Vermeulen zat met rood hoofd op de baan O O) CD O 14 ZEELAND Plan voor eredivisie zaalvoetbal blijkt onrealistisch Paauwe De Kunder Natuurlijk werd het bericht na de pers conferentie van vorige week dinsdag positief ontvangen binnen de gelede ren van Groene Ster. Maar het zorgde tegelijkertijd ook al direct voor verba zing, vertelt bestuurslid André Siere- veld. ,,Het was dubbel. Natuurlijk ben je blij dat je weer wat mag gaan doen, maar aan de andere kant was ik ook wel verbaasd. Heel het land ligt stil en wij mogen ineens gaan voetballen?" Nu, zo'n tien dagen later, blijkt die verba zing meer dan terecht. ,,Het was vooral afwachten en kijken wat er ging gebeu ren. De KNVB kwam met twee scena rio's, die hebben we woensdagavond besproken." Onrealistisch Siereveld was namens Groene Ster aan wezig bij de Zoom-meeting, die eigen lijk een uur zou duren. Maar nadat het eerste scenario geschetst was, werd de conclusie door de zestien eredivisie- ploegen vrij snel getrokken. ,,Er was groen licht van het NOC*NSF om op basis van het topsportprotocol de com petitie te hervatten, maar met de no dige kanttekeningen." Totaal onrealis tisch, vervolgt de oud-speler. ,,Dat be tekende wekelijks testen, regels voor het douchen en vervoer op minimaal anderhalve meter afstand. Dat wil zeg gen dat wij met vier bussen naar een uitwedstrijd kunnen gaan." Maar dat was nog niet alles. ,,Het tes ten is op eigen kosten. Dat zou 750 euro per week zijn, in de hoop dat het vanaf februari niet meer nodig is. Maar wat als dat heel het seizoen duurt?" Daarin kan de KNVB niks betekenen en dus legde de bond de bal bij de clubs. Die waren het unaniem met elkaar eens. ,,Alle clubs, ook de echt grote clubs, vonden het totaal onrealistisch en niet haalbaar." Versoepelingen De verschillende verenigingen hebben nu tot aanstaande maandag om hun keuze door te geven. Siereveld deed dat al namens Groene Ster en ging voor scenario twee. „Wachten tot het kabi net met versoepelingen komt. Tot dat moment ligt het gewoon stil." Groene Ster, dat er bewust voor koos om de af- gelopen periode niet te trainen, kan dus opnieuw in de wachtkamer. ,,Ze hopen begin maart weer te starten, als dat zo is spelen we de competitie uit. Begin nen we later, zoeken ze een alternatief." Dan zouden wij met vier bussen naar een uitduel kunnen gaan Voetbalbond KNVB zou enkel bij goedkeuring van alle partijen kiezen voor de eerste optie, maar de assistent trainer verbaast zich over de houding van de voetbalbond. ,,Wat doet de KNVB voor ons? Eigenlijk niks. Ze scharen ons onder topsport, maar zaal voetbal heeft niet eens de A-status. Het is vreemd dat ze niks doen, het is ge woon een onrealistische oplossing." Voorlopig blijft het licht in de Baskens burg dus uit. „Zonder wedstrijden, ver dwijnt de passie voor het spelletje. Je doet het nergens voor. Dat maakt deze periode zo lastig." Wat was bijvoorbeeld Ver- meulens grootste blunder als tennisscheidsrechter? Wat zou hij elke dag wel kunnen eten? En welke tennisser heeft zijn werkdag weleens vergald? Wij vroegen het de internationaal tenniscoach en voormalig in ternationaal scheidsrechter. Om maar meteen met die eerste vraag te beginnen: Sven Vermeulen heeft wel wat blunders gekend. ,,Absoluut, meerdere'', zegt hij eerlijk, met een lach op zijn gezicht. ,,De grootste blunder, waar ik het meest van baal, was tijdens de finale van het ABN Amro-toer- nooi. Ik zat op de servicelijn en callde de ene na de andere bal fout. Je komt dan gelijk op de camera, heel de wereld ziet hetDan zit je wel met een hartslag van 180 en een rood hoofd. Dat was mijn hoogte punt qua blunderschap.'' Italiaans Zijn antwoord op de vraag wat hij iedere dag wel zou willen eten, is een stuk korter. Lang hoeft Vermeulen er ook niet over na te denken. „Pasta's, Ita liaans", zegt de Vlissinger met een. Maar als hem gevraagd wordt welke speler zijn werk dag een keer écht vergald heeft, komt er een wat langer ant woord. ,,Nu moet ik oppassen, want nu ga ik namen noe men'', zegt de oud-tennis- scheidsrechter. ,,Maar met voormalig toptennisser Jesse Huta Halung heb ik behoorlijk wat discussie mee gehad, waarbij ik ook echt wat moei lijk dingen kon loslaten.'' Ben je benieuwd geworden naar de antwoorden die pro fessioneel tennistrainer Sven Vermeulen gaf op de 22 andere vragen? De video '25 vragen aanis te bekijken op pzc.nl/sport. vrijdag 18 december 2020 GO I Marvin Paauwe is ook komend seizoen trainer van Kruiningen. Hij is nu bezig aan zijn eerste jaar bij de vier deklasser. In de competitie kreeg zijn ploeg dit sei zoen nog geen tegengoals. 3 De tweede pe riode van Marc de Kunder als trainer van Spui krijgt een derde hoofd stuk. De oefen- meester, die sinds 2018 aan het roer staat bij de zaterdag vierdeklasser, heeft zijn con tract met een jaar verlengd bij de club. Het Zeeuws kampioen schap cross vindt komend jaar niet plaats in Westdorpe, maar in Aar denburg. De El- derschans- cross op 13 maart geldt dan als ZK. Kijk voor de hele agenda op pzc.nl/sport. Groene Ster Vlissingen weer in de wachtkamer Even leek er goed nieuws te zijn voor zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen. Topsport, waaronder dus de eredivisie van het zaalvoet bal, kreeg vanuit het kabinet toe stemming om vanaf gisteren de competities te hervatten. Maar nu de stofwolken zijn opgetrokken blijft er van dat optimisme eigenlijk weinig over, want realistisch is dat plan allerminst. Daniël Wissel Vlissingen In sporthal Baskensburg zal voorlopig nog niet gevoetbald gaan worden. De eredivisie zaalvoetbal leek richting een herstart te gaan, maar zo ver komt het niet. foto paul ten hacken -André Siereveld Als tennistrainer, -speler en -scheidsrechter én hardlo per komt Sven Vermeulen al enkele jaren regelmatig in het nieuws. De naam van de Vlissinger kennen we dus wel, maar wie is de persoon erachter? We zochten het uit in de rubriek '25 vragen aan...'. Vlissingen POSfflON a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42