ZEELAND 15 De voetbalster uit Kapelle speelt nu nog in een jongensteam van JVOZ, maar trainde al mee bij de meisjes van Ajax en PSV. Een droom die uitkomt, maar ze moet nog wel een keuze maken. Ben van den Aarssen Vlissingen Soms kan ze zelf niet geloven wat haar allemaal overkomt. De ene keer traint ze mee bij PSV en de andere keer mag ze ook bij Ajax haar kunsten laten zien. Voor Da nique Tolhoek (15) lijkt het coro najaar daardoor onverwacht een mooi einde te krijgen. Beide top clubs zijn in haar geïnteresseerd. Binnenkort moet de jonge aan- valster van JVOZ knopen door hakken en een keuze maken. ,,Ik laat me vooral leiden door mijn gevoel. Ik wil kijken waar ik me het beste thuis voel en waar ik me in sportief opzicht het beste kan doorontwikkelen." Als lid van Oranje onder 15 staat ze al langer op de radar bij de top clubs. Eerder al bij PSV en sinds kort ook bij het talententeam van Ajax. Door het coronavirus kwam het er dit voorjaar niet van om deel te nemen aan een stage in Eindho ven. Ondertussen heeft ze daar al wel twee keer getraind en een on derlinge wedstrijd gespeeld. Dins dag was ze voor een training op de Toekomst, in Amsterdam. Van ze nuwen heeft ze bij dat soort eer volle uitnodigingen geen last meer. „Alleen maar gezonde span ning.'' Tagliafico en Martinez Natuurlijk knipperde ze op de Toekomst wel even met haar ogen. ,,Het is een droom die uitkomt. Als jong meisje al wilde ik profvoet balster worden en dan sta je daar ineens.'' De dag in Amsterdam be gon met een medische keuring, waarbij onder andere een hart- filmpje werd gemaakt. Ineens stond ze oog in oog met Nicolas Tagliafico en Lisandro Martinez, de twee Argentijnen van Ajax die daar ook waren voor een test. Nee, handtekeningen heeft ze niet ge vraagd. Lachend: ,,Dat durfde ik niet.'' Onder leiding van trainer/coach Suzanne Bakker werd er door het talententeam een stevige training afgewerkt, met veel contactoefe ningen. Eén op één, twee tegen twee, steeds feller. Tolhoek, die bij Ik wil kijken waar ik me het beste thuis voel en waar ik me in sportief opzicht het beste kan doorontwikkelen JVOZ als enige meisje in een jon gensteam speelt, had het gevoel dat ze lekker mee kon doen. ,,Bij de jongens gaat het net een tikje snel ler.'' Later volgde een krachttrai ning. Tolhoek genoot en voelde zich opgenomen in de groep. ,,Met meiden praat je toch over andere dingen dan met jongens.'' Ook was er nog een positief ge sprek met coach Bakker en werd ze gevraagd voor een vervolgtraining in de komende week. Maar ze wordt ook nog een keer in Eindho ven verwacht. Vader Hans Tolhoek en andere familieleden hebben het druk met alle logistiek. Pa, die zelf voetbalde bij Kapelle, maakt er graag een grap over. ,,We zoeken nog een taxibedrijf." Vanwege co rona was Tolhoek zelf niet welkom op het terrein bij Ajax. Vanuit de verte kon hij de prestaties van zijn dochter volgen. ,,Alles bij Ajax draait om details. Iedereen ziet er qua kleding piekfijn uit. Danique moest haar voetbalschoenen zelfs afplakken. Ze speelt op Nikes en Ajax heeft een contract met Adi das.'' Combineren Ondertussen moet de jonge voet balster ook op school de nodige ballen in de lucht houden. Tolhoek is op het Scheldemond College in Vlissingen bezig met haar exa menjaar Mavo 4. De school heeft een Loot-status en verleent alle medewerking aan haar sportacti viteiten. „Daardoor valt het alle maal nog steeds te combineren.'' Als corona het toestaat wacht Tol- hoek in februari nog een nieuwe uitdaging. Oranje onder 16 neemt in Portugal deel aan een internati onaal toernooi en de jonge Zeeuwse zit in de voorselectie. ,,Ik moet me nog wel in de definitieve selectie spelen en dat geldt na tuurlijk ook voor Ajax en PSV." Voorlopig geniet Tolhoek van alle ervaringen die ze opdoet. ,,Hier heb ik het allemaal voor ge daan.'' vrijdag 18 december 2020 GO Danique Tolhoek voetbalt nu nog in een jongensteam van JVOZ FOTO LEX DE MEESTER Danique Tolhoek in actie namens JVOZ. archieffoto chris ronde - Danique Tolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43