nu in de eigen kennissenkring rondgekeken en zo kwamen we bij Allévo uit. We hebben vier scholen benaderd om mee te doen: de Theo Thijssen- school en de Jan Wouter van den Doel in Zierikzee, Helchersee in Scharendijke en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede wilden mee werken. Bij de ene school deden meerdere klassen mee, bij de an dere alleen groepjes, maar ze zijn zo fanatiek aan de slag gegaan dat we zelf versteld staan van wat het heeft opgeleverd", vertelt Van de Dit is zo'n warm gebaar Velde. ,,Ze zijn zo luxe geworden, dat hadden wij ook niet durven hopen. De kinderen van de Theo Thijssenschool hadden zelfs zo veel ingezameld, wel 25 dozen, dat ze zelf het initiatief namen om ook een doosje bij woonlocatie Mitt Hem (van Eilandzorg, red.) in Zie- rikzee af te leveren." Ook ondernemers waren bereid om mee te werken. ,,Jeroen van 't Leven van Life Design heeft een kerstboom ontworpen waarop kinderen konden aanvinken welke producten ze wilden schenken en Rap Repro in Zierikzee heeft ze voor een gereduceerde prijs ge- print op papier. YourSurprise heeft de dozen van de pakketten gesponsord." Van de Velde vertelt dat de Ladies' Circle de actie vol gend jaar mogelijk verder uitbreidt over Schouwen-Duiveland. Verrassen Activiteitenbegeleidster Eline van Klinken van Cornelia: ,,We gaan onze bewoners verrassen. Op veel afdelingen hebben we de ko mende weken kerstactiviteiten en we zullen per woongroep één of twee kerstpakketten gaan uitpak ken met natuurlijk kerstmuziek op de achtergrond." Esme Soesman Zierikzee Over heel het eiland willen ze pak ketjes rondbrengen. Over tarieven maken ze één-op-één afspraken zo dra een ondernemer hen benadert. ,,We willen er natuurlijk wel ^ets aan verdienen, maar het hoeft geen vetpot te zijn. Dit is vooral bedoeld om de middenstand te helpen. En we willen lekker bezig zijn." Want thuis zitten? Dat vindt het stel helemaal niets. Martijn, die in Zierikzee woont, werkte vier jaar lang bij Intersport. Sinds deze maand zit hij thuis. Druk sollicite rend, want hij wil dolgraag weer aan de slag. In de detailhandel. Het liefst mannenmode. Fleur, uit Nieuwerkerk, volgt een opleiding tot kapster in Rotterdam. Ook zij zit, zeker tot het einde van deze lockdown, thuis. Direct aan het regelen Zierikzeeënaar Kees Bin wierp gis teren een balletje op op de Face- bookgroep ZierikzeeNieuws over de oprichting van een bezorgdienst. Toen een oud-collega Martijn hier over tipte, sloeg die gelijk aan het regelen. Een auto kunnen ze lenen van Fleurs ouders of oma of ze kun nen op pad met de caddy van Phone Repair Zeeland. ,,Dat is voor hem dan weer rondrijdende reclame". Autorijden doet Martijn al jaren én zelfs met bezorgen heeft hij er varing. ,,Ik ben ook nog weleens pizzabezorger geweest. Die zijn lekker snel." De twee worden over stelpt met positieve reacties. ,,We hebben nu nog niets concreets, maar dat komt hopelijk vanzelf." Wie interesse heeft, kan contact opnemen via padmosmartijn@ gmail.com. vrijdag 18 december 2020 SD Warm gebaar van Ladies' Circle Valeska Nastaly Zierikzee Activiteitenbegeleidster Eline van Klinken neemt een pakket in ontvangst van Marije van de Velde van Ladies' Circle Schouwen-Duive land. Links Circle-lid Miriam van 't Veer en rechts activiteitenbegeleider Eelco Prince. foto sandra schimmelpenninck - Marika Verbeek, Cornelia Martijn Padmos (23) werkte ja renlang in de detailhandel. Fleur van Dam (19) volgt een opleiding tot kapster. Maar nu zitten de twee noodgedwongen thuis. Niet voor lang, hopen ze. Het tweetal is spontaan een bezorg dienst gestart. be wc Martijn Padmos en Fleur van Dam helpen de ondernemers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50